1183 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 10 Ağustos 2018 09:24
Cumhurbaşkanı ‘Onların doları varsa bizim allahımız var’ dedi. Hazine ve Maliye Bakanlığı ‘Yeni Ekonomi Modeli’ açıklayacak. Türkiye ‘kapitalizmin krizi’ni canlı yaşarken ‘sorun kapitalizmde değil AKP’de’ diyen herkes krizin ağır sonuçlarının ülkenin üzerine yıkılması için büyük katkıda bulunuyor.

Dolar kuru 6,20’ye kadar çıkarken, 2018 başından itibaren TL’nin değer kaybı da yüzde 65’e yaklaştı. Bu haftanın değer kaybı da yüzde 22’yi buldu.  Kurdaki bu olağanüstü artış emekçilerin ne kadar büyük bir hızla yoksullaştığını ve ülkenin ekonomik, sanayi altyapısının nasıl bir tahribat riskiyle karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Cuma, 31 Ağustos 2018 07:44
Türkiye Barış Komitesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir açıklamada bulundu. Açıklamada, 'Emperyalizme karşı, barış için, sosyalizme ihtiyacımız var' denildi.

Türkiye Barış Komitesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Pazar, 19 Ağustos 2018 17:52
Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda 'Türkiye yönetilemiyor' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu.

Pazartesi, 13 Ağustos 2018 14:59
Türkiye Komünist Partisi 'Paramızın değer kaybına karşı halkımız ne yapmalı' başlıklı bir açıklama yaptı. Türkiye toplumu ve emekçiler 'daha fazla aldatılmaya' izin vermemeye, 'suçluyu tanımaya', 'emperyalizme karşı durmaya', 'fedakarlık çağrısı yapanlara kulak asmamaya' ve güçlü bir 'dayanışma kültürü örmeye çağrıldı. Açıklamada 'Düzen değişikliğinin en doğal hak' olduğu vurgulanarak 'Haksızlıklara karşı, krizin yükünü işçilere ve halka bindirme girişimlerine karşı örgütlenelim, mücadele edelim' denildi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından TL'nin değer kaybıyla belirginlik kazanan krize ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklamada emekçiler "Hepimiz aynı gemideyiz" diyenlere kulak asmamaya, örgütlenmeye ve dayanışma kültürünü güçlendirmeye çağrıldı.

Çarşamba, 15 Ağustos 2018 14:05
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında geçen hafta açıklanan ekonomik programın isabetli olduğunu belirterek 'Türkiye ekonomik krizde değil' dedi. Bahçeli 'Döviz borcu olan, bu nedenle bilançoları bozulan reel sektör firmalarına can suyu verilmesi geldiğimiz bu süreçte ana beklentimizdir' diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında "Türkiye kur üzerinden kurcalanmak istenmektedir. Buna sessiz kalamayız" dedi.

Bahçeli “Türkiye kur üzerinden kurcalanmak, döviz üzerinden kundaklanmak isteniyor. Buna sessiz kalamayız” diye konuştu.

Cuma, 24 Ağustos 2018 18:24
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu liderliğindeki heyet bugün Moskova'da temaslarda bulundu, Rusya Devlet Başkanı Putin ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'dan oluşan heyet bugün Moskova'da temaslarda bulundu. 
AKP'li bakanlar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Çarşamba, 15 Ağustos 2018 08:00
Kadir Sev

“Ülke yönetimi tek adama bırakıldı…Meclis işlevsizleştirildi…” gibi sözler kafa karıştırıyor. Olanların adını açıkça söyleyelim: Türkiye Cumhuriyeti tarihe gömüldü!

Cuma, 31 Ağustos 2018 07:15
Korkut Boratav

Hindistan’dan bir portre

Narendra Modi, 2014’te Hindistan’da sağcı Janata Partisi’nin (BJP’nin) başına geçti ve partisini açık farkla iktidara taşıdı; başbakan oldu. 

Bu sonuç, Hindistan’ın ilerici çevrelerinde birkaç nedenle tedirginliklere yol açtı.

Cuma, 10 Ağustos 2018 15:54
Haftalık olarak dijital platformda yayımlanan soL Dergi'nin 23'üncü sayısı çıktı. ABD-Türkiye geriliminin arka planı, İran'a yaptırımlar, Maduro'ya suikast girişimi, Sağlıkta Dönüşümün İkinci Fazı ve Kanal İstanbul bu sayıda yer alan başlıklardan bazıları...

Haftalık olarak dijital platformda yayımlanan soL Dergi'nin yeni sayısı çıktı.

soL Dergi'nin 23'üncü sayısında yer alan başlıklar şöyle:

Salı, 21 Ağustos 2018 08:45
Pentagon Sözcüsü Rob Manning, ABD-Türkiye arasındaki ilişkilere dair soruya'Türkiye ile ilişkilerimizde hiçbir kesinti yok' yanıtını verdi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Rob Manning, gazetecilerin son dönemde yaşananların iki ülke arasındaki ilişkileri nasıl etkilediğine dair soruya, “Hayır, Türkiye ile ilişkilerimizde hiçbir şekilde kesinti yok” yanıtını verdi.

Perşembe, 16 Ağustos 2018 10:28
Türkiye ile ABD arasında siyasi taraftaki gelişme ekonomik alana da yansırken, Türkiye bir zamandır elindeki ABD tahvilleri portföyünü azaltıyor. ABD Hazine Bakanlığı'nın verilerine göre, yılın ilk altı ayında Türkiye'nin ABD tahvil pozisyonu yüzde 42 düştü.

Türkiye'nin ABD tahvili pozisyonu bu yılın ilk altı ayında yüzde 42 düşüş kaydetti.

ABD Hazine Bakanlığı'nın Çarşamba günkü açıklamasına göre Türkiye'nin portföyündeki ABD tahvillerinin değeri haziranda 28,8 milyar dolara geriledi.

RUSYA YAKIN ZAMANDA TAHVİLLERİ ELDEN ÇIKARMIŞTI

Salı, 07 Ağustos 2018 15:42
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, 'Gerginliklere rağmen ABD, Türkiye'nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir' şeklinde açıklama yaptı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden ABD-Türkiye gerilimine dair açıklama geldi.

Açıklamada "Gerginliklere rağmen ABD, Türkiye'nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir" denildi.

ABD ve Türkiye arasında ön mutabakatın sağlandığı, Türkiye'den ABD'ye bir heyet gideceği duyurulmuştu.

'SAĞLAM DOST VE MÜTTEFİK'

Perşembe, 23 Ağustos 2018 13:16
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov’la görüşmek üzere yarın Moskova'ya gidecek.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov’la yarın Rusya’nın başkenti Moskova’da bir araya gelecek.

Görüşmenin başlıca konusunun İdlib'deki durum olacağı öğrenildi.

 

Perşembe, 09 Ağustos 2018 22:32
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, ABD'ye giden Türkiye heyeti ile ilgili açıklamada bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'in basına verdiği brifinginde, ABD ve Türkiye arasındaki müzakere sürecine değindi.

Nauert, Türkiye heyetinin ülkeye dönmesinin ardından gerçekleştirdiği açıklamada, müzakere sürecinin devam ettiğini belirtti.

Çarşamba, 15 Ağustos 2018 08:18
BM Genel Sekreter Sözcüsü Dujarric, ABD-Türkiye ilişkileri ile ilgili, 'İkili sorunlar bu iki ülkenin ötesine de yansıyabilir ama umuyoruz bu olmaz ve bu tür sorunlar diyalog yoluyla çözülür' dedi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, hem ABD hem Türkiye'nin çok önemli iki ülke olduğunu ve bölgede önemli rol oynadığı belirterek, iki ülke arasında yaşanan krizin diyalog yoluyla çözülmesini ve gerginliğin bu ülkelerin dışına taşmamasını umut ettiklerini söyledi.

Dujarric, günlük basın brifinginde gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Pages