5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Pazartesi, 03 Eylül 2018 17:45
Gözde Kök

Ukraynalı neo-faşistler Donetsk Halk Cumhuriyeti (DHC) lideri Zaharçenko’nun bombalı terör eyleminde katledilmesinin ardından Kiev sokaklarında şampanyaların patlatıldığı bir ziyafet verdi.

Cumartesi, 14 Nisan 2018 09:15
Gözde Kök

11 Nisan günü Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Doğu Guta’da kullanıldığı iddia edilen kimyasal silahlar konusu görüşüldü. ABD, İngiltere ve Fransa, uydurma olduğunu bütün dünyanın gördüğü bir iddiadan savaş gerekçesi devşirmeye çalışıyordu.

ABD’nin Suriye’ye saldırıya gerekçe teşkil edecek önergesi Rus vetosu ile reddedildi.

Cumartesi, 17 Mart 2018 12:30
Gözde Kök

Ay başında İngiltere’de yaşanan Sergey Skripal'in zehirlenmesi olayı hem Rusya karşıtı cephenin safları sıklaştırmasına vesile oldu; hem de Batı kamuoyunun dikkatini yeniden Rusya’nın uluslararası casusluk faaliyetlerine çekti. Giderek kontrolden çıktığı izlenimi veren uluslararası kavgaya eklenen bu son halka “Soğuk Savaş’a dönüş” yaygarasını kuvvetlendirdi.

Cumartesi, 10 Mart 2018 10:30
Gözde Kök

Rusya bu yıl 8 Mart’a Duma’daki taciz iddiaları ile girdi. Dış İlişkiler Komitesi başkanı, nüfuzlu bir avukat olan Leonid Slutski kadın gazetecileri taciz etmişti. İddiaları yalanlamak her nedense bir başka Duma komitesinin başkanına düşmüştü.

Cumartesi, 06 Ocak 2018 08:15
Gözde Kök

Hani bazen isteriz. Çok isteriz ama biliriz, sezeriz ki istediğimiz şey imkansızdır. Rusya’da hükümetten sahici bir ulusal ekonomi politikası uygulamasını isteyen milliyetçi siyasetçi ve iktisatçılar içten içe hissediyor olmalılar, imkansızı istediklerini.