1278 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 08 Mayıs 2018 07:21
Türkiye'nin altın rezervleri son yıllarda uçtu. Çin, Rusya ve Hindistan ile birlikte Türkiye'nin altın rezervi muazzam biçimde artarken, artış ithalatla karşılandı. Başka ülkeler için merkez olma iddiası dile getiriliyor. Ancak bu 'altın sevdası' yine de tam anlaşılamıyor.

Doların ve diğer dünya para birimlerinin değerini belirleyen altın standardı 45 yıl önce terk edildi. Buna rağmen dünyanın en eski değişim ve birikim araçlarından biri olan altın gündemdeki yerini koruyor. Hem gelişmiş hem gelişmekte olan ülkelerin merkez bankalarının altın rezervleri bulunuyor.

Çarşamba, 16 Mayıs 2018 09:10
24 Haziran'daki milletvekili seçimlerine bağımsız adaylarla girecek Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun seçim deklarasyonunda, nasıl bir Türkiye istendiğine ilişkin önemli yanıtlar bulunuyor. Bu Düzen Değişmeli Platformu, herkesin evinin olacağı, işsizlik sorununun kalmayacağı, ısınma, aydınlanma, su ve toplu taşımanın ücretsiz olacağı bir ülke için herkesi düzen değişikliğine, Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun adaylarına oy vermeye çağırdı.

24 Haziran seçimlerine Türkiye nüfusunun yarısından fazlasının ikamet ettiği 17 seçim bölgesinde aday göstererek giren Bu Düzen Değişmeli Platformu, seçim deklarasyonunu yayımladı.

"Böyle bir Türkiye ister misin?" başlıklı deklarasyonun tam metni ve Bu Düzen Değişmeli Plaftormu'nun adayları şöyle:

Böyle bir Türkiye ister misin?

Cuma, 04 Mayıs 2018 08:00
Korkut Boratav

İktisat medyasında zaman zaman “Türkiye’nin olumsuz veya olumlu ayrışması…” ifadesine rastlarsınız. Türkiye ekonomisinin finans kapital  için önem taşıyan ölçütlere göre değerlendirilmesi kastedilmektedir. Yükselen piyasalar diye adlandırılan 25-30 ekonominin göstergeleri karşılaştırılmakta; ülkeler, olumlu /olumsuz ayrışmalara göre sıralanmaktadır..  

Cumartesi, 26 Mayıs 2018 12:31
Türkiye Komünist Partisi'nin gençlik örgütü Türkiye Komünist Gençliği (TKG), yayımladığı açıklamayla gençleri 24 Haziran seçimlerinde Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun adaylarına oy vermeye çağırdı.

Türkiye Komünist Partisi'nin gençlik örgütü Türkiye Komünist Gençliği (TKG), yayımladığı açıklamayla gençleri 24 Haziran seçimlerinde Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun adaylarına oy vermeye çağırdı.

"Oylar sosyalizme, bu düzen değişmeli diyenlere" başlıklı açıklamada, "Geleceğimizin üzerine yıkılmadan, bu düzeni sahiplerinin üzerine yıkmamız gerekiyor" denildi.

Cumartesi, 05 Mayıs 2018 18:21
Türkiye Komünist Gençliği bugün Domabahçe'de 6 Mayıs 1972'de idam edilen üç gençlik önderini andı.

Türkiye'deki 68 gençlik hareketinin önderleri arasında yer alan ve Üç Fidan olarak anılan Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Arslan; sağcı milletvekillerinin oyuyla 6  Mayıs 1972'de idam edilmişti.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG) bugün saat 16.00'da Dolmabahçe'de gerçekleştirdiği buluşmayla Gezmiş, Arslan ve İnan'ı andı. 

Salı, 15 Mayıs 2018 06:56
Erdoğan İngiltere ziyaretinde Shakespeare'in Hamlet'inden alıntı yaptı. Ancak Erdoğan'a yakışan Hamlet değil, hırsı, açgözlülüğü ve mutlak güç isteğiyle kralını, en yakın arkadaşını ve çoluk çocuk demeden aileleri ortadan kaldıran Macbeth'ten alıntıydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, günün birinde İngiltere’ye gider ve Chatham House adlı kuruluşta bir konuşma yapar.

Çarşamba, 30 Mayıs 2018 15:36
Türkiye ve ABD'nin Menbiç'ten YPG'nin çıkarılması için anlaştığını ileri sürüldü.

ABD ve Türkiye'nin YPG'nin Menbiç'ten çıkarılması için anlaşma sağladığı iddia edildi.

AA'nın haberine göre mutabakat, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ABD'li mevkidaşı Mike Pompeo'yla 4 Haziran'da Washington'da yapacağı nihai görüşmeyle ilan edilecek.

Çarşamba, 23 Mayıs 2018 21:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizde yaşanan artışla ilgili açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray'da eski vekillere verdiği iftar yemeğinde kurdaki artışla ilgili konuştu.

Cuma, 18 Mayıs 2018 08:18
Fitch, Tükiye'yi Ukrayna ve Arjantin'le birlikte en kırılgan 3 ülkeden biri olarak gösterdi.

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye, Arjantin ve Brezilya para birimlerinin dolardaki değer artışı karşısında artan baskı altında olduğunu belirtti.

Çarşamba, 30 Mayıs 2018 10:47
AKP'nin seçim öncesi aldığı 'korsan taşımacılık' kararı sonrası UBER'den açıklama geldi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla yapılan yönetmelik değişikliği uyarınca, korsan taşımacılık yapan araç sahipleri, yolcu taşımacılığı için aldıkları belgeyi iki yıl boyunca kullanamayacak. Yönetmelikteki değişiklik, D2 yetki belgesiyle çalışan UBER'i de kapsarken, UBER'den açıklama geldi.

Salı, 08 Mayıs 2018 23:02
Erdoğan'ın 'Millet tamam derse çekiliriz' şeklindeki sözleri üzerine sosyal medyada bir buçuk milyondan fazla kişi 'Tamam' mesajı paylaşırken, yurdun çeşitli yerlerinden farklı 'Tamam' görselleri gelmeye başladı.

Erdoğan'ın "Millet tamam derse çekiliriz" şeklindeki sözleri üzerine sosyal medyada bir buçuk milyondan fazla kişi "Tamam" mesajı paylaşırken, yurdun çeşitli yerlerinden farklı "Tamam" mesajları gelmeye başladı. 

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde de mumlarla "Tamam" yazıldı. Fotoğrafı Raşit Tükel Twitter hesabından paylaştı. 

Cumartesi, 05 Mayıs 2018 08:32
Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi üyesi, yazar Özgür Şen’le yeni kitabı ‘Marx’ın Marksizmi: Tarih ve Devrim’i konuştuk. Şen, insanlığın sınıfsız, eşit ve özgür bir toplum kurma yolundaki yürüyüşünün devam ettiğini vurgulayarak Marx’ın 200. doğum gününde okurla buluşan kitabın Türkiyeli komünistlerin Marx'a gönderdiği bir doğumgünü mesajı olarak algılanmasını istiyor.

Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi üyesi, yazar Özgür Şen’in “Marx’ın Marksizmi: Tarih ve Devrim” adlı kitabı Yazılama Yayınevi’nden çıkıyor. Yazarın “Türkiyeli komünistlerin Marx’a gönderdiği bir doğum günü mesajı olarak algılansın” dediği kitap, okurla Marx’ın 200. doğum gününde buluşuyor. 

Cumartesi, 05 Mayıs 2018 11:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Güney Kore gezisinde 'ileri teknoloji işbirliği' gibi vurgular yapılsa da esas olarak Güney Kore sermayesine Türkiye'nin 'büyük pazar' olanaklarından yararlanma çağrısı yapıldı. Hyundai, Posco, LG, SK gibi şirketlerin Türkiye sicili teknoloji transferinden ziyade işçi düşmanı tutumun transferine işaret ediyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Güney Kore gezisi, Güney Koreli sermayedarlara Türkiye’deki pastadan büyük pay verilmeye devam edileceğinin göstergesi oldu.

Çarşamba, 23 Mayıs 2018 10:16
Suriye'den Türkiye ile ilişkilerin düzeltilmesi konusunda açıklama geldi. Açıklamada, bir dizi şartlar ileri sürüldü.

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, Türkiye ile ilişkilerinin onarılmasını umduklarını fakat bunun için bir dizi şartları olduğunu söyledi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Mikdad, ilişkilerin düzelebilmesi için "Türkiye'nin, Suriye'deki teröristleri desteklemeyi bırakması, askeri güçlerini ülkeden çıkarması gerektiğini" ifade etti.

Pazartesi, 14 Mayıs 2018 22:10
Türkiye Barış Komitesi, İsrail'in Filistinlilere saldırısı hakkında açıklama yaptı.

Türkiye Barış Komitesi, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısı hakkında açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde:

                  "Filistin kazanacak!"

Pages