776 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 14 Mart 2018 21:30
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye'deki ABD üslerine ilişkin konuşarak, 'Suriye'de 20 üs kuruldu. Niye kuruldu bunlar? Bu üsler burada niye var? Ya Türkiye ya İran. Herhalde Rusya değil. O 3. Dünya savaşı anlamına gelir' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Salı, 13 Mart 2018 15:56
Yeni ABD Dışişleri Bakanı olacağı söylenen Mike Pompeo, daha önce Türkiye hakkındaki sözleriyle gündeme gelmişti.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı görevden aldı. Tillerson'ın yerine CIA Direktörü Mike Pompeo'nun geleceği açıklandı.

İran ve Suriye yönetimine karşı sert tutumuyla bilinen Pompeo, Türkiye'ye ilişkin de benzer görüşleri olduğunu açıklamıştı.

'TOTALİTER İSLAMİ DİKTATÖRLÜK'

Perşembe, 08 Mart 2018 14:40
ABD Başkanı Donald Trump, çelik ve alüminyuma yüksek gümrük vergisi getirecek ve 'ticaret savaşı' başlatacak imzayı bugün atacak.

ABD Başkanı Donald Trump, çelik ve alüminyumda yüzde 25 gümrük vergisi konacağını açıklamıştı. Trump açıklamalarında "ticaret savaşı" ifadelerini de kullanırken, ABD'nin yüksek ticaret açığı verdiği için bu savaşı kazanmasının "kolay olduğunu" öne sürmüştü.

Pazartesi, 26 Mart 2018 12:05
Türkiye'nin AB ile ilişkilerinin ele alınacağı Varna Zirvesi bugün başlıyor. Türkiye-AB Liderler Zirvesi'ne Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılıyor. Zirvede ele alınacak temel konulara bakıldığında Türkiye’nin 'güven tesisi' için gündeme getirdiği başlıkların önemli bir bölümünde yol alınması zor görünüyor.

İlk kez 2015'te düzenlenen ve periyodik aralıklarla yapılması planlanan Türkiye-AB Liderler Zirvesi, geçen yıl Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye'ye yönelik olumsuz tutumu nedeniyle gerçekleşmemişti. Zirve o tarihten sonra ilk kez bugün, AB Konseyi dönem başkanı Bulgaristan'ın tarihi kenti Varna'da düzenleniyor. Türkiye, zirvede Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla temsil edilecek. 

Cuma, 09 Mart 2018 14:57
Türkiye Komünist Gençliği, ODTÜ'de emperyalizm ve NATO karşıtı bir eylem gerçekleştirdi. Eylem sırasında yapılan açıklamada, 'Ülkemiz 66 yıldır NATO denen emperyalist terör örgütünün bir parçasıdır ve bu 66 yıllık NATO üyeliğinin Türk halkına faturası son derece ağır olmuştur... Amerikan askerlerinin Dolmabahçe’den denize dökülüşünün 50., Komer’in ODTÜ’den kovuluşunun 49. yılında, tüm arkadaşlarımızı, gençliği emperyalizme karşı samimi bir mücadele vermek için çağırıyoruz.' denildi.

Türkiye Komünist Gençliği'nin çağrısıyla ODTÜ'de emperyalizm ve NATO karşıtı eylem düzenlendi.

Eylemde, ABD askerlerinin Dolmabahçe'de denize dökülüşünün 50. yılında gençlik, emperyalizme karşı samimi bir mücadele vermeye çağrıldı.

Çarşamba, 07 Mart 2018 11:15
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya, Türkiye ve İran arasında, Suriye konusunda varılan anlaşmaların işe yaradığını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye'ye ilişkin açıklamada bulundu.

"Bölge ülkeleri arasındaki ilişkiler ne kadar karmaşık olursa olsun, Türkiye ve İran'la masaya oturduk ve belirli anlaşmaların garantörü olduk" diyen Putin, "Bu anlaşmalar da işe yarıyor" ifadelerini kullandı.

 

Çarşamba, 21 Mart 2018 01:11
Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında Mart 2016'da imzalanan mülteci anlaşmasına ilişkin, 'Doğruyu söylemek gerekirse Türkiye'nin yapılan mülteci anlaşmasına son derece bağlı kaldığını düşünüyorum' dedi.

Türkiye'nin de gündeme geldiği Hollanda Parlamentosundaki AB liderleri toplantısı ile ilgili oturumda, milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Hollanda Başbakanı Mark Rutte, şu değerlendirmede bulundu:

Salı, 06 Mart 2018 20:32
ABD, 'Rusya, Türkiye’yle yakınlaşarak NATO’daki anlaşmazlıkları derinleştirmek istiyor' açıklamasında bulundu.

ABD Savunma Bakanlığı İstihbarat Departmanı Müdürü Robert Ashley, Rusya ve Türkiye arasındaki yakınlaşmanın NATO’daki anlaşmazlıkları derinleştirmeye yönelik olduğunu ileri sürdü.

Pazartesi, 19 Mart 2018 20:18
Suriye Dışişleri Bakanlığı, Afrin operasyonuna dair açıklama yaptı.

Suriye Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan açıklamada, Türk Silahları Kuvvetleri'nin Suriye'deki güçlerinin gayrimeşru olduğu söylenirken, "İşgalci kuvvetler derhal Suriye topraklarından çekilmeliler" denildi.

Pazar, 11 Mart 2018 12:26
Uber, İstanbul'daki taksicilerin saldırılarından sonra ilk açıklamayı yaptı.

Uber araçlarına yapılan saldırılardan sonra şirketten ilk açıklama geldi.

Hürriyet'in haberine göre yapılan açıklama şöyle:

Salı, 27 Mart 2018 06:58
ABD Kongresi'nde temaslarda bulunan Türkiye heyetine, Rusya'dan alınacak S-400'lere ilişkin net bir mesaj verildi.

ABD Kongresi’nde temaslarda bulunan Türkiye parlamenterler heyetine başkanlık eden emekli Büyükelçi Volkan Bozkır, Kongre’de "Rusya’dan S-400 alırsanız biz de size F-35 savaş uçakları satmayız" gibi bir havanın söz konusu olduğunu söyledi.

Volkan Bozkır, “Tehdit değil ama aba altından sopa gösterme psikolojisiyle bunu yapıyorlar” dedi.

Çarşamba, 28 Mart 2018 13:02
Kıbrıs'ın işçi partisi AKEL'in gençlik örgütü EDON, Türkiye'de gençlere yönelik saldırılara ve gözaltılara karşı önceki gün bir açıklama yayımladı. EDON, Türkiye Komünist Gençliği'yle dayanışmasını dile getirdi.

Kıbrıs'ta mücadele veren Emekçi Halkın İlerici Partisi'nin (AKEL) gençlik örgütü Birleşik Demokratik Gençlik Örgütü (EDON), Türkiye'de gençlere dönük yapılan saldırılara ve gözaltılara karşı bir açıklama yayımladı.

Hükümetin dış politikasının giderek saldırganlaştığını belirten EDON, yayımladığı açıklamada Türkiye'nin "bölgesel bir emperyalist güç" rolünü oynamasını eleştirdi.

Cuma, 09 Mart 2018 00:02
ABD ile Türkiye arasındaki 'normalleşme' toplantılarının ilki yapıldı.

ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, "Konuşulacak çok konu var, Afrin önemli başlık" dedi.

ABD-Türkiye ilişkilerindeki kritik toplantının ilki yapıldı. ABD-Türkiye ilişkilerindeki normalleşme toplantılarına ilişkin ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert açıklama yaptı.

Cuma, 23 Mart 2018 20:05
Almanya Başbakanı Angela Merkel 'Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olmak istiyoruz' dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel Brüksel'deki Avrupa Birliği Zirvesi çerçevesinde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında "Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olmak istiyoruz” dedi.

Cuma, 23 Mart 2018 17:15
AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avrupa Birliği-Türkiye ilişkilerine yönelik açıklamada bulundu.

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, "AB- Türkiye ilişkilerinde anlaşmazlıklar artmaya devam ediyor" dedi.

Juncker, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmesi için "karışık duyguları olduğunu" belirtti.

Pages