180 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 07 Aralık 2018 09:56
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla dokuz yeni fakülte ve yüksekokul kuruldu, iki fakültenin ismi değiştirildi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Söke Sağlık Yüksekokulu kapatıldı. Kurulan fakültelerden biri de Ege Üniversitesi bünyesindeki Birgivi İslami İlimler Fakültesi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fakülte ve yüksekokullara ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bugünkü sayıda yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla dokuz yeni fakülte ve yüksekokul kuruldu, iki fakültenin ismi değiştirildi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Söke Sağlık Yüksekokulu kapatıldı.

Kurulan yeni fakülte ve yüksekokullar şunlar: 

Pazartesi, 10 Aralık 2018 10:00
AKP’nin 2011 seçimlerinde İzmir’e vaat ettiği 35 projeden biri olan ancak atıl bir yatırıma dönüşen Kuzey Ege Çandarlı Limanı için 697 milyon TL harcandığı ortaya çıktı. Harcanan onca paraya rağmen projenin ne zaman hayata geçirileceğine ilişkin soru yanıtsız kaldı.

AKP’nin 2011 seçim kampanyası sırasında İzmir’e vaat ettiği 35 projeden biri olan Kuzey Ege Çandarlı Limanı’na 2018 Ekim ayı fiyatlarıyla 697 milyon TL harcandığı ortaya çıktı, projenin ne zaman hayata geçirileceğine ilişkin soru ise yanıtsız bırakıldı.

Pazar, 23 Aralık 2018 10:47
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çarşamba ve Perşembe günü İstanbul'da kar beklendiğini duyurdu. Açıklamada sıcaklıkların 4 dereceye kadar düşeceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden edinilen bilgilere göre, Salı günü itibariye hava sıcaklıkları yurt genelinde 6-8 derece düşerek soğuk ve yağışlı hava etkisini gösterecek. Çarşamba gününden itibaren ise Ege bölgesi haricinde kar yağışı etkisini arttıracak. Çarşamba günü itibariyle İstanbul'da etkisini gösterecek olan kar yapışı Perşembe günü de devam edecek.

Pazartesi, 17 Aralık 2018 22:02
Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı, Türk savaş uçaklarının ülkenin hava sahasını ihlal ettiğini duyurdu.

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı, Türk savaş uçaklarının ülkenin hava sahasını ihlal ettiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, ikisi F-4 ve ikisi de F-16 olmak üzere 4 Türk jetinden oluşan bir grubun bugün öğlen saatlerinde Ege Denizi'nin doğusundaki Antropophagus ve Makronisos adaları üzerinde uçuş yaptığı ifade edildi.

Perşembe, 06 Aralık 2018 14:46
CHP Parti Meclisi, yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte adaylar açıklanmaya başladı. CHP Parti Meclisi, yerel seçimlerde partinin adaylarını belirlemeye devam ediyor. CHP’nin Eskişehir, Karaman ve Kırşehir Belediye Başkan adayları belli oldu.

CHP’nin 31 Mart yerel seçimleri öncesinde merakla beklenen Belediye Başkan adaylarının bir bölümünün belli olduğu öne sürüldü. 6 büyükşehrin 5'indeki belediye başkanları yeniden aday gösterildi.

Cumartesi, 29 Aralık 2018 11:46
YSK, 31 Mart günü yerel seçimlerde seçim yayını yapacak özel TV ve radyo kanallarını belirledi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yüksek Seçim Kurulu, 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, ülke çapında yayın yapacak özel televizyonlar ile radyoları belirledi.

YSK'nin konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Perşembe, 20 Aralık 2018 16:27
SOCAR Türkiye ve BP, İzmir'in Aliağa ilçesinde bir petrokimya kompleksi kurmak amacıyla çerçeve anlaşması imzaladı.

BP ve SOCAR Türkiye, İzmir'in Aliağa ilçesinde ortak petrokimya tesisi kurmaya hazırlanıyor. Aliağa’da kurulması planlanan tesis, yılda 1.25 milyon ton saflaştırılmış tereftalik asit (PTA), 840 bin ton P-Ksilen (PX) ve 340.000 ton benzen üretecek.

Cumartesi, 01 Aralık 2018 09:09
Dün akşam saatlerinde Medeniyet Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakıma kaldırılan şair Refik Durbaş, 74 yaşında yaşamını yitirdi.

Şair Refik Durbaş yaşama veda etti. 

Durbaş bir süredir diyaliz ve akciğer tedavisi görüyordu. Son olarak zatürreye yakalanan Durbaş, dün akşam saatlerinde Medeniyet Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakıma kaldırılmıştı. Durbaş bugünün ilk dakikalarında hayata gözlerini yumdu.

Pazar, 09 Aralık 2018 10:54
50 yıla yayılan 22 şiir kitabının ve yayınlanmamış son şiirlerinin 'Ateşi Solumak' adıyla tek ciltte toplandığı şair Nihat Behram, kitaba ve 50 yıllık mücadelesine ilişkin Cansu Fırıncı'nın sorularını yanıtladı. Behram, 'İlk yazdığım şiire ihanet etmedim, şiire yaşam silahım gibi sarıldım, çünkü yazmasam, ayakta kalamayacağımı anladım. Şiir soluk almamın biçimi oldu. “Ateş” de hayatın kendisidir. Hayatın kalbinde tutuşması onu solumaktan geçer' dedi.

Şair Nihat Behram, 50 yıla yayılan 22 şiir kitabının ve yayınlanmamış son şiirlerinin 'Ateşi Solumak' adıyla tek ciltte toplandığı esere ilişkin Cansu Fırıncı'nın sorularını yanıtladı.

Pazartesi, 12 Kasım 2018 21:35
Sayıştay tarafından hazırlanan ‘Ege Üniversitesi 2017 Yılı Denetim Raporu’nda, alınmayan teçhizatın alınmış gibi gösterildiği ve bedelinin ödendiği belirtildi.

DHa'nın haberine göre, Sayıştay Başkanlığı’nca ‘Ege Üniversitesi 2017 Yılı Denetim Raporu’ tamamlandı. Rapora göre, Diş Hekimliği Fakültesi ve Deney Hayvanları binası klima ve havalandırma tesisatı malzemeleri alım işi kapsamında, yüklenici firmadan alınan teçhizatın, fiili sayım sırasında yerinde olmadığı tespit edildi.

Perşembe, 08 Kasım 2018 18:15
Yunan Kathimerini gazetesinde dün yayınlanan analizde, ABD ve Yunanistan arasındaki yakınlaşmanın Türkiye ile Ege ve Doğu Akdeniz'de çatışma doğurabileceği uyarısı yapıldı. İsrail'den başlayıp Kıbrıs ve Yunanistan'dan geçerek Polonya'ya ulaşan yeni bir eksenin oluşmakta olduğuna değinilen yazıda, ABD ile yakınlaşmanın Yunanistan açısından taktiksel bir manevra olduğu vurgulandı.

Yunan Kathimerini gazetesinde dün yayınlanan analizde, ABD ve Yunanistan arasındaki yakınlaşmanın Türkiye ile Ege ve Doğu Akdeniz'de çatışma doğurabileceği uyarısı yapıldı. İsrail'den başlayıp Kıbrıs ve Yunanistan'dan geçerek Polonya'ya ulaşan yeni bir eksenin oluşmakta olduğuna değinilen yazıda, ABD ile yakınlaşmanın Yunanistan açısından taktiksel bir manevra olduğu vurgulandı.

Pazar, 04 Kasım 2018 09:56
İstanbul Güngören Belediyesi personelinin resmi araçları yaz tatillerinde ve hafta sonu özel işlerinde kullandığı; tüm yakıt, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin de belediye bütçesinden karşılandığı ortaya çıktı. Belediye, personelin işin doğası gereği tatillerde de çalıştığını öne sürerek kendini savundu. Sayıştay da resmi araçların kullanımının Ege ve Akdeniz kıyılarında yoğunlaştığına dikkat çekerek Güngören Belediyesi’ne coğrafi sınırlarını hatırlattı.

Güngören Belediyesi'nin 2017 yılına ilişkin Sayıştay denetiminde belediye personelinin resmi hizmet araçlarını şahsi işlerinde kullandığı tespit edildi.

Pazartesi, 19 Kasım 2018 08:11
Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı, Ege'deki Yumurta Adası'nda mahsur kalan 40 civarındaki sığınmacıyı kurtarmak için operasyon başlattı.

Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı, Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan yaklaşık 40 sığınmacıyı kurtarmak için operasyon başlattı.

Alınan bilgiye göre, sabaha karşı Alo 158 ihbar hattını arayan bir sığınmacı, bir adada 40 civarında kişiyle grup halinde mahsur kaldıklarını belirterek yardım istedi.

Pazartesi, 26 Kasım 2018 13:09
CHP'de İzmir için olası adaylar arasına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talebiyle Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Başkanı Seda Kaya Ösen'in ismi eklendi.

CHP’nin son İzmir anketine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteğiyle Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Başkanı Seda Kaya Ösen'in ismi de eklendi.

Gerçek İzmir'İn haberine göre, geçmiş dönemde Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) Başkanlığı da yapan Seda Kaya Ösen'in ismi 2014 yerel seçimlerinde de metropol ilçeler için gündeme gelmişti.

Salı, 20 Kasım 2018 07:09
Büyükelçi atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararname ile 12 ülkeye büyükelçi ataması yapıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 12 ülkeye büyükelçi ataması gerçekleştirildi.

Atama listesi şöyle:

- Kanada Büyükelçiliği'ne Kerim Uras

- Kongo Büyükelçiliği'ne Serhan Ali Yiğit

- Malta Büyükelçiliği'ne Kerem Ahmet Kıratlı

- Uganda Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne Fikret Kerem Alp

Pages