540 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 27 Ocak 2018 01:00
Erhan Nalçacı

Afrin’e dönük askeri operasyon solda etraflıca ele alındı. Aydemir Güler, İlker Belek,

Çarşamba, 10 Ocak 2018 19:22
Türkiye'de aşılama oranları yüzde 90'ların altına düşerken, bu durumun toplumsal felaket getireceği söyleniyor.

Türkiye'de aşılama oranları yüzde 90'ların altında seyrediyor. Bu durum istatistiki bir bilgiden ziyade toplumsal bir felakete dönüşmek üzere.

Salı, 16 Ocak 2018 12:18
Türkiye, Suriye savaşında 'kaybeden taraf' olmaktan 'kazanan taraf' olmaya doğru terfi etmeye çalışırken iki ateş arasında kaldı. Türkiye'nin Suriye'de saldırganlığını sürdürmesi durumunda savaş döngüsünden çıkma imkanını tümüyle kaybetme ihtimali çok yüksek.

Türkiye uzun süredir komşusu Suriye'deki savaşa saldırgan taraf olarak müdahil durumda. Değişen ittifaklar, sonradan ortaya çıkan pazarlıklar, savaş sahasındaki sıcak çatışmaların sonucu ortaya çıkan yeni dengeler... Tüm bu zorlu tabloda, başından beri sadece Suriye savaşının dışında kalarak batağa batmamak mümkün olabilirdi.

Pazar, 28 Ocak 2018 09:22
“Türkiye şu anda bir kabile tarafından yönetiliyor bana kalırsa. Konuşulan dönüşüm biraz da böyle bir süreç. Zaten AKP bir parti değil bu anlamda. Bir kabilenin üst temsilcisi ve bir tabanı var. O taban da ciddi anlamda palazlanmış durumda şu anda. Şimdi böyle bir özneyle girilen seçime kaybeder ya da kazanır mantığıyla bakmak ne kadar doğru sizce?”

Bütçe yönetimi, devletin kamu kaynaklarının kimlere, nasıl dağıtılacağı ve bu türden faaliyetlerin nasıl karşılanacağını kapsayan kanun. Tabii ki bunlar iyi bir planlama gerektiriyor.

Pazartesi, 08 Ocak 2018 11:42
Almanya'da devam eden koalisyon krizine bir de Mevlüt Çavuşoğlu faktörü eklendi. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in Çavuşoğlu ile yaptığı görüşme eleştiri konusu oldu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in konuğu olarak Goslar kentine gelmesi Alman siyasetinde gerilime yol açtı.

İki bakan arasında ''samimi bir görüşme'' yapıldığı haberleri nedeniyle Alman siyasetinde sert tartışmalar yaşanıyor.

KOALİSYON GERİLİMİNE EK

Çarşamba, 24 Ocak 2018 18:29
AKP iktidarı 'Obeziteye Savaş' kapsamında üniversite ve STK'lere 400 bin bisiklet dağıtıyor ama obezite hızla artmaya devam ediyor. Bu durum, ülkenin yapısal ve ekonomik çarpıklığının boyutlarını gözler önüne seriyor.

Türkiye'de son verilere göre her üç kişiden biri obez. AKP, obeziteyle savaşma adına STK ve üniversitelere 400 bin bisiklet dağıtsa da kentlerde günlük hayatta emekçilerin yaşadığı sıkıntılar, yollarda geçirdiği saatler, toplumda yaşanan gericileşme ve muhafazakarlaşma tablosu durumun çok daha karmaşık olduğunu ortaya koyuyor.

Salı, 02 Ocak 2018 11:45
Kemal Okuyan

Yeni yıla girdik. “Yeni yıla girmeyin, evinize girin” diyen bir iktidarın ortalığı terörize ettiği, karikatür bazı tiplerin çatılara çıkıp Noel Baba’yı dövmek için nöbet tuttuğu, insanları açlığa mahkum eden bir düzeyde tutulan asgari ücretin övüle övüle bitirilemediği, evde içki üretimini engellemek için etil alkolün içine azıcık daha “zehir” ekleneceğinin ilan edildiği bir yılbaşıydı bu.

Cumartesi, 20 Ocak 2018 19:58
Afrin operasyonuyla ABD, Türkiye ve Rusya arasında diplomasi trafiğinin yaşandığı açıklandı.

TSK'nın "Zeytin Dalı" adı verilen Afrin operasyonunu başlatmasıyla ülkeler arasında art arda diplomasi trafiği yaşandı.

Operasyondan sonra  ABD ve Rusya Genelkurmay Başkanları'nın Suriye konusunu ele almak üzere telefonla görüştüğü bildirildi.

Pazar, 28 Ocak 2018 21:22
Türkiye Komünist Partisi'nin 'Halkın seçeneği güçleniyor' başlıklı toplantılarının ikincisi İstanbul'un Silivri ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP), tüm emekçileri, öğrencileri ve aydınları birlikte mücadele etmeye çağırdığı "Türkiye çaresiz değildir, halkın seçeneği güçleniyor!" başlıklı toplantılarının ikincisi İstanbul'un Silivri ilçesinde yoğun katılımla gerçekleştirildi. 

Pazartesi, 22 Ocak 2018 19:10
Soçi'de yapılacak Suriye Ulusal Diyalog Kongresi öncesi, Türkiye, Rusya ve İran temsilcileri bir toplantı gerçekleştirdi. Türkiye'nin Afrin savaşının Soçi sürecini etkileyeceği yönündeki yorumlara karşın Kongre'nin yapılması için hazırlıklar sürüyor.

Soçi'de 29-30 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek Suriye Ulusal Diyalog Kongresi öncesi Türkiye, İran ve Rusya son temaslarını önceki gün gerçekleştirdi. İranlı yetkililer yaşanan gelişmelerden sürecin etkilenmemesi yönünde temennilerini dillendirirken Rus yetkili toplantıyı “başarılı” olarak niteledi.

Çarşamba, 17 Ocak 2018 12:57
İşçi düşmanı uygulamaları ve çocuk emeği sömürüsüyle tanınan Zara markasının Türkiye'deki mağazalarını kapatacağı iddia edildi.

İşçi düşmanı uygulamaları ve çocuk emeği sömürüsüyle tanınan Zara markasının Türkiye'deki mağazalarını kapatacağı iddia edildi. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı köşesinde giyim tekellerinden İspanyol Inditex firmasının, Türkiye'deki Zara mağazalarını kapatacağını ileri sürdü.

Cumartesi, 13 Ocak 2018 17:01
Rusya İçişleri Bakanlığı, çalışanlarının tatil yapabilecekleri ülkeler listesinden Türkiye'yi çıkardı.

Rusya İçişleri Bakanlığı, çalışanlarının tatil yapabilecekleri ülkeler listesine Türkiye ve Mısır dahil edilmedi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR sayfasından yapılan açıklamada, listeye Azerbaycan, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Belarus, Türkmenistan, Özbekistan, Güney Osetya, Abhazya, Küba, Vietnam, Filistin ve Çin’in dahil edildiği duyuruldu. 

Çarşamba, 24 Ocak 2018 07:52
Türkiye’nin tamamında geçerli olacak ‘Türkiye Kart’ projesinde sona gelindiği açıklandı.

"Türkiye Kart" projesi yarın Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanacak.

Cuma, 12 Ocak 2018 21:17
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 'Türkiye, ABD'den çok daha güvenli bir ülkedir' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. "ABD'nin son seyahat uyarısı gibi, bir müttefike ve olgunluğa yakışmayan gereksiz tavırlarla uğraşmamamız lazım. Türkiye, ABD'den daha az güvenli bir ülke değildir. Hatta Türkiye, ABD'den çok daha güvenli bir ülkedir" diyen Çavuşoğlu, "Türkiye'de yabancı düşmanlığı yok. Tarih boyunca hep kucak açtık.

Çarşamba, 17 Ocak 2018 10:23
NATO Genel Sekreter Yardımcısı önümüzdeki hafta Türkiye'ye gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamanın ardından NATO'dan kritik bir adım geldi.

NATO Genel Sekreter Yardımcısı önümüzdeki hafta temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelecek.

Pages