23 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 30 Nisan 2018 07:12
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ve Gazi üniversitelerinin bölünmesine karşı çıkanları 'ideolojik yaklaşıma' sahip olmakla suçladı, bölünmenin kalite getireceğini savundu.

Özbekistan ve Güney Kore ziyaretleri öncesinde Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul ve Gazi üniversitelerinde geçtiğimiz hafta düzenlenen protesto eylemlerine değindi. 

Pazartesi, 23 Nisan 2018 13:18
Türkiye "proje ittifakı" konuşurken İyi Parti'ye geçen CHP'li milletvekillerinden Ömer Fethi Gürer, Tacettin Bayır ve Erkan Aydın soL Haber'in sorularını yanıtladı: Bu 15 isim nasıl belirlendi? İyi Parti ile CHP arasında ideolojik bir fark görüyorlar mı? Neden bu karara uyma ihtiyacı hissettiler? İyi Parti'de mi kalacaklar CHP'ye mi dönecekler? Başka bir partiye de geç denilse yine geçerler miydi? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde...

Türkiye hızla baskın seçime giderken düzen partileri arasında görüşmeler, ittifaklar, pazarlıklar, hamleler sürüyor. Burjuva siyasetinde kartlar her saat dakika yeniden karılıyor, formüller yeniden gözden geçirilip masaya yatırılıyor.

Cumartesi, 21 Nisan 2018 13:47
Bolivya Dışişleri Bakanı Fernando Huanacuni, Güney Amerika Ulusları Birliği'nden (UNASUR) altı ülkenin ayrılması üzerine bir açıklama yaptı.

Bolivya Dışişleri Bakanı Fernando Huanacuni, Güney Amerika Ulusları Birliği'nden (UNASUR) altı ülkenin ayrılması üzerine bir açıklama yaptı.

Perşembe, 12 Nisan 2018 10:10
ABD'nin Suriye'yi hedef alan tehditleri artınca artık gelenekselleşen 'Esad kaçtı' haberlerine sarılan yandaş basına kötü haber...

Suriye'ye yönelik ABD tehdidi ve saldırılarında artık bir gelenek halini alan yalan haberlerin başında "Esad kaçtı" haberleri geliyor.

ABD'nin füze tehdidi sonrası "üsler boşalıyor", "Esad kaçtı" haberlerini art arda sıralayan yandaşlara üzücü haber Şam'dan geldi.

Pazar, 29 Nisan 2018 08:15
Tolga Binbay

Döndük dolaştık, üniversite, akademi meselesine yeniden döndük.  

Perşembe, 26 Nisan 2018 11:57
Abdullah Gül görüşmelerinden sonuç çıkmamasının ardından tekrar parti içine dönen CHP'ye yeni bir cumhurbaşkanı adayı önerisi daha geldi.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na cumhurbaşkanı adayı olarak Abdüllatif Şener'i önerdi. 

Pazar, 15 Nisan 2018 00:00
Melih Yeşilbağ

Seçim şarkıları ve 15 Temmuz afişleri çalıntı çıktı; heykelleri hiç Rönesans olmamış gibi; mizah dergileri insanlık adına üzüntü verici derecede sığ; restoratörleri yapsatçı müteahhitler gibi çalışıyor; kültür merkezleri düğün salonlarından farksız; mimarileri eklektik, tutarsız ve görgüsüz; tarihçileri tahrifatçı; gazetecileri yalaka, yalancı ve tetikçi; sosyologları yıllardır “Biz Batı'dan ba

Perşembe, 19 Nisan 2018 11:52
Bilim ve Aydınlanma Akademisi'nin her ay düzenlediği konferansların Nisan ayı programı Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde "İnsan bencil midir" başlıklı sunumla başladı.

Çalışmalarına geçtiğimiz sonbaharda başlayan Bilim ve Aydınlanma Akademisi'nin Nisan ayı konferansları, dün Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde (NHKM) Dr. Nevzat Evrim Önal tarafından gerçekleştirilen "İnsan bencil midir" başlıklı sunumla başladı.

Pazartesi, 30 Nisan 2018 18:42
İstanbul Üniversiteliler bugün de üniversiteleri bölen yasa tasarısına karşı eylemdeydi. Dün akşam saatlerinden itibaren yayılan 'polis müdahale edecek' söylentileri amacına ulaşamadı.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrencileri, üniversitelerinin bölünmesini ve taşınmasını öngören yasa tasarısına karşı eylemlerini bu hafta da kararlılıkla sürdürüyor.

Perşembe, 19 Nisan 2018 12:28
Tesla yönetimi, işçi yaralanmalarının gizlendiği ve işçilerin güvenlik endişelerinin yok sayıldığı yönündeki haberleri yalanlayarak, yaşanan sorunları inkar etti.

Tesla'da çalışanların gördüğü kötü muamele, sürekli olarak gündeme gelirken, konuyla ilgili yayımlanan bir rapor Tesla yönetimi tarafından yalanlandı.

Tesla'nın Kaliforniya, Fremont'taki fabrikasında işçilerin yaşadığı yaralanmaların gizlendiği ve çalışanlarının güvenlik kaygılarının dikkate alınmadığı ortaya çıkmıştı.

Pazartesi, 16 Nisan 2018 12:08
Ankara Yüksel caddesindeki İnsan Hakları Anıtı'nın polis tarafından ablukaya alınmasına ilişkin valilikten yapılan açıklamada, anıtın "sanat eserini korumak" amacıyla kuşatıldığı belirtildi.

Ankara Valiliği, Yüksel caddesindeki İnsan Hakları Anıtı'nın metal bariyerlerle ablukaya alınmasının gerekçesini "sanat eserini korumak" olarak açıkladı. 

OHAL KHK’siyle ihraç edildikleri işlerine dönmeyi talep eden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, eylemlerini İnan Hakları Anıtı önünde sürdürüyordu. Bir süre sonra anıt polis tarafından kapatılmıştı.

Cuma, 06 Nisan 2018 19:29
Kuzey Kıbrıs'ta Gazimağusa Namık Kemal Lisesi ile Girne Maarif Anaokulu çevresinde sarıklı ve cübbeli kişilerin dolaşarak, öğrencilerle konuşması tepkilere neden oldu. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, 'Yaşanan gelişmelerle ilgili araştırma başlatıldı' dedi.

Kuzey Kıbrıs'ta Gazimağusa Namık Kemal Lisesi ile Girne Maarif Anaokulu çevrelerinde dolaşan sarıklı ve cübbeli kişilerin, öğrencilerle konuşması tepki çekti.

Cumartesi, 14 Nisan 2018 01:15
Aydemir Güler

Türkiye orta büyüklükte bir kapitalist ülke olarak bu rüyayı daha önceleri de gördü. “Aradan sıyrılabilir miyiz?”

Cumartesi, 14 Nisan 2018 09:15
Gözde Kök

11 Nisan günü Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Doğu Guta’da kullanıldığı iddia edilen kimyasal silahlar konusu görüşüldü. ABD, İngiltere ve Fransa, uydurma olduğunu bütün dünyanın gördüğü bir iddiadan savaş gerekçesi devşirmeye çalışıyordu.

ABD’nin Suriye’ye saldırıya gerekçe teşkil edecek önergesi Rus vetosu ile reddedildi.

Pazar, 01 Nisan 2018 17:40
Afrin operasyonuna ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bir gece ansızın gelebiliriz' dedik, geldik' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Hatay'da AKP Olağan İl Kongresi'nde konuştu. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Pages