463 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 19 Aralık 2017 10:48
İTÜ rektörü Mehmet Karaca ‘’Müzik neden haramdır?’’ başlıklı bildirinin nasıl ve kimler tarafından dağıtıldığını araştırmak yerine müzik koleksiyonunun önünden bir fotoğraf paylaşmayı tercih etti.

Geçtiğimiz günlerde İTÜ’de dağıtılan ‘’Müzik neden haramdır?’’ başlıklı bildiriye karşı İTÜ öğrencilerinden tepki gelmişti. İTÜ konservatuvar öğrencileri '’İnadına sanat inadına özgürlük’' başlıklı bir bildiri yayınlayıp ‘’Şeytan bunun neresinde’’ adlı parçayı seslendirdikleri bir eylem gerçekleştirdi. 

Cumartesi, 16 Aralık 2017 13:20
Sürekli selfie fotoğraf çekme alışkanlığı "Selfitis" adı altında "ruhsal bozukluk" olarak tanımlandı.

Sürekli selfie fotoğraf çekme alışkanlığı "Selfitis" adı altında "ruhsal bozukluk" olarak tanımlandı.

BBC Türkçe’nin The Daily Telegraph gazetesinden aktardığına göre "Selfitis" terimi, takıntılı bir şekilde selfie çekenler için ilk kez 2014’te Amerikan Psikiyatri Derneği tarafından kullanılıp tartışmaya açıldı.

Cumartesi, 30 Aralık 2017 11:10
Büyük Valide Han'ın kubbesinin, boğaza karşı zıplayıp fotoğraf çektirmek isteyenler ve reklam çekimi yapan ekipler yüzünden çöktüğü belirtildi.

Kösem Sultan tarafından 17. yüzyılda yaptırılan Eminönü Mercan’daki Büyük Valide Han'ın kubbesinin, boğaza karşı zıplayıp fotoğraf çektirmek isteyenler ve reklam çekimi yapan ekipler yüzünden çöktüğü aktarıldı.

Cuma, 29 Aralık 2017 09:21
Halk Özel Harekat adlı AKP'li derneğin başkanı Fatih Kaya, "Cumhurbaşkanımıza ‘biz böyle bir oluşumdayız’ demeye, anlatmaya gittim. Milletin seçtiği biriyle fotoğraf çektirmek niye rahatsız eder?" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından silahlandıkları iddia edilen Halk Özel Harekat’ın (HÖH) genel başkanı Fatih Kaya, bir yılda 22 ilde 7 bin üyeye ulaştıklarını söyledi.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun’a konuşan HÖH genel başkanı Fatih Kaya şunları söyledi:

Perşembe, 14 Aralık 2017 16:51
2017'nin üçüncü çeyreğinde yüzde 11,1'lik büyüme rakamının açıklandığı, AKP'nin pembe tablolar çizdiği bugünlerde İstanbul'un göbeğinde çekilen bu fotoğraf, yüzlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

2017'nin üçüncü çeyreğinde yüzde 11,1'lik büyüme rakamının açıklandığı, AKP'nin pembe tablolar çizdiği bugünlerde İstanbul'un göbeğinde, Halkalı Atakent'te çekilen bu fotoğraf, yüzlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. 

Salı, 12 Aralık 2017 14:14
İsrail askerleri tarafından gözaltına alındığı fotoğrafıyla ünlenen Fevzi el-Cuneydi'nin gözaltı süresi uzatıldı.

16 yaşındaki Filistinli çocuk Fevzi el-Cuneydi'nin onlarca İsrail askeri tarafından gözaltına alındığı fotoğraf, büyük tepki çekmişti.

El-Cuneydi, İsrail askeri mahkemesi tarafından yargılanırken, Cuneydi'nin gözaltı süresinin 3 gün uzatılmasına karar verildi.

Cuneydi'nin bu perşembe yeniden askeri mahkeme önüne çıkacağı açıklandı.

Cuma, 08 Aralık 2017 20:27
Fatih Belediyesi’nin görgüsüzlüğü sosyal medyada büyük tepki çekti.

Sosyal medya hesaplarından paylaşılan fotoğraflarda engelli bir yurttaşın kullandığı tekerlekli sandalyede “Fatih Belediyesi hediyesidir” yazdığı görüldü.

Bu yazı, çoğu yurttaş tarafından “görgüsüzlük” ve “reklam yapmak” yorumlanırken sosyal medya kullanıcıları Fatih Belediyesi'ne tepki gösterdi. 

İşte sosyal medyada paylaşılan fotoğraf:

Perşembe, 21 Aralık 2017 07:54
Muhabir Seda Taşkın, haber takibi yaptığı Muş'ta gözaltına alındı.

Mezopotamya Haber Ajansı Muhabiri Seda Taşkın, haber takibi yaptığı sırada gözaltına alındı.

Perşembe, 14 Aralık 2017 12:02
Zekeriya Öz ve Enes Kanter'in birlikte çekilmiş fotoğrafının hikayesi ortaya çıktı.

Cemaat üyeliğinden tutuklu yargılanan diş doktoru Ali İlker Baştan’ın davasıda avukat Selamettin Tunç ilginç bir savunma yaptı.

Tunç, Baştan’ın muayenehanesinde çekilen meşhur fotoğrafın doğru olduğunu söyledi ve 'o anın' hikayesini de anlattı.

Salı, 19 Aralık 2017 18:06
Polis, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadıköy ilçe binasına baskın düzenledi.

Kadıköy HDP ilçe binasında "yasak yayın" ve "yasaklanmış fotoğraf" bulundurulduğu gerekçesiyle polis arama yaptı. Yaklaşık dört saat süren aramalar soncunda ilçe eş başkanlarından Gül Demir gözaltına alındı.

Perşembe, 07 Aralık 2017 12:50
Erzurum'da nesli tükenmekte olan bir vaşağı öldürerek fotoğrafını sosyal medyada paylaşan iki kişiye 8 bin 818 lira para cezası kesildi.

Erzurum'un Karayazı ilçesinde çekildiği tahmin edilen fotoğrafta, iki kaçak avcı tüfekle vurarak öldükleri vaşağı ortalarına alıp fotoğraf çektirdi. Daha sonra ise, yaklaşık 2 ay öncesine ait olan bu fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinden paylaştı.

Pazartesi, 04 Aralık 2017 16:49
Zonguldak'ta Madenciler Günü nedeniyle bir resim sergisi açılacak ve ayrıca belgesel film gösterimi gerçekleştirilecek.

Zonguldak’ta 4 Aralık Madenciler Günü etkinlikleri kapsamında ressam İrfan Ertel’in maden ve metal işçileri konulu resim sergisi açılıyor.  

Serginin açılışı 5 Aralık Salı günü saat 12.30’da gerçekleşecek. Genel Maden İşçileri Sendikası ve Zonguldak Fotoğraf Derneği’nin işbirliği ile hazırlanan sergi hafta boyunca Tekel Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Salı, 19 Aralık 2017 11:25
Kılıçdaroğlu, Mesut Yılmaz'ın oğlunun cenazesinde Erdoğan'a bakışlarıyla dikkat çektiği fotoğrafla ilgili açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bakışlarıyla gündem olduğu fotoğraf hakkında konuştu.

Mesut Yılmaz'ın oğlunun cenazesinde Erdoğan'la karşılaşan Kılıçdaroğlu, söz konusu fotoğrafla ilgili gelen soruya şu yanıtı verdi:

Pazar, 10 Aralık 2017 08:23
Instagram yeni bir mesajlaşma platformu sağlamaya hazırlanıyor.

Instagram uygulamasının içerisinde yer alan mesajlaşma bölümü, Facebook’un Messenger platformu gibi ana uygulamanın içerisinden çıkarak ayrı bir uygulama olarak çıkacak.

Direct isimli uygulama başlangıçta iOS ve Android platformları için içinde Türkiye’nin de olduğu farklı 6 ülkede pilot olarak yayınlanacak. 

Cumartesi, 09 Aralık 2017 14:04
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs açıklaması sonrası yapılan protesto eylemlerinde çekilen bir kare dünyanın gündemine oturdu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığı açıklaması sonrası eylemler sürerken, İsrail askerlerinin eylemlere saldırıları da devam ediyor.

Bu saldırılar sırasında çekilen bir fotoğraf ise dünya gündemine oturmuş durumda.

İşte 14 yaşındaki Fevzi El-Junidi isimli Filistinli çocuğun gözaltına alındığı an çekilen kare:

Pages