1188 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 19 Aralık 2018 07:12
ABD Dışişleri Bakanlığı, 3.5 milyar dolar değerindeki Patriot hava ve füze savunma sistemlerinin Türkiye'ye satışına onay verdi.

ABD Savunma Bakanlığı'na (Pentagon) bağlı Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, Türkiye'ye Patriot hava savunma sistemi satışına ilişkin açıklamada bulundu.

Salı, 18 Aralık 2018 18:39
Astana sürecinin garantör ülkeleri olan İran, Rusya ve Türkiye'den Dışişleri Bakanları, Birleşmiş Milletler (BM) garantörlüğünde bir araya geldikleri Cenevre'de Suriye'de Anayasa Komitesi kurulması için anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

İsviçre'nin Cenevre kentinde Birleşmiş Milletler (BM) çatısı altında bir araya gelen Türkiye, Rusya ve İran Dışişleri Bakanları, Suriye'de Anayasa Komitesi kurulması için anlaşmaya vardı ve komitenin ilk toplantısın için tarihi belirledi. 

Çarşamba, 05 Aralık 2018 11:42
ABD'de savcılık, ABD Başkanı Donald Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in, Rusya konusundaki yalan ifadelerine karşın hapis cezası almamasını talep etti. Savcılık, Flynn'in Türkiye konusunda da yalan söylediğini bildirdi.

ABD'de Rusya'nın 2016'daki seçimlere olası müdahalesini inceleyen Özel Yetkili Savcı Robert Mueller, ABD Başkanı Donald Trump'ın soruşturma kapsamında itirafçı olmayı kabul eden eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in hapis cezası almaması gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Salı, 11 Aralık 2018 11:29
İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye ile ilişkilerinde ‘iyileşme’ olduğunu belirterek Erdoğan’ın kendisine artık eskisi kadar sık Hitler demediğini söyledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün büyükelçilerle düzenlediği toplantıda Türkiye ile ilişkilerinde iyileşme olduğunu, Erdoğan'ın artık kendisine daha az Hitler dediğini söyledi.

Perşembe, 20 Aralık 2018 18:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-İran İş Forumu'nda konuştu, 'ABD'nin İran'a yaptırım kararı hedeflerimize ulaşmamızı engellememeli, ikili ticaret hacminin arttırılması için talimat verdim' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani başkanlığındaki heyeti Ankara'da ağırladı. Erdoğan, ilerleyen saatlerde Türkiye-İran İş Forumu'na katılarak burada da önemli açıklamalarda bulundu. 

Cuma, 14 Aralık 2018 11:24
Dün Ankara'da 9 kişinin yaşamını yitirdiği faciayla birlikte AKP iktidarında 'demiryolu kazaları'nda yaşamını yitiren yurttaşların sayısı 1623'e yükseldi.

2018 yılında Çorlu'da 24, Ankara'da da 9 yurttaşımızın yaşamını yitirdiği iki büyük tren kazası faciası yaşanırken, iki olayın da ortak noktası yaşanan büyük ihmaller oldu.

Perşembe, 13 Aralık 2018 07:52
Türkiye Uzay Ajansının kurulduğunu bildiren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Türkiye Uzay Ajansı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan 23 numaralı Kararnamede tüzel kişiliği haiz, idari ve mal özerkliğe sahip, özel bütçeli Türkiye Uzay Ajansının kurulduğu bildirildi.

Cumartesi, 15 Aralık 2018 15:38
Türkiye, Suriye'den yasadışı geçişleri önlemek amacıyla Ceylanpınar sınırı boyunca hendek kazıyor.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Suriye'den yasadışı geçişleri önlemek için sınır boyunca hendek kazılıyor.

Salı, 11 Aralık 2018 17:46
Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı Türkiye'nin Rusya'dan sığır eti ithalatıyla ilgili veterinerlik sertifikasını onayladığını açıkladı. Sertifikanın onaylanmasıyla birlikte Türkiye Rusya'dan et satın alacak.

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı (Rosselhoznadzor), Türkiye'nin Rusya'dan sığır eti ithalatıyla ilgili veterinerlik sertifikasını onayladığını açıkladı.

Rus denetim kuruluşunun açıklamasına göre açıklamasına göre Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Rusya'dan sığır eti ithalatının önünü açacak veterinerlik sertifikasını onayladı.

Cuma, 14 Aralık 2018 10:06
Rusya’nın başkenti Moskova’daki Ulusal Araştırma Üniversitesi Ekonomi Yüksekokulu tarafından yapılan bir araştırma, Türkiye’nin 'bunama' vakalarında başı çektiğini ortaya koydu.

Rusya’nın başkenti Moskova’daki Ulusal Araştırma Üniversitesi Ekonomi Yüksekokulu tarafından yapılan bir araştırma, Türkiye’nin “bunama” vakalarında başı çektiğini ortaya koydu.

Moskova’daki Ulusal Araştırma Üniversitesi Ekonomi Yüksekokulu tarafından yapılan araştırmada dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerden 1990-2016 yıllarına dair elde edilen veriler değerlendirildi.

Pazar, 23 Aralık 2018 21:42
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Geçmişte, geleceğe dair büyük umutları, büyük hayalleri olmayan bir Türkiye'de yaşıyorduk. Bugün, ihracatını 170 milyar dolara yaslamış, savunma sanayi üretimini ayağa kaldırmış, her şehrinde üniversite, ülkenin üçte ikisinde de havaalanı ve modern şehir hastaneleri olan bir Türkiye'de yaşıyoruz" dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmit'teki AKP İl Gençlik Kolları toplantısında konuştu. Soylu, "Geçmişte, geleceğe dair büyük umutları, büyük hayalleri olmayan bir Türkiye'de yaşıyorduk.

Perşembe, 06 Aralık 2018 15:42
Türkiye-ABD Suriye Çalışma Grubu yarın Ankara'da toplantı gerçekleştirecek.

Türkiye-ABD Suriye Çalışma Grubu üçüncü toplantısı 7 Aralık Cuma günü Ankara’da gerçekleştirilecek.

Toplantıya ABD adına James Jeffrey katılacak.

Türkiye'nin Rusya ve İran'la birlikte gerçekleştirdiği Astana görüşmelerine dair konuşan ABD'nin Suriye konusundaki özel temsilcisi James Jeffrey, görüşmelerin sonlandırılmasından yana olduklarını açıklamıştı.

Çarşamba, 12 Aralık 2018 10:47
Yandex'in harita servisinin, buzlama tekniği ile Türkiye ve İsrail'deki bir dizi askeri tesisin yerini ifşa ettiği ileri sürüldü.

Amerikan Bilimciler Federasyonu'ndan (FAS) Matt Korda, Yandex'in harita servisinin, Türkiye ve İsrail'deki 300'den fazla askeri tesisin yerini, buraları buzlayarak ifşa ettiğini söyledi.

Haritalarda buzlanarak gösterilen bu tesislerden birçoğunun bilinen yerler olduğunu belirten Korda, buzlanarak gösterilmelerininse bu yerlerin askeri bir işlevinin olduğu anlamına geldiğini kaydetti.

Cumartesi, 22 Aralık 2018 16:58
Türkiye Komünist Gençliği İzmir'de grevlerinin 13. gününe giren İZBAN işçilerini ziyaret etti.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG), İzmir'de İZBAN işçilerini grevlerinin 13'üncü gününde ziyaret etti.

Çarşamba, 26 Aralık 2018 13:19
Türkiye’ye bir yılda 49 milyon dolar değerinde 35 bin ton kırmızı biber ihraç edecek. Özbek şirketi Uzbekozikovkat Holding, bu ilk alışverişten sonra asıl büyük satış için çalışma başlatacak. O anlaşmada da Türkiye, 300 milyon dolar değerinde 200 bin tonluk kırmızı biber alacak.

Türkiye'de şimdilerde en çok konuşulan konulardan biri tarım ve gıda ürünlerinde artan ithalat. Samandan buğdaya, etten bakliyata artan ithalat, hem ekonominin hem de siyasetin gündeminden düşmüyor. Sofraların vazgeçilmezi olan kırmızı biberde de şimdilerde önemli bir anlaşma hayata geçmek üzere.

Pages