653 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 07 Aralık 2018 07:30
Mesut Odman

Her boydan ve her soydan demokrasi sevdalıları, özellikle de bizdekiler için vazgeçilmezdir: Hem kendilerindekinin  kimselerdekine benzemez, kendine özgü, nevi şahsına münhasır olduğunu hem de bunun yanlış anlaşılmaması gerektiğini, çünkü öyle olmakla birlikte, aynı zamanda, ya hiçbir yerdekinden aşağı kalmaz ya da öyle olsa bile uğruna mücadele edildikçe tam ve gerçek bir demokrasiye evrimleşt

Çarşamba, 26 Aralık 2018 10:39
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suriye'ye ilişkin konuşarak, 'Türkiye'nin çok yönlü takip ettiği politikalar sonucunda Esad rejiminin demokrasi içerisinde değişime uğrayabilecek yaklaşımlara devam etmek suretiyle, Suriye'yi Esad rejiminden kurtarmak. Bu politika yerindedir' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD yönetiminin Suriye'de bulunan askerlerini çekme kararıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. "ABD'nin kararının arkasında ne yattığını tahmin ediyoruz" dedi.

Bahçeli ayrıca, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile diyalog kurulması taraftarı olmadığını söyledi.

'ERDOĞAN DAVET VERMELİ'

Cumartesi, 08 Aralık 2018 15:51
AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, daha önce 'Paris'te terör eylemleri var, dünya medyası niye göstermiyor' dediği Sarı Yelek eylemleriyle ilgili bugün 'Kendi polisleri neler yapıyor, bizim polisimiz insaflı' ifadelerini kullandı. 'Avrupa demokrasi, insan hakları dersinden sınıfta kalmıştır' diyen Erdoğan 'Umarım Paris sokaklarındaki duvarlarda 'zulüm 1789’da başladı' yazılarını da görmeyiz' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Burada halka hitap eden Erdoğan, "Atatürk Havalimanı'nın olduğu yeri millet bahçesine çeviriyoruz. Şu andaki kapalı alanları fuar merkezi haline getiriyoruz ve yine bir pistini de oranın, uygun bir pisti de yine tekli bir iniş kalkışa çeviriyoruz" dedi.

CENTRAL PARK GAFI

Perşembe, 13 Aralık 2018 21:55
Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, ülkenin Rekabet Komisyonu'na yasal ekibinin başındaki eski Yüksek Mahkeme Başkanı Vassiliki Thanou'yu atadı. Atama eleştirilere yol açtı.

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, ülkenin Rekabet Komisyonu'na yasal ekibinin başındaki eski Yüksek Mahkeme Başkanı Vassiliki Thanou'yu atadı.

Atamaya tepki gösteren ana muhalefet partisi Yeni Demokrasi, bir açıklama yayınlayarak, kararı "[Rekabet Komisyonu'nun] bağımsızlığının mutlak olarak ihlali" diyerek eleştirdi.

Pazartesi, 24 Aralık 2018 14:14
'HDP ile görüşmeyi düşünmüyorum' diyen CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş'a, HDP Grup Başkan Vekili Ayhan Bilgen'den yanıt geldi.

HDP Grup Başkan Vekili Ayhan Bilgen, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın "HDP ile görüşmeyi düşünmüyorum" açıklamasıyla ilgili, "Şehirleri yönetmek isteyenlerin o şehirde yaşayan herkesin oyuna talip olma konusunda sükunet ve sağduyu ile hareket etmesi gerekiyor" dedi.

Çarşamba, 05 Aralık 2018 08:45
Aydemir Güler

2019, Türkiyeli “demokrat” için en yorgun düşeceği yıl olacağa benziyor…

Yok hayır; Ahmet Kaya’nın şarkısını hatırlatmak istemedim. Kaya, mücadele edip de eline pek bir şey geçmemiş, aldığı darbelerle, düzenin kuşatmasıyla sıkışmış, yalnızlaşmış solcuyu anlatıyor ve yüreğim diyordu, “anlıyor seni.” 

Salı, 25 Aralık 2018 13:56
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e sanatçı müsveddesi diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Müsveddenin ne olduğunu görmek istiyorsan aynaya bak göreceksin' yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Perşembe, 06 Aralık 2018 12:36
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesince 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezasını onanan eski HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, cezasını çekeceği Kandıra'daki cezaevine teslim oldu.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nin kararıyla cezası kesinleşen Sırrı Süreyya Önder, Kocaeli Adliyesi'ne gelerek infaz savcılığında işlemlerini yaptırdı. 

Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Önder, cezanın onandığını, bu nedenle Kandıra'daki cezaevine teslim olacağını söyledi. 

Perşembe, 06 Aralık 2018 10:32
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir'den aday çıkarmayabilecekleri sinyalini verdi. CHP ve İyi Parti'nin ortak aday çıkarması durumunda destekleyip desteklemeyecekleri sorusuna Buldan'ın yanıtı 'Adayın profiline bakarız' oldu.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde CHP ve İyi Parti'nin çıkaracağı ortak adayları destekleyip desteklemeyecekleri yönündeki soruya "Gerçekten İstanbul, Ankara ve İzmir gibi yerlerde halkımızın istediği, demokrasi güçlerinin tamam dediği, bizim adayımızdır dediği bir insan varsa destekleriz" yanıtını verdi.

Perşembe, 27 Aralık 2018 07:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef göstermesi sonrası Fox TV ve Halk TV'ye verilen cezalar tepki çekerken, Uğur Dündar cezanın nedenini açıkladı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, FOX TV ve Halk TV'ye yayın ve para cezası keserken, FOX Ana Haber'e 1 milyon TL ve 3 gün yayın yasağı, Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası programına ise 80 bin TL ile 5 hafta yayın yasağı getirildi.

Çarşamba, 26 Aralık 2018 11:04
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef almasının ardından hakkında hızla soruşturma açılan Müjdat Gezen, Erdoğan’ı her koşulda eleştirmeye devam edeceğini söyledi.

Usta sanatçılar Metin Akpınar ve Gezen hakkında televizyonda söyledikleri sözlere Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tepki göstermesinin ardından soruşturma açılmıştı. İki oyuncu polis eşliğinde savcılığa götürüldükten sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Salı, 25 Aralık 2018 07:17
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeler sırasında Metin Akpınar tartışması yaşandı. Gerilimli geçen toplantıda CHP'li Mehmet Bekaroğlu, 'Metin Akpınar'ı kınıyorum, sözlerine katılmıyorum ama Cumhurbaşkanının konuşmasından sonra onu oraya gönderenleri de kınıyorum. İkisini de kınıyorum' ifadelerini kullandı.

Sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in polis eşliğinde adliyeye götürülmesi Meclis’te tartışmaya yol açtı. 

Pazartesi, 24 Aralık 2018 19:27
Sanatçılar Girişimi, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e destek açıklaması yaptı.

Sanatçılar Girişimi, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e destek açıklaması yaptı. Açıklamada, Akpınar ve Gezen'e yönelik uygulamanın sonlandırılması talep edildi ve tüm sanatçılara destek çağrısı yapıldı.

Açıklama şu şekilde:

Pazartesi, 24 Aralık 2018 07:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef göstermesi sonrası hakkında soruşturma başlatılan Müjdat Gezen, 'Hedef gösterilmekten korkmuyorum' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından hedef alınan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin Gezen'den açıklama geldi.

Perşembe, 13 Aralık 2018 17:42
12 Eylül darbesinde yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren, Ankara'da mezarı başında anıldı.

12 Eylül darbecileri tarafından yaşı büyütülerek 13 Aralık 1980'de 17 yaşında idam edilen Erdal Eren, ölümünün 38. yıldönümünde Ankara’da mezarı başında anıldı.

Pages