487 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 25 Şubat 2018 19:06
Türkiye Komünist Partisi, 'Halkın Seçeneği Güçleniyor' buluşmalarına bugün İstanbul Üsküdar’da düzenlediği geniş katılımlı etkinlikle devam etti. Etkinliğe katılan Aydemir Güler, 'Türkiye halkının TKP’nin sesine ihtiyacı var' dedi.

TKP’nin ülkenin birçok ilinde gerçekleştirdiği “Halkın Seçeneği Güçleniyor” başlıklı toplantılar devam ediyor.

“Halkın Seçeneği Güçleniyor” buluşmalarının Üsküdar toplantısı Aktürk Düğün Salonu’nda, Aydemir Güler’in konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleşti.

TKP Üsküdar İlçe Örgütü adına etkinliğin açılış konuşmasını Banu Yıldırım yaptı. 

Pazartesi, 05 Şubat 2018 13:53
Hollanda Dışişleri Bakanlığı, iki ülke arasındaki normalleşme girişimlerinin sonuçsuz kaldığını ifade ederek Türkiye'deki büyükelçisini resmi olarak çektiğini duyurdu.

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki büyükelçisini resmi olarak geri çektiğini açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında Türkiye'nin de Hollanda'ya yeni büyükelçi atamasının kabul edilmeyeceği belirtildi.

Açıklamada, Türkiye ile konuyla ilgili görüşmelerin durdurulduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Salı, 27 Şubat 2018 23:33
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, ateşkesin tüm Suriye için geçerli olduğu belirterek, 'Türkiye'nin BM'de kabul edilen tasarıyı iyi okuması lazım' dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, "Türkiye'nin Afrin operasyonu, BM'nin ateşkes kararına girmiyor mu? Türkiye'nin ateşkesi ihlal ettiğini düşünüyor musunuz?" şeklindeki bir soru üzerine "Türkiye BM kararını tekrar açıp okumalı" dedi.

Pazar, 18 Şubat 2018 08:25
Beyaz Saray, Türkiye'nin Afrin'de kimyasal silah kullandığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Beyaz Saray, Türkiye'nin Afrin'de kimyasal silah kullandığı iddialarına ilişkin ABD’nin bunu "son derece olasılık dışı" olarak gördüğünü ifade etti.

AA'ya göre, AP'ye açıklamada bulunan bir Beyaz Saray yetkilisi, "Türkiye’nin Afrin’de kimyasal silah kullandığı" iddialarına ilişkin haberleri gördüğünü ancak ellerinde bunu teyit edecek bir kanıt olmadığını söyledi.

Çarşamba, 14 Şubat 2018 11:01
Türkiye Komünist Partisi (TKP), 'Bize umutsuzluk yakışmaz, Türkiye çaresiz değildir. Halkın seçeneği güçleniyor, hep birlikte bu karanlığı yırtıp atacağız...' sloganıyla bir video yayımladı.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), halkın çaresiz bırakılmak istendiğine işaret ederek, "Halkın Seçeneğini Güçlendirme" çağrısıyla bir video yayımladı.

Salı, 06 Şubat 2018 12:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Menbiç tartışmasına ilişkin açıklamada bulundu. Erdoğan, 'Biz Münbiç'e topraklarının asıl sahiplerine teslim etmek için geleceğiz. Bu bölgede bir şey yapılacaksa, gelin NATO'da beraber olduğunuz Türkiye ile beraber yapın' dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cuma, 16 Şubat 2018 13:21
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD'li mevkidaşının basın toplantısının ardından ortak deklarasyon yayımlandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile basın toplantısı düzenledi.

Toplantının ardından iki ülke ortak deklarasyon yayımladı.

Toplantıdan sonra yayımlanan ABD-Türkiye ortak deklarasyonunda şu ifadeler yer aldı:

"Suriye içinde oldu-bitti ve demografik değişim yaratacak tüm girişimlere yönelik kararlı bir duruş sergileyeceğiz.

Çarşamba, 07 Şubat 2018 07:29
Afrin operasyonu devam ederken ve Menbiç tartışmaları artarken, ABD'den Türkiye'ye üst düzey iki ziyaret birden gerçekleştirilecek.

Afrin operasyonu ve Menbiç'e operasyon tartışmaları artarken, ABD'den dikkat çeken bir Türkiye adımı geldi.

Trump, Türkiye'ye iki üst düzey ismi birden gönderiyor.

Perşembe, 08 Şubat 2018 17:49
Spotify, İstanbul'daki ofisini kapattı. Şirket telif davalarıyla karşı karşıya kalmıştı.

Spotify, İstanbul Zorlu Center’da bulunan ofisini kapattı. Şirket Türkiye’deki işlerini yürütmeye devam edecek.

Sözcü'de yer alan habere göre Spotify Türkiye Genel Müdürü Ergül Çivi’nin ise Amerika Ticari Direktörü olarak atandığı ifade edildi.

TELİF DAVALARIYLA KARŞI KARŞIYA

Perşembe, 15 Şubat 2018 10:17
Pentagon, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile ABD Savunma Bakanı arasındaki görüşmeye ilişkin açıklama yayımladı.

Pentagon, ABD Savunma Bakanı Jim Mattis'in Belçika'nın başkenti Brüksel'de Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile yaptığı görüşmeye dair açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada "ABD'nin teröre karşı Türkiye'nin yanında olduğu" söylendi.

Pentagon açıklamasında Mattis'in Canikli'ye "IŞİD'e karşı mücadelede yeni bir odağa ihtiyaç olduğunu" söylediği aktarıldı.

Çarşamba, 14 Şubat 2018 14:35
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, 'Türkiye'ye yönelik tehditleri azaltmak için Türkiye ile işbirliği içinde çalışmanın yolları hakkında konuşacağımızı umuyorum' dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye ziyareti öncesi açıklamada bulundu.

Tillerson, "Türkiye'ye yönelik tehditleri azaltmak için Türkiye ile işbirliği içinde çalışmanın yolları hakkında konuşacağımızı umuyorum" dedi.

Perşembe, 22 Şubat 2018 21:17
Türkiye Komünist Gençliği, anti-emperyalist faaliyetlerinin bugün Tekirdağ ve Antalya'da faşist çetelerin saldırısına uğramasının ardından bir açıklama yayımladı. Komünist gençler, 'Yurtseverler görev başına! Bu memleket bizim; yobaza, faşiste, işbirlikçilere bırakmayalım!' dedi.

Türkiye Komünist Gençliği'nin (TKG) Türkiye'nin dört bir yanında başlattığı NATO ve emperyalizm karşıtı kampanya, çetelerin tepkisiyle karşılaştı.

Bugün Tekirdağ ve Antalya'da, kolluk kuvvetlerinin seyirci kalmakla yetindiği faşist saldırıları püskürten komünist gençler, bir açıklama yayımladı.

Cuma, 16 Şubat 2018 20:55
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'ye Afrin'de NATO'ya zarar verecek eylemlerden kaçınma çağrısı yaptı.

İngiltere Başbakanı Theresa May ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulunan Merkel, "Türkiye, kendi güvenliğini sağlama hakkına sahip ancak NATO'nun çıkarlarını da düşünmeli" dedi. Merkel operasyonun NATO ile koordineli devam etmesi gerektiğini vurguladı. 

Salı, 27 Şubat 2018 19:52
Salih Müslim'in serbest bırakılmasıyla ilgili Çekya'dan açıklama geldi.

Çekya Dışişleri Bakanlığı, Salih Müslim'in serbest bırakılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, "Çekya Müslim'i serbest bırakarak herhangi bir yükümlülüğü ihlal etmedi. Terörizmi desteklediğimiz iddiası doğru değil. Eğer Türkiye Müslim'in iadesini istiyorsa bunu hukuk içinde değerlendiririz" ifadeleri kullanıldı.

Cuma, 16 Şubat 2018 15:54
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas, Kardak açıklarında Türk-Yunan botlarının çarpışmasıyla ilgili 'Kırmızı çizgiyi aştı' dedi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas, Alfa TV'ye verdiği mülakatta, daha önce Türkiye ile Yunanistan'ın savaşın eşiğine geldiği Kardak kayalıklarında iki ülkenin sahil güvenlik botlarının çarpışması olayıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Pages