757 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 25 Ekim 2018 15:38
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada 'Türkiye ve Almanya işbirliğinin güçlü bir örnek ve irade ortaya koyma potansiyeli olduğuna inanıyoruz' diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier ile katıldıkları toplantı sonrası açıklama yaptı.

Almanya'nın, "Türkiye'nin en büyük dış ticaret partneri olduğunu" belirten Albayrak, Altmaier ile birlikte, Almanya'nın 30 büyük firmasının temsilcilerinin Türkiye'ye geldiğini kaydetti.

'İŞBİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ'

Salı, 16 Ekim 2018 10:06
ABD’nin Suriye özel temsilcisi James Jeffrey, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ı ziyaret ederek Suriye üzerine görüşmeler yapacak. Ziyaretin İdlib mutabakatının cihatçıların tampon bölgeden çıkmamasıyla başarısızlığa uğramasının hemen ardından gerçekleşmesi dikkat çekiyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Suriye özel temsilcisi James Jeffrey’in 15-23 Ekim tarihlerinde Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ı ziyaret ederek Suriye’de “siyasi çözüm ve yeni anayasa" üzerine görüşmeler yapacağı belirtildi.

Cumartesi, 27 Ekim 2018 08:30
Korkut Boratav

İki ülkede eş-zamanlı iki kriz: 2001 ve 2018

1998’de Doğu Asya’da patlak veren kriz,  dünya ekonomisinin “Güney” coğrafyasına yayıldı. 2001-2002’de birbirinden çok uzak iki ülkeyi (Arjantin ve Türkiye’yi) sarsarak son buldu.

Perşembe, 04 Ekim 2018 17:19
Rus yayını Kommersant, El Kaide bağlantılı Hey'et Tahrir'uş Şam ile irtibat kurarak, HTŞ'nin Türkiye tarafından 'cihattan vazgeçirildiğini' iddia etti.

Suriye'de yayınlanan hükümet yanlısı El Vatan gazetesi, terör örgütlerinin Rusya ve Türkiye'nin İdlib'de kuracağı silahsızlandırılmış bölgeden çıkmayı kabul ettiğini yazmıştı.

Haber üzerine El Kaide bağlantılı Hey'et Tahrir'uş Şam (HTŞ) yetkilileriyle görüşen Kommersant, "Türkiye'nin militanları cihattan vazgeçmeye ikna ettiğini" iddia etti.

Perşembe, 18 Ekim 2018 16:16
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 'Fırat'ın doğusundaki ABD kontrolündeki bölgede ne olduğunu kimse bilmiyor, IŞİD hala orada' dedi. Putin, Türkiye'nin İdlib konusunda elinden geleni yaptığını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın "uzun dönemli kalkınma planları" ile ilgili etkinlikte konuştu.

Suriye'ye dair açıklamalarda bulunan Putin, "Fırat'ın doğusundaki ABD kontrolündeki bölgede ne olduğunu kimse bilmiyor, IŞİD hala orada" diye konuştu. Rus lider daha önce de ABD'nin IŞİD'le mücadele etmediğini ifade etmişti.

Pazartesi, 15 Ekim 2018 12:56
İsrail'de yayımlanan bir haber sitesinde, Rusya ve Türkiye'nin İran'la ABD yaptırımlarını bertaraf etmek için ‘gizli anlaşma’ yaptığı ileri sürüldü.

İsrail’de yayımlanan Mako adlı haber sitesi, Moskova, Tahran ve Ankara arasında ABD yaptırımlarına karşı “gizli” bir anlaşma yapıldığını, Avrupa’nın da bu plana örtülü destek verdiğini ileri sürdü.

ABD’nin 4 Kasım’da başlayacak yaptırımlarına göre Washington İran’dan petrol alan ülkelere de yaptırım uygulayacak.

Cuma, 19 Ekim 2018 09:04
Kaşıkçı’nın kaybolduğu ilk günlerde Suudi Arabistan, Türkiye ve ABD tarafından yapılan sert açıklamalar yerini temkinli 'teşekkürlere' bırakırken, üç ülke arasındaki ilişkilerin yakın geçmişi 'olağan' seyre dönülmek istendiğini gösteriyor.

“Kayıp” Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda kaybolması üzerine yeniden biçimlenme “fırsatı” bulan Türkiye, Suudi Arabistan ve ABD ilişkileri, medyaya yansıyan kısmıyla dahi pazarlıkların boyutunu gözler önüne seriyor.

Cuma, 12 Ekim 2018 08:13
Washington Post gazetesi, Türkiye'nin ABD'li yetkilileri, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğünü kanıtlayan ses ve görüntü kaydının ellerinde bulunduğu konusunda bilgilendirdiğini ileri sürdü.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra öldürüldüğü iddiaları güç kazanırken, yeni iddialar gündeme gelmeye devam ediyor.

Salı, 09 Ekim 2018 11:26
IMF, siyasi ve ekonomik belirsizlikler nedeniyle küresel büyüme tahminlerini revize etti. Türk ekonomisi için 2019 büyüme tahminleri yüzde 4'ten yüzde 0,4'e düşürüldü.

Uluslararası Para Fonu (IMF), dünya ekonomisinin büyüme hızıyla ilgili tahminlerini revize etti. Küresel ekonominin bu yıl ve önümüzdeki yıllarda yüzde 3,7 oranında büyüyeceği tahmin ediliyor. IMF daha önce tahmini büyüme hızının iki baz puan daha yüksek olacağını duyurmuştu.

Pazartesi, 01 Ekim 2018 15:46
Türkiye Kalkınma Bankası’nın çok radikal bir şekilde yeniden yapılandırılması planlanıyor. TBMM’de görüşülen teklif bankanın mevcut yapısının, çalışanlar başta olmak üzere tamamen tasfiyesini kolaylaştırırken hukuki muafiyetler ve ayrıcalıklar yoluyla TKB’nin kamunun önemli borçlanma enstrümanlarından biri haline getirilmesi hedefi öne çıkıyor. Siyasi iktidarın özel sektör ve bankaların üzerindeki borç yükünü kamunun üzerine almaya yönelik kapsamlı mekanizmasının kritik halkalarından birinin de TKB’nin ‘gömlek değiştirmesi’ ve banka bünyesinde oluşturulacak Kalkınma Fonu olduğu dikkat çekiyor.

AKP 28 Eylül’de Türkiye Kalkınma Bankası’nın (TKB) yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu, teklif bugün görüşülüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük eylem planının Hazine ve Maliye Bakanlığı hedefleri arasında TKB’nin yeniden yapılandırması yer alıyordu.

Pazartesi, 29 Ekim 2018 14:58
Elon Musk'ın CEO'su olduğu Tesla'nın, Türkiye yatırımlarını durdurma kararı aldığı açıklandı.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Türkiye'deki siparişlerinin tamamen durması nedeniyle yatırım planını askıya aldığı açıklandı.

Dünya gazetesinden Aysel Yücel'in haberine göre, iki ülke arasında yaşanan kriz sonrası Türkiye, ABD'den ithal edilen otomobillere haziran ayında yüzde 60 ek vergi koymuş, ağustos ayında ise bu oran yüzde 120'ye çıkarılmıştı.

Çarşamba, 10 Ekim 2018 17:55
S&P, Türkiye ve Arjantin'in ekonomik performanslarında kısa vadede kötüleşme bekliyor. Kredi derecelendirme kuruluşu, Türkiye ekonomisinin 2018'in ikinci yarısında resesyona girebileceğini bildirdi.

S&P Global, yıl başından bu yana Türk Lirası'nın yüzde 40'a yakın, Arjantin Pesosu'nun da neredeyse yüzde 50 değer kaybettiğini belirtti.

Cuma, 12 Ekim 2018 07:45
Mesut Odman

Yenisi, malum, 15 yıllarını da çoktan geride bırakmış bugünkü iktidar sahiplerinin dönemi. Eskisi ise, onlara göre, daha geride kalmış bütün dönemleri kapsıyor. Kimileyin onlardan bazılarını, hiç değilse o zamanların simgeleşmiş politikacılarını da sahiplendikleri oluyor; buna karşılık, “yeni Türkiye” derken, esas olarak, şimdikini anlatıyorlar.

Cumartesi, 06 Ekim 2018 12:52
Türkiye Kalkınma Bankası'nın (TKB) yeniden yapılandırması siyasi iktidarın en acil hedefleri arasında yer alıyor. 100 günlük eylem planında yer alan yeniden yapılandırmanın önemli adımlarından biri geçen hafta Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen Banka Kanunu teklifi oldu. Kanun teklifi İstanbul’a taşınma kararıyla birlikte TKB çalışanlarına yönelik büyük bir hak gaspına yol açacak. Büro Emekçileri Sendikası, uzman kadroların karşı karşıya bulunduğu hak kayıplarını ve TKB emekçilerinin taleplerini dile getirdi.

Türkiye Kalkınma Bankası’nın (TKB) “yeniden yapılandırılması” amacıyla hazırlanan kanun Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan Bütçe Komisyonu’ndan geçti.

Cuma, 12 Ekim 2018 19:12
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cenevre'ye seyahati öncesinde basın mensuplarının Brunson hakkındaki sorularını yanıtladı.

Binali Yıldırım, Parlamentolararası Birlik Başkanı Gabriela Veras'ın daveti üzerine 139. Genel Kurul çalışmalarına katılmak için Cenevre'ye hareket etmeden önce basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Pages