230 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 06 Aralık 2018 14:46
CHP Parti Meclisi, yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte adaylar açıklanmaya başladı. CHP Parti Meclisi, yerel seçimlerde partinin adaylarını belirlemeye devam ediyor. CHP’nin Eskişehir, Karaman ve Kırşehir Belediye Başkan adayları belli oldu.

CHP’nin 31 Mart yerel seçimleri öncesinde merakla beklenen Belediye Başkan adaylarının bir bölümünün belli olduğu öne sürüldü. 6 büyükşehrin 5'indeki belediye başkanları yeniden aday gösterildi.

Cuma, 28 Aralık 2018 07:36
Sanatçı Selda Bağcan, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın gözaltına alınmasına ilişkin, 'İki duayen sanatçıya yapılanlardan hicap duyuyorum dedim. Birisi de ne yazmış biliyor musunuz? Demiş ki 'Sen siyasete bulaşma, karışma'. Ya ben protest şarkıcıyım' dedi.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından Eskibağlar Mahallesi, Üniversite Caddesi’nde "Selda Bağcan Yeni Yıl Konseri" düzenlendi.

Çarşamba, 26 Aralık 2018 07:23
Ülke genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle çok sayıda ilde okullar tatil edildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle birçok ilde eğitime ara verildi. 

Perşembe, 20 Aralık 2018 12:46
Mardin merkezli 13 ilde, TSK içerisindeki 'FETÖ' üyelerine operasyonunda 21 şahıs gözaltına alındı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen "FETÖ/PDY soruşturmaları" kapsamında operasyon yapıldı.

Perşembe, 13 Aralık 2018 07:09
CHP ile İyi Parti'nin ittifak için uzlaştığı 21 il belli oldu. Balıkesir, Kocaeli, Denizli, Manisa, Konya, Samsun, Trabzon, Kayseri, Sakarya ve Gaziantep gibi iller ittifak kapsamında İyi Parti'ye bırakıldı.

CHP ile İyi Parti 21 büyükşehirde işbirliği yapma kararı aldı. Büyükşehirler dışında kalan iller ve bazı metropol ilçelerle ilgili de görüşmeler devam edecek.

Mersin’de iki parti de kendi adayı ile seçime girecek. İki parti arasında krize neden olan Balıkesir’de de CHP adayını çekecek. Bu ilde CHP, İyi Parti adayını destekleyecek.

Perşembe, 13 Aralık 2018 08:38
Temmuz ayında Çorlu'da 24 kişinin yaşamını yitirdiği tren kazası sonrası şimdi de Ankara'da yüksek hızlı tren kazası yaşandı. Bu kaza, AKP iktidarında yaşanan 11. ölümlü ve yaralanmalı tren "kazası" oldu.

Türkiye 2018'de ikinci büyük tren kazası faciasını yaşadı.

Çorlu'da büyük ihmaller sonucunda yaşanan ve 24 kişinin yaşamını yitirdiği tren kazası sonrası bugün de Ankara'da hızlı tren kazası yaşandı. İlk bilgilere göre 4 kişinin yaşamını yitirdiği ve 43 kişinin yaralandığı kaza, AKP iktidarında yaşanan 11. ölümlü-yaralanmalı tren kazası oldu.

Cumartesi, 29 Aralık 2018 10:48
Sosyal medya platformu Twitter'dan ‘Allah C.C.’ adlı hesap üzerinden mizahi paylaşımlarda bulunan kullanıcıya 7 bin lira para cezası verildi.

Sosyal medya platformu Twitter'dan "Allah C.C." adlı hesap üzerinden paylaşım yapan kullanıcı hakkında, Eskişehir'de bir muhbir tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Paylaşımları yapan E.P.'ye Muş 3. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Davada, kullandığı Twitter adresinin kendisine ait olduğunu kabul eden E.P. hakkında karar verildi.

Cuma, 07 Aralık 2018 09:56
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla dokuz yeni fakülte ve yüksekokul kuruldu, iki fakültenin ismi değiştirildi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Söke Sağlık Yüksekokulu kapatıldı. Kurulan fakültelerden biri de Ege Üniversitesi bünyesindeki Birgivi İslami İlimler Fakültesi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fakülte ve yüksekokullara ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bugünkü sayıda yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla dokuz yeni fakülte ve yüksekokul kuruldu, iki fakültenin ismi değiştirildi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Söke Sağlık Yüksekokulu kapatıldı.

Kurulan yeni fakülte ve yüksekokullar şunlar: 

Cumartesi, 22 Aralık 2018 15:08
Ulaştırma Bakanı Tarhan, Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) lokomotif ile çarpışması sonucu 9 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından bir soru önergesine verdiği yanıtta demiryollarında yolcu ve yük taşımacılığının 'daha konforlu, güvenli ve hızlı bir hale geldiğini' savundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, 30 Ekim tarihinde Meclise sunduğu soru önergesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a ülkedeki demiryolları ağı ve demiryollarının 2023 stratejisini sordu.

Cumartesi, 29 Aralık 2018 17:59
Geride bırakmak üzere olduğumuz yılda Türkiye Çorlu ve Ankara’da iki tren faciası yaşadı. Ancak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ‘AK Parti hükümetlerinin iş başına gelmesiyle demiryolu konusu bir devlet politikası haline getirilmiştir. Mevcut demiryolu hatlarımızın tamamını iyileştirdik’ diye konuştu.

Türkiye geride bırakmak üzere olduğumuz 2018 yılında ilki Çorlu’da 25 kişinin öldüğü, 317 kişinin yaralandığı, ikincisi Ankara’da 9 kişinin öldüğü, 47 kişinin yaralandığı iki büyük tren faciası yaşadı. İki facianın da aslında “kaza” olmadığı, birer ihmaller zinciri sonucu meydana geldiği uzmanlar tarafından defalarca ortaya konuldu.

Perşembe, 20 Aralık 2018 12:20
Ankara'da tren faciasıyla ilgili soruşturma sürerken, 7 Aralık’ta yapılan ve makas değiştirmede sıkıntılara yol açan trafik düzenlemesinin, YHT Garı’nın da içinde bulunduğu alışveriş merkezi ATG Mall’un talebiyle yapıldığı iddia edildi.

13 Aralık Ankara'da meydana gelen tren faciasıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, AVM'nin "soğuk hava geliyor" şikayetleri akabinde, 7 Aralık’ta yayınlanan emirle, trenlerin perondan çıkış yaptıktan sonra makas değiştirmesine karar verildi. 

Salı, 04 Aralık 2018 09:34
FETÖ/PDY'nin askeri mahrem yapılanması ve gaybubet evlerine yönelik düzenlenen Kayseri merkezli iki ayrı operasyonda, 51 kişi gözaltına alındı. Soruşturmalar kapsamında 17 kişinin de arandığı bildirildi.

"FETÖ/PDY'nin askeri mahrem yapılanması" ve "gaybubet evlerine" yönelik düzenlenen Kayseri merkezli iki ayrı operasyonda, 51 kişi gözaltına alındı. Soruşturmalar kapsamında 17 kişinin de arandığı bildirildi. 

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü "FETÖ/PDY'nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma" kapsamında 29 askeri personel hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Pazartesi, 17 Aralık 2018 18:24
Ankara'daki yüksek hızlı tren kazasında üç TCDD görevlisi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Ankara’daki Yüksek Hızlı Tren (YHT) kazasıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Perşembe, 06 Aralık 2018 10:11
AKP'nin 8 ilde aday çıkarmayarak bu illeri 'MHP'ye bırakacağı' iddia edildi. A Haber'in haberinde 'teşkilatlara 'Aday çıkarmayın' demek genel merkezler için de çok kolay bir şey değil' deniliyor.

A Haber Ankara Haber Koordinatörü Fatih Atik, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçime dair kulislerde konuşulanları aktardı. Buna göre MHP'nin feragat ettiği büyükşehirler dahil AKP, 8 ilde MHP'ye "jest" yapabilir.

Atik, AKP'nin jest yapacağı illerin Isparta, Manisa, Karabük, Bartın, Kars, Adana, Mersin, Osmaniye olacağını ileri sürdü.

Pazar, 30 Aralık 2018 10:05
CHP ve İyi Parti, uzun görüşmeler sonucunda 21 büyükşehirde anlaşmaya varılan yerel seçimde güç birliğini genişletme kararı aldı. Yaklaşık 15 ilde daha işbirliği yapılması için anlaşmaya varıldı. İki parti toplam 36 kentte işbirliği yapacak. Daha önce anlaşma sağlanan 21 büyükşehirin ilçelerinin taksimatında ise bazı sorunlar yaşandığı öğrenildi.

Yerel seçimlerde CHP ve İyi Parti arasında yapılacak işbirliği kapsamında, 12 Aralık’taki anlaşma sonucunda Ankara, İstanbul, Adana, Bursa, Antalya, İzmir, Hatay, Muğla, Aydın, Eskişehir ve Tekirdağ olmak üzere 11 büyükşehir CHP’ye; Balıkesir, Denizli, Manisa, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon, Kayseri, Sakarya ve Gaziantep olmak üzere 10 büyükşehir ise İyi Parti’ye bırakılmıştı.

Pages