24 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 29 Kasım 2018 10:05
Haftalık siyasi gazete Boyun Eğme'nin yeni sayısı yarın okurlarla buluşuyor.

Haftalık siyasi gazete Boyun Eğme'nin 149'uncu sayısı "BU dünya batacak" manşetiyle yarın okurlarla buluşuyor. 

Pazartesi, 12 Kasım 2018 13:23
Adı CHP ve İyi Parti'nin Ankara adaylığı için geçen Mansur Yavaş, 'Ankara seçimine sadece parti gözüyle bakanlar 24 yıllık bir partizanlıktan ders almamış demektir. Aynısını yapmak istemenin izahı yoktur. Ankara rozetsiz olarak yönetilmelidir' dedi.

Yerel seçimlerde CHP ve İyi Parti'nin Ankara adaylığı için adı geçen Mansur Yavaş, konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Yavaş, "Ankara rozetsiz olarak yönetilmelidir" diyerek ortak adaylık sinyali verdi.

Yavaş'ın açıklaması şu şekilde:

Perşembe, 22 Kasım 2018 09:39
Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA) tarafından dijital ortamda e-dergi olarak üç ayda bir yayımlanan Madde, Diyalektik ve Toplum dergisinin 2018 yılı son sayısı okurlarıyla buluştu.

Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA) tarafından 2018 yılı başında dijital ortamda e-dergi olarak yayımlanmaya başlanan Madde, Diyalektik ve Toplum dergisinin dördüncü sayısı okurlarıyla buluştu.  

Pazartesi, 12 Kasım 2018 16:12
Mazlum-Der üyesi bir grup avukat, Atatürk'e hakaret eden ve pişman olmadığını söyleyen üniversite öğrencisinin tutukluluğuna itiraz etti. Şahin, 10 Kasım'da tören alanında 'Putlara tapıyorsunuz, puta saygı duyuyorsunuz' diye bağırmıştı.

Edirne'de 10 Kasım törenlerinde sarf ettiği sözler nedeniyle "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etmek" suçlamasıyla tutuklanan Emine Şahin'in tutukluluğuna itiraz edildi. Avukat Kaya Kartal, durumun tamamen düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gereken bir eylem olduğunu öne sürdü.

Perşembe, 15 Kasım 2018 07:45
Volkan Algan

Son yıllarda iki siyasi suçtaki artış oranı üzerinde düşünmeye değer. Biri Cumhurbaşkanı’na Hakaret, diğeri Atatürk’ü Koruma Kanunu’na muhalefet, yani Atatürk’e hakaret. 

Cumartesi, 03 Kasım 2018 11:14
HDP'nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, 'Bizim partimizde her düzeyde görev yapan milyonlarca muhafazakâr, dindar yöneticimiz, tabanımız var. Sosyalist arkadaşlarımız da bu insanlarımızın emekleri ve destekleriyle seçilebiliyorlar zaten' dedi.

HDP'nin önceki eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, geçen ay yaptığı "muhafazakâr adayların mutlaka en güçlü şekilde listelerimizde yer alması gerekiyor" şeklindeki açıklamasıyla ilgili bir soruyu yanıtladı.

Salı, 27 Kasım 2018 12:16
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında 20 ilin belediye başkan adayını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partsinin grup toplantısında aralarında Ankara ve İzmir’in de olduğu 20 ilin belediye başkan adayını açıkladı.

Salı, 20 Kasım 2018 07:15
Oğuz Oyan

Nedir 5,5 yıl sonra yeniden alevlenen bu Gezi takıntısı? Bizce iki temel nedeni var. Birincisi, 15 Temmuz 2016 ile "hesaplaşma" eskidi; toplumun ilgisini çekmek bakımından fazla uzadı. Ama daha önemlisi, bu "hesaplaşmanın" anadamara, kendilerine kadar uzanan siyasi damara, hiçbir zaman ulaşamayacak bir sığlıkta ve samimiyetsizlikte götürülmekte oluşu.

Perşembe, 01 Kasım 2018 08:15
Volkan Algan

Telefondaki ses, adı soL’da da kendine sıkça yer bulan bir bankanın iletişim işleriyle ilgilendiğini söylüyor, bir haberle ilgili konuşmak istiyordu. 

Perşembe, 29 Kasım 2018 07:30
Ali Rıza Aydın

Bir toplum anayasanın önünde, ona rehberlik yapıp yönlendiriyorsa, egemen olabiliyorsa, mevcudunu kullanırken de, değiştirirken ya da yenisini yaparken de ilerici ve toplumcu kılar. Yoksa iyi yazılmış anayasa kötü kullanılır; değiştirilmesi de kötüye gider.

Salı, 13 Kasım 2018 07:15
Orhan Gökdemir

Tuhaf bir dönemden geçiyoruz. Sovyetler Birliği ansızın çöktü ve Türkiye Cumhuriyeti son 38 yılda parça parça yıkılıp dağıldı. Sovyetlerden geriye kalan Rusya toprakları mafyoz bir çetenin eline düştü. Türkiye Cumhuriyetini parçalayıp yıkanlar ölüyü kaldırsın diye imamları çağırdı, teslim etti. İmamlar geldi, cesedi kaldırmak yerine tecavüz etmeyi seçti. 20.

Perşembe, 29 Kasım 2018 07:45
Özgür Şen

Açık Toplum Vakfı gördüğü lüzum üzerine Türkiye'deki çalışmalarına son verdiğini açıkladı. 70'ten fazla ülkede faaliyet gösteren Vakıf ilk olarak 1984 yılında Macaristan'da kuruldu. Vakfın kurucusu olan milyarder George Soros, 1947 yılında sosyalizmin iktidara gelmesinin ardından ayrıldığı Macaristan'la aslında ilişkisini hiç kesmemişti.

Cuma, 30 Kasım 2018 07:45
Korkut Boratav

“Güney” coğrafyasının kurbanları… 

Perşembe, 29 Kasım 2018 09:12
28/30 Kasım tarihleri arasında Berlin ve Viyana'yı ziyaret edeceği açıklanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için Alman sosyal demokratlarının emek piyasası açısından kısa bir tanıtımında yarar var.

Kılıçdaroğlu'nun ziyaret edeceği Almanya Sosyal Demokrat Partisi'ni tanıyalım

 

Federal İstatistik Dairesi'nin son verileri ışığında Almanya'da yoksullaşan nüfusun gizlenemeyen artışı, emek piyasasını düzenleyen en temel uygulamanın yeniden düzenlenmesi tartışmalarına yol açtı.  ''Hartz 4'' adı verilen bu yasa, bizzat yaratıcıları tarafından değiştirilmek isteniyor. 

Çarşamba, 21 Kasım 2018 09:00
Aydemir Güler

Komşu ülke daha çok su kaldırmaya devam edecek. Geçen haftaki gezi izlenimleri yazısından sonra da dünyamızın bu yöresi durmaksızın fokurdamalara sahne oldu.

Ama ben yirmi gün önce Şam’dayken düşündüklerimle ve tartıştıklarımla sınırlayacağım kendimi…

Pages