1462 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 02 Haziran 2018 18:59
İran-Türkiye Ticaret Odası Başkanı, Türkiye'de uygulanan teşvik programlarının yerli ve yabancı yatırımcılara adeta bir cennet sunduğunu söyledi.

İran-Türkiye Ticaret Odası Başkanı Rıza Kami, İran'da yayımlanan "Dünya-yi İktisad" gazetesine verdiği mülakatta Türkiye'nin "yatırımcılara" yönelik teşvik uygulamalarıyla adeta bir cennet olduğunu söyledi.

Cuma, 22 Haziran 2018 11:00
24 Haziran seçimlerine 13 ilde 17 bağımsız adayla girecek olan Bu Düzen Değişmeli Platformu, seçim bildirgesinde 'Nasıl bir Türkiye?' sorusunu yanıtladı.

24 Haziran seçimleri için çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Bu Düzen Değişmeli Platformu, seçim bildirgesinde "Böyle bir Türkiye ister misiniz?" diye soruyor ve "Nasıl bir Türkiye?" sorusuna kapsamlı yanıtlar veriyor.

İşte Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun seçim bildirgesi:

Pazar, 24 Haziran 2018 07:01
Türkiye bugün bir kez daha sandık başında olacak. 56 milyon 342 bin 263 seçmen, 180 bin 896 sandıkta oy kullanacak. Oy verme işlemi tüm yurtta 08.00’de başlayacak ve 17.00’de sona erecek.

Uzun süredir merakla beklenen gün geldi.

Türkiye bugün bir kez daha sandık başında olacak.

Yeni sistemin ilk seçiminde 56 milyon 342 bin 263 seçmen, 180 bin 896 sandıkta oy kullanacak.

Oy verme işlemi tüm yurtta 08.00’de başlayacak ve 17.00’de sona erecek.

Cuma, 15 Haziran 2018 10:04
Türkiye işçi sınıfı, 48 yıl önce bugün dönemin hükümeti tarafından çıkarılmak istenen emek düşmanı sendika yasasına karşı ilk ve en büyük ayaklanmasını gerçekleştirdi. Tarihe 15-16 Haziran direnişi olarak geçen işçi kalkışması, Türkiye’deki işçi sınıfı hareketi için bir dönemeç oldu.

Kırk sekiz yıl önce bugün, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı sendikalara üye yüz binlerce işçi, İstanbul ve Kocaeli’nde fabrikalarından çıkıp kent merkezlerine aktılar. Yürüyüşleri boyunca, güzergâhları üzerindeki diğer fabrikaları da saflarına katan işçileri durdurmak için polis ve jandarma harekete geçirildi.

Cumartesi, 30 Haziran 2018 20:12
'Türkiye Yaş Haritası'na göre ortalama yaş 32,75. Yaş ortalaması en yüksek il Sinop, en düşük ilse Şırnak.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 verilerine dayanarak hazırlanan "Türkiye Yaş Haritası"na göre Türkiye'nin yaş ortalaması 32,75. Yaş ortalaması en yüksek il 39,68 ile Sinop iken yaş ortalaması en düşük il 22,96 ile Şırnak oldu.

Pazartesi, 18 Haziran 2018 15:34
Türkiye Komünist Partisi, 24 Haziran seçimleri öncesinde 19 maddelik bir deklarasyon yayımladı. Deklarasyonda 'Bu 19 madde gerçekleşmeden Türkiye nefes bile alamaz' denildi ve Bu Düzen Değişmeli Platformu adaylarına oy verilmesi çağrısında bulunuldu.

Türkiye Komünist Partisi, 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala 19 maddelik bir deklarasyon yayımladı.

"Yalanlara kanma! Bu 19 madde gerçekleşmeden Türkiye nefes bile alamaz" başlığını taşıyan deklarasyonda Türkiye'nin içinde bulunduğu karanlıktan çıkmasını sağlayacak önlemlere yer verildi.

19 maddelik deklarasyonun tam metni:

YALANLARA KANMA!

Cumartesi, 16 Haziran 2018 17:53
Avrupa Birliği Vakfı'ndan Murat Seyrek Deutsche Welle için kaleme aldığı yazıda Brüksel'in Türkiye seçimleri ve siyasetine ilişkin değerlendirmelerini eleştirdi. Türkiye'nin Rusya ile aynı kategoride değerlendirilmesinin yanlış olduğunu, hala seçimle hükümet değişiminin mümkün olduğunu vurgulayan Seyrek, AB'nin siyah veya beyaz yaklaşımının hataya açık olduğu konusunda Brüksel'i uyarıyor.

Deutche Welle, Avrupa Demokrasi Vakfı Kıdemli Danışmanı Dr. Demir Murat Seyrek'in AB'nin Türkiye seçimlerine ilişkin değerlendirmelerine yönelik eleştirisine yer verdi.

Salı, 19 Haziran 2018 07:43
Tansu Çiller, Yenikapı mitingine neden katıldığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 'Millet sevgisi'ne işaret eden, Türkiye'ye karşı büyük bir 'uluslararası komplo'dan bahseden Çiller'e ilişkin Türkiye'nin hafızasında sadece Sivas ve Gazi katliamları, faili meçhul cinayetler, 1994 krizinin emekçilere fatura edilmesi yok. Çiller aynı zamanda Türkiye'nin uluslararası sermayeye bağımlılığında en kritik adım olan Gümrük Birliği Anlaşması'nın 'mimarı'.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Pazar günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Yenikapı Mitingi'ne katılan eski Başbakan Tansu Çiller ile konuşmuş, platforma çıktığında ne hissettiğini sormuş. Çiller "Milleti özlemişim" yanıtını vermiş. "Bu bir siyasi mesaj değil ama milleti özlediğimi hissettim. Oraya çıktığımda sevgi ve özlemden başka bir şey hissetmedim. Siyaset millet adına yapılır.

Cumartesi, 16 Haziran 2018 21:44
Eurostat'ın yeni yayımlanan çalışmasına göre Türkiye, 'ne işte ne de eğitimde olan' genç oranı en yüksek ikinci ülke. Türkiye'de 18-24 yaş arası gençlerin yüzde 30,8'i bu kapsamdayken genç kadınlarda söz konusu oran yüzde 43,6.

Avrupa Birliği İstatistik Kurumu (Eurostat) verilerine göre Türkiye'de 18-24 yaş arasındaki gençlerin yüzde 30,8'i ne işte ne de eğitimde. Genç kadınlarda bu oran yüzde 43,6 ile AB üyesi ülkeler ve aday üye ülkeler içinde en yükseği.

Pazartesi, 11 Haziran 2018 08:36
AKP iktidarında iş cinayetleri ‘fıtrat’ oldu, ‘kader’ oldu. İş cinayetlerinin arkasında sermaye sınıfının daha fazla kar hırsı, Türkiye kapitalizminin tehlikeli sektörlerde hızlı büyümeyi tercih etmesi bulunuyor. Talan edilen madenler, sermayeye daha fazla kaynak aktarmak için ihtiyacın üzerinden artan elektrik üretim kapasitesi, büyük kentleri kule çöplüğüne çeviren inşaat hamlesi, Avrupa'nın metal eşya deposu haline gelinmesi... Sermayenin zaman-para denkleminden emekçi ailelerine sürekli cenaze çıkıyor.

İş cinayetlerinin ana nedeninin sermaye sınıfının daha fazla kar uğruna önlem almaması, güvenli çalışma koşullarını oluşturmaktan kaçınması olduğu çok açık. Ancak Türkiye’de AKP iktidarı boyunca iş cinayetlerinde görülen artışın “büyüme modeli”yle de yakından ilgisi bulunuyor.

Pazar, 17 Haziran 2018 09:07
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 'Türkiye, Dünya Çölleşme Tehlikesi Haritasında, 'çölleşmeye fazla duyarlı ülkeler' arasında yer almaktadır. Bu nedenle çölleşme ile mücadele ve kuraklığın etkilerini azaltmada acil tedbirlerin alınması zorunludur' dedi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye'nin iklim koşulları, yer şekilleri, toprak özellikleri, bitki örtüsü ve insan etkileşimi gibi nedenlerle "çölleşmeye fazla duyarlı ülkeler" arasında yer aldığına dikkati çekerek, "Bu nedenle çölleşme ile mücadele ve kuraklığın etkilerini azaltmada acil tedbirlerin alınması zorunludur" ifadesini kullandı.

Pazar, 24 Haziran 2018 23:31
Seçim sonuçlarına dair açıklamalardan biri de Ensar Vakfı'ndan geldi.

Ensar Vakfı, seçim sonuçlarına dair açıklamasını Twitter üzerinden paylaştı.

Kamuoyunun gündemine yurtlarında yaşanan çocuk tecavüzleriyle gelen Ensar Vakfı, "Türkiye kararını verdi. Seçim sonuçları ile birlikte yeni yönetim sistemi, seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı @RT_Erdogan devletimiz, milletimiz ve bütün dünya mazlumları için hayırlı olsun." paylaşımında bulundu. 

Perşembe, 21 Haziran 2018 17:35
TMMOB’un sanayinin sorunları üzerine hazırladığı raporda ekonominin yönetilmesinin zorlaşmasına ve IMF kredisine başvurmanın gündeme gelebileceğine dikkat çekiliyor.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)’un “Sanayi inişte, Türkiye IMF’ye teslimiyetin eşiğinde” başlığını taşıyan sanayi sorunlarının incelendiği bülteni 2018’de yavaşlayan büyüme oranına dikkat çekerek yüksek enflasyon, cari açıktaki yüksek artışla birlikte dış kaynak bulmakta zorlananan Türkiye ekononmisinin IMF’nin acı reçetelerine başvurmak zorunda kalabileceğine dikkat çekiyor.

Pazartesi, 18 Haziran 2018 15:56
Bipartisan Policy Center, Türkiye seçimleri ve ABD'nin seçim sonrası 'alması gereken tutuma' dair bir araştırma yayımladı. İnce’nin seçilmesi durumunda normalleşme sürecine girilebileceği, muhalefetin sadece Meclis çoğunluğunun almasının ise muhalefet içi krize yol açacağı vurgulanıyor. ABD ‘çıkarları’ açısından ‘seçimlerin ötesi’ne bakılması, Türkiye toplumuyla temas halinde olunması gerektiğine dikkat çekiliyor.

ABD’li düşünce kuruluşu Bipartisan Policy Center Türkiye seçimleri hakkında bir araştırma yayımlandı. Türkiye siyasi tablosuna ilişkin genel değerlendirmenin yanısıra olası seçim sonucu senaryoları ve olası sonuçların ABD’nin “çıkarı” açısından değerlendirmesi yapılıyor.

Cumartesi, 02 Haziran 2018 23:57
Alacak sigortası şirketi Euler Hermes’in hazırladığı rapor Türkiye’nin alacak tahsil süresinde, Çin ve Yunanistan’ın ardından en yüksek üçüncü ülke olduğunu ortaya koyuyor. 2017’de dünya ortalaması 66 gün olan süre, Türkiye’de 83 gün oldu.

Alacak sigortası şirketi Euler Hermes’in yayımladığı “Ödeme Davranışı” raporuna göre Türkiye “alacak tahsil süresi” en uzun ülkeler arasında. Aynı zamanda 2017 yılında alacak tahsil süresinin üç gün arttığı görülüyor. 

Pages