19 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 19 Ocak 2018 15:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası nezdinde kurulacak 'Donör Fonu'na ilişkin işbirliği anlaşması imza töreninde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası nezdinde kurulacak "Donör Fonu"na ilişkin işbirliği anlaşması imza töreninde konuşuyor. Erdoğan konuşmasında "Türk ekonomisi büyümeye, Türkiye'ye yatırım yapanlar da kazanmaya devam edecek" dedi. 

Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları: 

Pazar, 28 Ocak 2018 09:11
SADAT'ın kurucusu Adnan Tanrıverdi, "AK Parti’nin ideo­lojik çizgisine uygun şekilde bir parti ordusu" kurdukları yönündeki iddiayı yanıtladı.

Hakkında uzun süredir ciddi iddialar ortaya atılan "Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi" SADAT'ın kurucusu Adnan Tanrıverdi Habertürk gazetesine bir röportaj verdi.

SADAT Başkanı Tanrıverdi milis gücü iddialarını yanıtlayarak, isteklerinin İslam ülkelerinin "birlik olması" olduğunu söyledi. Tanrıverdi, "bu bizim 'kızıl elma'mız" dedi.

Cumartesi, 20 Ocak 2018 10:33
Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı'nın Nâzım Hikmet İnceleme-Araştırma Ödülü için düzenlediği etkinlikte katılan çalışmalara ödül verilemeyeceği duyuruldu. Yarışmaya başvuran ve 'ideolojik olarak bu çalışmaya ödül verilemeyeceğini biliyordum' diyen Ulvi İçil, bu durumu nasıl değerlendiriyor?

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın 2017’de duyurduğu inceleme ödülüne siz de bir çalışmayla başvurmuştunuz. Çalışmanızın konusu, Yapı Kredi Yayınları’nın (YKY) Nâzım’ın “Yaşamak Güzel Şey Be Kardeşim” romanında sürdürdüğü sansürlemelerdi. İnceleme ödülü, 15 Ocak günü sonuçlandı ve katılan dört çalışmadan hiçbirine ödül verilmedi.

Salı, 30 Ocak 2018 15:05
Amedsporlu futbolcu Deniz Naki'ye 42 ay futboldan men cezası verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Amedsporlu Deniz Naki'ye daha önce görülmemiş bir ceza verdi.

Naki'ye "ayrımcılık" ve "ideolojik propaganda" iddiasıyla 3 yıl 6 ay futboldan men cezası verildi.

Pazar, 28 Ocak 2018 17:08
Amed Sportif Faaliyetler Kulübü futbolcusu Deniz Naki, sosyal medyadan "Zeytin Dalı" operasyonuyla ilgili yaptığı video paylaşımı nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu''na (PFDK) sevk edildi.

Amedspor'lu Deniz Naki, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi. 

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yayınlanan TFF Hukuk Müşavirliği'nce 28.01.2018 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporu şöyle:

Salı, 16 Ocak 2018 07:22
ABD merkezli Politico sitesi, son dönemde adaylık iddialarıyla gündem olan Abdullah Gül ismini masaya yatırdı.

Abdullah Gül'e ilişkin tartışmalar şimdi de ABD merkezli Politico sitesinin gündeminde.

Pazartesi, 29 Ocak 2018 16:35
HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Türkiye'nin Afrin'e yönelik operasyonunda birlikte hareket ettiği ÖSO'yu Başbakan Binali Yıldırım'a sordu. Beştaş verdiği soru önergesinde, 'ÖSO ile hükümetinizin ilişkisi ne zaman başladı? ÖSO'nun El-Kaide, IŞİD, Nusra ve Ahrar Şam gibi yapılarla ilişkisi nedir?' dedi.

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Türkiye'nin Afrin'e yönelik operasyonunda TSK ile birlikte hareket eden Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) hakkında Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi. 

29 Temmuz 2011'de kurulan ÖSO hakkında çeşitli iddiaların söz konusu olduğu kaydedilen önergede şu ifadeler yer aldı:

Salı, 30 Ocak 2018 22:33
Arjantinli işçiler, Ulusal Endüstri Teknoloji Enstitüsü'nde çalışan 372 işçiyi etkileyecek olan işten çıkarmalara karşı harekete geçti.

Arjantinli işçilerin, Ulusal Endüstri Teknoloji Enstitüsü'nde (INTI) çalışan 372 işçiyi etkileyecek olan yeni işten çıkarmalara karşı eylem yaptığı ifade edildi.

teleSUR'da yer alan habere göre, Posadas Devlet Hastanesinde çalışanları da etkileyecek olan işten çıkarmalar büyük tepki topladı.

Pazar, 28 Ocak 2018 20:02
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AP Türkiye raportörü Kati Piri'nin açıklamalarına ilişkin "Ve bu çarpık zihniyete sahip raportörün Türkiye raporu olarak söylediklerinin hiçbirini ciddiye almayacağız" dedi.

AB Bakanı Ömer Çelik, AP Türkiye raportörü Kati Piri'nin açıklamalarına ilişkin Twitter'dan mesajlar paylaştı.

Pazar, 21 Ocak 2018 12:06
Türkiye Komünist Partisi, Afrin operasyonuna ilişkin, "AKP hükümeti ve onun 'Şam’da namaz kılmak' sevdalısı lideri, bugünkü operasyonu neyle açıklarsa açıklasın, Suriye’nin çıkar bölgelerine bölünmesini isteyen emperyalist planlara hizmet etmektedir. Suriye, emperyalist projelerden, büyük güçler arası çıkar çatışmalarından ve bölgenin gerici güçlerinden arındırılmalıdır. Bunu yapacak olan da Suriye halkıdır" açıklamasında bulundu.

Afrin'e yönelik başlayan operasyona ilişkin TKP'den açıklama geldi.

Açıklamada, "Halkımızın hamasete, milliyetçi demagojiye karnı toktur. Suriye, emperyalist projelerden, büyük güçler arası çıkar çatışmalarından ve bölgenin gerici güçlerinden arındırılmalıdır. Bunu yapacak olan da Suriye halkıdır. Bu yüzden diyoruz ki, çekin Suriye’den elinizi" ifadeleri kullanıldı.

Çarşamba, 17 Ocak 2018 13:14
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün il başkanlığı görevini resmen devraldı. Kaftancıoğlu, tören sırasında, hakkındaki eleştirilere yanıt verdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, görevi Cemal Canpolat'tan, düzenlenen törenle devraldı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Kaftancıoğlu, "Kadın kimliğimle erkek egemen siyasette var olmamdan korktular. Çünkü kadın sonuna kadar savunur, direnir. Bugün yaşadığımız örgütlü kötülüğe son verecek olan kadındır" dedi.

Cumartesi, 20 Ocak 2018 15:47
Kocaeli'nde AKP'li büyükşehir belediyesi ile il milli eğitim müdürlüğü 'kitap okuma kampanyası' adı altında okullara Sezai Karakoç'un 'Diriliş Nesli'nin Amentüsü' adlı kitabını dağıttılar. Kitapta 'Sağcılar Allah topluluğu, solcular şeytan topluluğu' ifadeleri yer alıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "kitap okuma alışkanlığı kazandırmak" için başlatılan projede, "Sağcılar Allah topluluğu, solcular şeytan topluluğu" ifadelerinin yer aldığı kitabın dağıtılmasına tepkiler sürüyor.

Cuma, 19 Ocak 2018 17:54
Mardin'deki Artuklu Üniversitesi Rektörü'nün homofobik saldırısına uğrayan akademisyen Emre Özyetiş hakkında 'terör örgütlerini övmek' iddiasıyla disiplin soruşturması başlatıldı.

Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça’nın “Okulumda kız gibi hoca istemiyorum" şeklindeki cinsiyetçi ve homofobik saldırısına maruz kalan akademisyen Emre Özyetiş hakkında şimdi de “terör örgütlerini övmek” iddiasıyla disiplin soruşturması başlatıldı.

Pazar, 28 Ocak 2018 15:35
"Martí, sadece döneminin değil tüm zamanların, sadece Küba'nın değil tüm halklarındır. Fikirleri, büyük bir bilgelikle karşılaşacağımız ve hepimizin izlemesi gereken açık bir kitaptır."

2015 yılında kaybettiğimiz, eski Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçilerinden  Ernesto Gomez Abascal’ın 2008 yılında soL portal için kaleme aldığı yazıyı, José Martí'nin 165. Doğum yıl dönümünde  yeniden paylaşıyoruz.

Çarşamba, 17 Ocak 2018 16:48
Görev teslim töreninde konuşan CHP'nin yeni İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ümit Kocasakal'a 'Mustafa Kemal'in kurduğu partide kadın bir il başkanı olduysam burada Atatürk'ün payı vardır' dedi.

İstanbul Şişhane'deki CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen devir-teslim töreninde konuşan Cemal Canpolat, Canan Kaftancıoğlu'nun sonuna kadar arkasında olduğunu söyledi. "Ülkemiz gerici bir kuşatma altında. Birbirimizle didişecek bir dakikamız bile yok" diyen Canpolat, "Artık biz ve bizim gibi olmayanları da uluslararası sermayeden kurtarmanın zamanı gelmiştir" dedi.

Pages