148 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 21 Aralık 2018 23:28
Necip Fazıl Ödülleri’nin verildiği törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kaymağını yedikleri bu ülkeye adeta asalak gibi yapışan elitler, Türkiye'nin kültür hayatının çoraklaşmasının da başlıca müsebbipleridir’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda bu yıl beşincisi düzenlenen “Necip Fazıl Ödülleri” töreninde yaptığı konuşmada, sözkonusu ödüllerin “esas başarısı”nın “fikir ve sanat dünyasının özgürleşmesine, zenginleşmesine, çeşitlenmesine katkısı” olduğunu öne sürdü.

Pazar, 02 Aralık 2018 22:44
Bilim ve Aydınlanma Akademisi’nin (BAA) konferansları, bugün Adana’da düzenlenen Nevzat Evrim Önal'ın 'İnsan Bencil midir?' başlıklı sunumu ile devam etti.

Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA) tarafından düzenlenen konferanslar bugün  Dr. Öğr. Üyesi Nevzat Evrim Önal’ın katılımıyla Adana'da Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde devam etti.

Salı, 11 Aralık 2018 18:59
AKP MKYK toplantısının ardından konuşan parti sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan-Bahçeli görüşmesinin yarın 16.00'da gerçekleşeceğini duyurdu. Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın açıklamalarını hedef alan Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun asgari ücret kararına ilişkin açıklamlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından konuşan parti sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

‘ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ YARIN 16.00’DA’

Cumartesi, 15 Aralık 2018 11:09
Bükreş'teki temyiz mahkemesi, Türkiye'nin Zaman gazetesi Romanya bürosu çalışanı Kamil Demirkaya için iade talebini reddetti.

Romanya'nın başkenti Bükreş'teki temyiz mahkemesi Türk hükümetinin "terörist bir gruba üye olduğu" şüphesiyle iadesini talep ettiği Zaman gazetesi Romanya bürosu çalışanı Kamil Demirkaya hakkında karar verdi. Mahkeme, Türkiye'nin iade talebini reddetti.

Kararını dün açıklayan mahkeme Demirkaya'nın iadesini gerektirecek hukuki gerekçeler olmadığı sonucuna vardı.

Salı, 04 Aralık 2018 14:36
'Çocuklar evlenebilir', 'Âdet olmak hastalık', 'Laiklik en büyük tehlike' şeklindeki sözleri nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi 'Profesör' İbrahim Emiroğlu, 'Her cümlemin altına imzamı atarım' diyerek tepki çeken sözlerine bir kez daha sahip çıktı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü/Mantık Anabilim Dalı Başkanı "Profesör" İbrahim Emiroğlu, hakkında suç duyurusunda bulunulmasına neden olan sözleri hakkında yeni açıklamalar yaptı.

Cumartesi, 29 Aralık 2018 16:00
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin İstanbul adaylarını açıklıyor. Erdoğan, İstanbul için en büyük doğal tehdidin deprem, en büyük siyasi tehdidin de CHP olduğunu savundu. İstanbul Büyükşehir adayı olarak TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı açıklayan Erdoğan, İstanbul'un üç ilçesinde aday göstermeyeceklerini, MHP'nin adayını destekleyeceklerini söyledi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Belediye başkan adaylarını, Sinan Erdem Spor Salonu'nda açıkladı. 

AKP, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 39 ilçe belediye başkan adayını açıkladı.

Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Cumartesi, 29 Aralık 2018 11:15
İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesinde yer alan bir makalede, Erdoğan'ın Hindistan müslümanları üzerinde nüfuzunu artırma çabasında olduğu belirtilerek, Erdoğan'ın 'halifelik ihtiraslarının' Hindistan'daki yansımaları tartışılıyor.

İsrail gazetesi Haaretz’de önceki gün “Halife Erdoğan: Türkiye’nin Cumhurbaşkanı neden sessizce Hint müslümanlarına kur yapıyor” başlıklı bir makale yayımlandı.

Salı, 04 Aralık 2018 12:07
Kasım ayında en az 154 işçi, 2018'in ilk 11 ayında da en az 1797 işçinin çeşitli iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi. AKP'li yıllarda yalnızca madencilik sektöründe yaşamını yitiren işçi sayısı da 1693 oldu.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi'nin aylık iş cinayetleri raporu yayımlandı. 

Yerel ve ulusal basından, yazılı, görsel ve dijital medyadan, meslek odaları ve sendikalardan, iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimlerinden derlenen bilgilere göre 2018'in Kasım ayında en az 154 işçi, yılın ilk 11 ayında da en az 1797 işçi çeşitli iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi. 

Perşembe, 29 Kasım 2018 10:05
Haftalık siyasi gazete Boyun Eğme'nin yeni sayısı yarın okurlarla buluşuyor.

Haftalık siyasi gazete Boyun Eğme'nin 149'uncu sayısı "BU dünya batacak" manşetiyle yarın okurlarla buluşuyor. 

Pazartesi, 12 Kasım 2018 13:23
Adı CHP ve İyi Parti'nin Ankara adaylığı için geçen Mansur Yavaş, 'Ankara seçimine sadece parti gözüyle bakanlar 24 yıllık bir partizanlıktan ders almamış demektir. Aynısını yapmak istemenin izahı yoktur. Ankara rozetsiz olarak yönetilmelidir' dedi.

Yerel seçimlerde CHP ve İyi Parti'nin Ankara adaylığı için adı geçen Mansur Yavaş, konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Yavaş, "Ankara rozetsiz olarak yönetilmelidir" diyerek ortak adaylık sinyali verdi.

Yavaş'ın açıklaması şu şekilde:

Perşembe, 22 Kasım 2018 09:39
Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA) tarafından dijital ortamda e-dergi olarak üç ayda bir yayımlanan Madde, Diyalektik ve Toplum dergisinin 2018 yılı son sayısı okurlarıyla buluştu.

Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA) tarafından 2018 yılı başında dijital ortamda e-dergi olarak yayımlanmaya başlanan Madde, Diyalektik ve Toplum dergisinin dördüncü sayısı okurlarıyla buluştu.  

Pazartesi, 12 Kasım 2018 16:12
Mazlum-Der üyesi bir grup avukat, Atatürk'e hakaret eden ve pişman olmadığını söyleyen üniversite öğrencisinin tutukluluğuna itiraz etti. Şahin, 10 Kasım'da tören alanında 'Putlara tapıyorsunuz, puta saygı duyuyorsunuz' diye bağırmıştı.

Edirne'de 10 Kasım törenlerinde sarf ettiği sözler nedeniyle "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etmek" suçlamasıyla tutuklanan Emine Şahin'in tutukluluğuna itiraz edildi. Avukat Kaya Kartal, durumun tamamen düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gereken bir eylem olduğunu öne sürdü.

Cumartesi, 03 Kasım 2018 11:14
HDP'nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, 'Bizim partimizde her düzeyde görev yapan milyonlarca muhafazakâr, dindar yöneticimiz, tabanımız var. Sosyalist arkadaşlarımız da bu insanlarımızın emekleri ve destekleriyle seçilebiliyorlar zaten' dedi.

HDP'nin önceki eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, geçen ay yaptığı "muhafazakâr adayların mutlaka en güçlü şekilde listelerimizde yer alması gerekiyor" şeklindeki açıklamasıyla ilgili bir soruyu yanıtladı.

Salı, 27 Kasım 2018 12:16
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında 20 ilin belediye başkan adayını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partsinin grup toplantısında aralarında Ankara ve İzmir’in de olduğu 20 ilin belediye başkan adayını açıkladı.

Perşembe, 29 Kasım 2018 09:12
28/30 Kasım tarihleri arasında Berlin ve Viyana'yı ziyaret edeceği açıklanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için Alman sosyal demokratlarının emek piyasası açısından kısa bir tanıtımında yarar var.

Kılıçdaroğlu'nun ziyaret edeceği Almanya Sosyal Demokrat Partisi'ni tanıyalım

 

Federal İstatistik Dairesi'nin son verileri ışığında Almanya'da yoksullaşan nüfusun gizlenemeyen artışı, emek piyasasını düzenleyen en temel uygulamanın yeniden düzenlenmesi tartışmalarına yol açtı.  ''Hartz 4'' adı verilen bu yasa, bizzat yaratıcıları tarafından değiştirilmek isteniyor. 

Pages