1330 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 06 Nisan 2018 13:00
Suriye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinden çekilmesini talep etti.

Suriye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme açıklamasıyla ilgili konuşarak, buna dair ABD'den resmi bilgi almadıklarını söyledi.

Rusya-İran-Türkiye üçlü görüşmeleriyle ilgili de konuşan Caferi, üçlü görüşmelerde Türkiye'nin Suriye'den çekilmesinin gündeme alınmasını umduklarını belirtti.

Çarşamba, 04 Nisan 2018 23:28
Türkiye Komünist Gençliği, NATO karargahı önünde eylem gerçekleştirerek, "Türkiye NATO'dan çıkmalıdır" dedi.

Bir süredir NATO Karşıtı İmza kampanyası yürüten Türkiye Komünist Gençliği üyeleri, bugün NATO’nun kuruluş gününde, İzmir’in Buca ilçesinde bulunan NATO Karargahı’nın önünde bir protesto eylemi gerçekleştirdi. Bölgede yaşayan yurttaşlar eyleme kornalar ve alkışlarla destek verdi. 

Salı, 24 Nisan 2018 07:53
​Türkiye için yapılan tatil rezervasyonlarında artış olduğu bildirilirken turizm gelirlerindeki artışın cari açığa etkisi tartışılıyor.

2018 yılında turizm gelirlerinde artış bekleniyor. Alman ve İngiliz tur operatörlerinin yaptığı açıklamalar bu yıl Türkiye için yapılan rezervasyonlarda önemli artışlar olacağını gösteriyor. Geçmiş yıllardaki kayıpların telafisi olan artışlar cari açıktaki artışı kapatmaya yeter mi?

Cumartesi, 14 Nisan 2018 08:53
Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD ve müttefiklerinin Suriye'ye saldırısı hakkında yapılan açıklamada 'bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz' denildi.

Dışişleri Bakanlığı Suriye'ye yönelik saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada ABD, İngiltere ve Fransa'nın bu sabaha karşı Suriye'ye düzenlediği saldırıyı "yerinde bir tepki" olarak niteleyen bakanlık "bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz" dedi.

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında şöyle denildi:

Pazartesi, 30 Nisan 2018 16:24
Türkiye Komünist Partisi, 'Ekmek için, iş için, eşitlik için, özgürlük için, kimsenin kimseyi sömürmediği bir ülke için... Önce 1 Mayıs sonra 24 Haziran! Bu Düzen Değişmeli!' diyerek 1 Mayıs'a katılım çağrısı yaptı.

1 Mayıs 2018'de 9 ilde yapılacak kitlesel buluşmalara katılacak olan Türkiye Komünist Partisi, emekçilere 1 Mayıs'a katılım çağrısı yaptı.

"Bu Düzen Değişmeli!" diyen Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) çağrısı ve mitinglere katılım çağrısı yaptığı noktalar şöyle:

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1 MAYIS'A ÇAĞIRIYOR!

Pazartesi, 30 Nisan 2018 09:16
‘Putin’in stratejisti’ olarak nitelenen 'Avrasyacı' Dugin, Türkiye, Rusya ve İran’ın bir araya gelerek ‘Avrasya para birimi’ne geçmesini önerdi.

Dugin, Türkiye, Rusya ve İran’ın ABD’deki altınlarını çekip “Avrasya para birimi”ne geçmesini önerdi. Dugin yakın gelecekte bu geçişin gerçekleşeceğine inandığını öne sürerken “tarih veremediğini” vurguladı.

Salı, 24 Nisan 2018 17:07
Türkiye Komünist Gençliği 5 Mayıs Cumartesi günü 'Emperyalizme karşı Denizler için Gençlik Yürüyüşü' düzenleyecek. Maçka Parkı’nda buluşacak olan gençler, 50 yıl önce 6. Filo’nun denize döküldüğü Dolmabahçe’ye yürüyecek.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG) idamlarının 46'ncı yılında Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’ı anmak için 5 Mayıs Cumartesi günü saat 16’da bir araya gelecek. Maçka Parkı’nda buluşan gençler, Dolmabahçe’ye yürüyecek.

Pazartesi, 30 Nisan 2018 08:24
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye’nin haritadaki yerinden ötürü değerli olduğunu, NATO için kilit öneme sahip olduğunu söyledi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanları toplantısı sonrası Türk gazetecilere konuştu. Türkiye’nin “stratejik yeri”ne dikkat çekti.

Pazartesi, 23 Nisan 2018 11:56
Türkiye Komünist Partisi tarafından yapılan 23 Nisan açıklamasında Meclis'in AKP'nin oyuncağı haline geldiğine, gericiliğin 'oyun bahçesi'ne dönüştüğüne dikkat çekilerek AKP'yi yaratan, patronların egemenliğindeki düzenin çocuklar için bir tehdit olduğu vurgulandı.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) 23 Nisan dolayısıyla bir açıklama yaptı. 23 Nisan 1920'de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nin ulusal kurtuluş mücadelesine önderlik ettiği belirtilerek Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde çalışmalarını yürüten Ankara'daki Meclis'in, gerici ve işbirlikçi İstanbul hükümetine karşı yeni bir iktidarın temellerini attığının altı çizildi.

Cumartesi, 07 Nisan 2018 08:35
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde dört akademisyenin, bir araştırma görevlisi tarafından katledilmesinin ardından Türkiye Komünist Gençliği (TKG) bir açıklama yayımladı. Açıklamada, 'Solcu, yurtsever öğrencilere üniversitede okuma hakkı bile tanımayacaklarını söyleyenler, bugün akademide muhbir ve katil yetiştirmektedir' denildi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde dört akademisyenin, bir araştırma görevlisi tarafından katledilmesinin ardından Türkiye Komünist Gençliği (TKG) bir açıklama yayımladı.

Pazar, 08 Nisan 2018 17:05
Dünyanın en katı tütün yasasına sahip ülkelerinden biri olmasına rağmen, Türkiye OECD ülkeleri arasında sigara bağımlılığında ikinci sırada.

Türkiye dünyanın en katı tütün yasasına sahip ülkelerinden birisi.

2008 tarihli yasa sigara içmeyi neredeyse her yerde yasaklıyor. Dinlemeyenlere ağır para cezaları var.

Sigaraya her yıl enflasyon oranının üzerinde zam yapılıyor. Sigara fiyatıyla da el yakan bir meta.

Perşembe, 12 Nisan 2018 07:14
Amerikalı bir üst düzey yetkili Ankara'da gazetecilere Trump'ın Türkiye ile ortaklığın yeniden kurulması, Suriye politikasında yeni bir yol bulunması direktifi verdiğini söyledi.

ABD ile Türkiye arasındaki ilişkinin düzeltilmesi, Suriye politikasında yeni bir yol bulunması konusunda Trump'ın direktif verdiği öne sürüldü. Menbiç'le ilgili Türkiye ve ABD arasındaki planlama sürecinin devam ettiği, Suriye'de Kürtlerle ilgili ABD'nin özel bir tasarrufu olmadığı vurgusu da aynı açıklama kapsamında yer aldı. 

Pazartesi, 30 Nisan 2018 21:28
1 Mayıs'a 24 Haziran seçimlerinin damga vurması bekleniyor. Erdoğan, OHAL döneminde grevleri engellemekle övünürken, 1 Mayıs'a katılacak işçiler 'Siyasette biz de varız' mesajı vermeye hazırlanıyor.

Çarşamba, 11 Nisan 2018 15:33
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, 16 Nisan'da Türkiye'ye resmi ziyaret düzenleyecek.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile görüşmek üzere Türkiye'ye gelecek.

Ziyaret 16 Nisan'da gerçekleşecek.

 

Çarşamba, 11 Nisan 2018 23:19
Rusya Parlamentosu Savunma Komitesi Başkanı, Türkiye'nin Suriye krizinde aracı olduğunu iddia etti.

Rusya Parlamentosu Savunma Komitesi Başkanı emekli General Vladimir Şamanov, ABD'nin Suriye'ye tehditlerinin ardından Türkiye'nin Rusya ile ABD arasında arabulucu olduğunu duyurdu.

Pages