16 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 23 Nisan 2018 17:12
İsrail, Karum kasabası yakınında bulunan Suriye askerlerini füzeyle vurdu.

İsrail'e ait bir füze Suriye ordusunu hedef aldı. 

İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri yakınında bulunan Karum kasabasındaki Suriyeli askerlerin füzeyle vurulduğu açıklandı.

Vurulan Suriyeli askerlerin cihatçılara karşı operasyon gerçekleştirmekte olduğu bildirildi.

Suriye ordusunun ülkenin güneyinde İslamcı gruplara karşı harekat hazırlığında olduğu biliniyordu.

Pazartesi, 09 Nisan 2018 11:47
Humus'un kuzeyinde cihatçıların Suriye ordusuna saldırdığı öğrenildi.

Suriye'de Humus'un kuzeyinde cihatçıların dün gece Suriye Arap Ordusu'na füze ve topçu mermileriyle saldırdığı öğrenildi.

Al Masdar'ın askeri kaynaklara dayandırdığı haberine göre, İslamcı gruplar Havle'deki mevzilerinden Suriye ordusuna defalarca saldırıda bulundu. 

Pazartesi, 23 Nisan 2018 07:15
Osman Çutsay

İslamcı Ankara’nın kirli seçim oyunu, Avrupa’nın göbeğinde de trajediler üretebilir. Batı Avrupa’da ciddi boyutlarda bir Türkiye kökenli topluluk var, malum. Nüfusu 5 milyonun çok üzerinde. Bunun 3 milyonu Almanya’da yaşıyor. 

Pazartesi, 09 Nisan 2018 02:45
Osman Çutsay

O kadar ortada ki, ilgili ve bu ilginin hakkını veren çevrelerin dikkatini çekmemesi mümkün değil: İslamcı Ankara’nın militanları, her sektördeki militanları, sandıkta oy toplayabiliyorlar, bayilerde gazetelerini yayıyorlar ve televizyon ekranlarında milyonları bayağılıklarına, denetlenmiş dizi filmlere kilitleyebiliyorlar.

Pazar, 08 Nisan 2018 20:52
Berlin'de yapılan yarı-maratona saldırı hazırlığında olduğu belirtilen 6 kişinin Alman polisince gözaltına alındığı açıklandı. Bu olayın Cumartesi günü Münster'de yapılan saldırıyla ilgisi olmadığı da bildirildi.

Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılan yarı-maratona saldırı hazırlığında olduğu belirtilen 6 kişinin Alman polisince gözaltına alındığı açıklandı.

Salı, 17 Nisan 2018 09:44
Beyaz Miğferler üyesinin Duma'da hastaneye gelerek kimyasal saldırı varmış gibi bağırdığı ve panik yarattığı bildiriliyor.

"Kimyasal saldırı" yaşandığı öne sürülen Duma'yı ziyaret eden Independent muhabiri Robert Fisk, bölgeden izlenimlerini aktardı.

"Duma harabelerinde gerçeği aramak" başlıklı bir yazı yazan Fisk, kasabada kimyasal saldırı yaşandığı iddialarını yalanladı.

'İDDİA YALAN, GÖRÜNTÜLER GERÇEK'

Cumartesi, 07 Nisan 2018 18:29
Almanya'da bir araç kalabalığa daldı. 3 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı

Almanya'nın Münster kentinde bir aracın kalabalığa daldığı bildirildi. Olayda, saldırgan dahil 3 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi ise yaralandı.

Polis, aracı kullanan zanlının kendisini öldürdüğünü açıkladı. 

Cuma, 27 Nisan 2018 14:59
Haftalık olarak dijital platformda yayımlanan soL Dergi'nin yeni sayısı okurlarıyla buluştu. Bu sayıda okurları cumhurbaşkanlığı seçimleri için 'ortak aday' olarak ismi geçenlerin portrelerinden sosyalizmde ulusal sorun tartışmasına, Ermenistan'da yaşananlardan Küba'daki gelişmelere, ülkemizdeki tıp eğitiminin durumundan 1 Mayıs ve marşlarımıza, mizahın içinden geçtiği süreçten dans pistlerine yine dolu bir içerik bekliyor. Derginin abonelik kampanyası da sürüyor.

Dijital olarak haftada bir yayımlanan soL Dergi’nin 9’uncu sayısı bugün okurlarıyla buluşuyor.

Derginin bu haftaki sayısında Orhan Gökdemir’in 24 Haziran seçimleri için “Kemal Kılıçdaroğlu, Nasuhi Güngör’ün ‘Yenilikçi Hareket’ini okuyarak mı buluyor adaylarını?” diye sorduğu yazısı “Düzenin sakil kahramanları: Gül kesmezse Kesici” başlığını taşıyor.

Cumartesi, 28 Nisan 2018 01:00
Erhan Nalçacı

Tam 1 Mayıs yaklaşırken halkımızın önemli bir kısmının tek seferde dünya atlasında yerini gösteremeyeceği Endonezya hakkında yazı yazmanın ne âlemi var? Endonezya, işçi sınıfı hareketinin güçlü olduğu bir yer olsa anlayalım, ama öyle de değil.

Salı, 24 Nisan 2018 01:00
Oğuz Oyan

Geçen haftadan bu yana gündem defalarca değişti. Başdöndürücü bu gelişmelerin başlatıcısı Bahçeli-Erdoğan ikilisinin erken seçim tiyatrosu oldu. Bahçeli Salı günü konuştu, Erdoğan "vallahi önceden haberim yoktu" deyip Çarşamba günü erken seçimlerin tarihini 66'ya (66 gün sonrasına) bağladı.

Salı, 17 Nisan 2018 08:00
Aydemir Güler

Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece düzenlenen saldırı sonrasında TKP ve Türkiye Barış Komitesi açıklamaları yapıldı, aklı başında insanlar konuya ilişkin yazdı, konuştu.

Bu içerik geçerli. Ortalık bu kadar sıcakken, sıcağı sıcağına mutlaka söylenmesi gerekenler ortaya konmuş oldu. Ortalık bu kadar sıcakken, her şey söylenemeyebilir genellikle.

Pazartesi, 16 Nisan 2018 09:15
Osman Çutsay

Bunlarda kafa mı kaldı? Hâlâ yeni koşullarda kendilerine bir işlev vehmedebilen bazı liberallerden söz ediyoruz. Kapitalizmin her pisliğinde mutlaka bir boncuk bulmayı beceren “demokratların” hırsından... Maalesef solu da felç edebilmiş bir zihniyetten... 

Cumartesi, 07 Nisan 2018 00:30
Aydemir Güler

Cumhuriyet Halk Partisi’nin AKP’nin İkinci Cumhuriyet projesini benimsediğini ve görevinin toplumsal direnci sulandırarak etkisizleştirmek olduğunu çok önceleri yazmıştık.

Yalçın Küçük Kılıçdaroğlu’nun AKP’li olduğunu vurguladı. Haklıydı, Erdoğan’ın herhangi bir açık müttefiki bu zaman zarfında böylesine istikrarlı ve nitelikli katkı vermemiştir AKP’ye.

Pazartesi, 30 Nisan 2018 00:15
Osman Çutsay

Liberal gericiliğe entelektüel bombardıman sürüyor. Üst üste kitaplar yayımlanıyor. Biri Yalçın Küçük Hocamızın iki yol arkadaşı B. Sadık Albayrak ve Taylan Kara ile birlikte yayımladığı “Kir Teorisi”. Diğeri yazarımız Orhan Gökdemir’in yine ilginç yeni kitabı “AKP’li Yıllarda Türkiye’nin Düzeni”.

Salı, 17 Nisan 2018 01:00
Orhan Gökdemir

2016 yılı Temmuz’u. AKP darbe girişimini bahane ederek Olağanüstü Hal ilan etti. Hâlbuki darbe başarısız olmuştu zaten. Kolluk tutacağını tutmuş, yakalayacağını yakalamış, kaçanı kovalıyordu. OHAL’in ne gereği var, belli değildi.

Pages