166 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 24 Aralık 2017 15:03
Venezuela, Brezilya’nın Karakas Büyükelçisi Ruy Pereira ile Kanada maslahatgüzarı Craib Kowalik’i “istenmeyen kişi” ilan etti.

Venezuela Kurucu Meclis Başkanı Delcy Rodriguez, Brezilya’nın Karakas Büyükelçisi Ruy Pereira ile Kanadalı maslahatgüzarı Craib Kowalik’i ülkede “istenmeyen kişi” olarak kabul ettiklerini duyurdu.

Rodriguez, Brezilya’yı hukuk kaidesini ihlal ettiğini, Kanada’nın da Venezuela’nın içişlerine karıştığını savunurken, Brezilya ve Kanada alınan kararı kınadı.

Pazartesi, 25 Aralık 2017 17:00
Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Latin Amerika'nın artık ABD sömürgesi olmadığını söyledi.

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ABD'yi "müdahaleciliği, ırkçılığı ve kapitalizmiyle dünyayı ve dünya halklarının barışını yok eden en gayrı meşru ülke" olarak tanımladı.

Pazar, 26 Kasım 2017 16:14
Yunanistan Komünist Partisi, Ekim Devrimi’nin yüzüncü yılını görkemli bir etkinlikle kutladı

Yunanistan Komünist Partisi’nin 26 Kasım’da Pire kentinde düzenlediği Ekim Devrimi’nin yüzüncü yılı etkinliği, binlerce işçi ve gencin katılımıyla gerçekleşti.

Etkinlikte dünyanın bir çok yerinden komünist ve işçi partilerinin temsilcileri, Küba, Venezuela, Filistin ve Vietnam büyükelçiliklerinin heyetleri de yer aldı.

Pazartesi, 18 Aralık 2017 15:25
Rusya petrol şirketi Rosneft'in CEO'su Igor Sechin Küba Devlet Başkanı Raul Castro'yla görüştü.

Küba Devlet Başkanı Raul Castro, Rusya petrol şirketi Rosneft'in CEO'su Igor Sechin'le görüştü. Cumartesi akşamı Havana'da gerçekleşen görüşmeye Rusya'nın Küba Büyükelçisi Mikhail Kamynin ile Küba Ekonomi ve Planlama Bakanı ve Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Ricardo Cabrisas da katıldı.

Cuma, 15 Aralık 2017 02:04
Ekvador yargısı, Brezilyalı inşaat şirketi Odebrecht’ten komisyon almakla suçlanan ülkenin devlet başkanı eski yardımcısı Jorge Glas’ı 6 yıl hapis cezasını çarptırdı.

Odebrecht davasında hüküm giyen en üst düzey siyasetçi olan, Ekvador devlet başkanı eski yardımcısı, 48 yaşındaki Jorge Glas’ın duruşması Ekvador Yüksek Mahkemesi’nde geçen ay başlamıştı.

Salı, 12 Aralık 2017 15:18
Tolga Sağ, Türk Halk Müziği’nin usta ismi babası Arif Sağ'ın sağlık durumu hakkında konuştu.

Türk Halk Müziği’nin usta isimi, eski milletvekili Arif Sağ, tedavi için Küba’daki aşı tedavisini tamamlayarak kızı Aslı ve oğlu Tolga ile yurda döndü.

Salı, 05 Aralık 2017 19:58
Küba, Honduras'ta seçim sonrası, Honduras hükümetinin protestoculara karşı polis şiddetini insan hakları ihlali olarak değerlendirdi.

Küba, Honduras'ta seçimde yaşanan hileler üzerine ülke genelinde protestolar düzenleyen Salvador Nasralla taraftarlarına, polisin sert müdahalesini eleştirerek, hükümetin müdahalesini insan hakları ihlali olarak değerlendirdi.

Çarşamba, 13 Aralık 2017 17:13
Doğu Kudüs'ün "başkent" ilan edildiği İİT toplantısı sonrası Filistin Devlet Başkanı Abbas ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak açıklama yapıyor.

İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısından çıkan "Doğu Kudüs başkenttir" kararı sonrası ortak basın toplantısı düzenleniyor.

Zirvenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filisitin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed El Useymin açıklama yapıyor.

Cumartesi, 30 Aralık 2017 00:30
Erhan Nalçacı

Heyecanla beklediğimiz 2017’yi geride bırakıyoruz. Dünya emekçi sınıfları açısından bir 2017 bilançosu çıkarabiliriz.

Pazar, 17 Aralık 2017 15:07
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Karaman İl Kongresi'nde konuşma yapıyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Karaman İl Kongresi'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşması şöyle: 

Pazartesi, 13 Kasım 2017 20:43
Kübalı istihbarat uzmanı ve yazar Fabián Escalante, Venezuela lideri Chávez'in öldürülmüş olabileceğine dair güçlü işaretler bulunduğunu düşünüyor. Kennedy cinayetinden Fidel Castro'ya yönelik suikast girişimlerine bir dizi olgu üzerine yıllarca çalışmış olan Escalante, CIA'in siyasi cinayet yöntemlerinin uzmanı olan bir isim.

Küba'da 1991 yılında ABD emperyalizminin ülkeye dönük müdahalelerini araştırmaya yönelik bir istihbarat ve güvenlik merkezinin kuruluşunda görev alan ve emekli olana kadar da bu görevini sürdüren Fabián Escalante, geçtiğimiz günlerde Türkiye'deydi.

Salı, 14 Kasım 2017 14:25
ABD’nin Venezuela krizi için talep ettiği BMGK toplantısı, Rusya ve Çin tarafından boykot edildi.

ABD’nin ''Venezuela’daki siyasi ve ekonomik krize uluslararası toplumun dikkatini çekmek'' için talep ettiği Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) toplantısı, Rusya ve Çin tarafından boykot edildi.

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, BMGK’da Venezuela ile ilgili konuştu.

Çarşamba, 08 Kasım 2017 15:23
Venezuela Devlet Başkanı Maduro'yla futbol oynayan Maradona, "Maduro'nun askerleriyiz" dedi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Arjantinli futbol yıldızı Diego Armando Maradona ile başkent Caracas'da çocuklar için düzenlenen futbol antrenmanına katıldı.

Maradona, antrenman sonrasında "Maduro'nun askerleriyiz" ifadesini kullandı.

Cuma, 24 Kasım 2017 00:40
Venezuela Devlet Petrol Şirketinin ABD'li iştiraki Citgo'nun gözaltına alınan 5 üst düzey yetkilisinin ABD pasaportuna sahip olduğu ortaya çıktı. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, gözaltına alınan yetkililer için "Yolsuz hırsızlar, vatan hainleri gibi yargılanacak" dedi.

Merkezi Houston'da bulunan, Venezuela Devlet Petrol Şirketinin ABD'li iştiraki Citgo'nun üst düzey yöneticileri, şirket bonolarını yeniden finanse etmek için yapılan 4 milyar dolarlık anlaşma üzerinden zimmetlerine para geçirmekle suçlanıyor.

Pazartesi, 13 Kasım 2017 20:42
Venezuela lideri 2011'de yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle 2013'te yaşamını yitirdi ve -sağ olduğu dönemde kendi açıklamaları dahil- bu “kanserin” bir biyolojik silahtan kaynaklanıp kaynaklanmadığı sorusu gündemdeki yerini korudu. 2015'ten sonra konuyla ilgili şüphelere yenileri eklendi. Son olarak Kübalı istihbaratçı Fabián Escalante'nin yaptığı açıklamalar bu yöndeki iddiaları güçlendiriyor.

Bilindiği gibi Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chávez'in ölümüyle ilgili kendisi de dahil olmak üzere şüphe taşıyan çok sayıda kişi vardı.

Aralık 2011'de Chávez'in kendisi de Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernández de Kirchner'ın tiroid kanseri olduğu haberlerini değerlendirirken bu yönde şüphelerini dile getirmişti.

Pages