595 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 29 Aralık 2017 15:08
2017'nin sonlarına doğru yaşanan gelişmeler Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de rol sahibi ülkelerle arasındaki ilişkilerin kötüye gittiğine işaret ederken, 2018 yılının ilk çekişmesinin bu bölgede olması muhtemel görülüyor.

Doğu Akdeniz'de bulunan doğalgaz ve yeni keşfedilmiş hidrokarbon rezervleri üzerinden ortaya çıkan bölgesel anlaşmazlıkların yeni yılın ilk gündemleri arasında yer alabileceği öne sürülüyor. Metin Gürcan’ın El Monitor’deki analizine göre, Türkiye’nin Kıbrıs, Yunanistan, Mısır ve İsrail’le ilişkilerinin seyri de bu gözlemi doğrulayan olgular arasında sayılıyor. 

Pazar, 31 Aralık 2017 15:21
Enerji içeceklerini de kapsayan yasaklar yarından itibaren uygulamaya konuyor.

Enerji içecekleri, yarından itibaren spor tesislerinde, okul kantinlerinde ve hastanelerde satılamayacak, buralarda ürünlerin reklamı yasak olacak.

Perşembe, 07 Aralık 2017 16:46
Sanal para birimi Bitcoin'in 159 ülkenin harcadığı enerjiden daha fazla enerji tüketimine neden olduğu öğrenildi.

Sanal para Bitcoin yapılan bir araştırmaya göre 159 ülkenin harcadığı enerjiden daha fazla enerji tüketimine neden oluyor ve gezegene yolaçtığı karbon emisyonlarıyla çok fazla zarar veriyor.  

DHA'nın haberine göre, Digiconomist tarafından yapılan araştırma; Bitcoin madenciliği için harcanan bilişim enerjisinin 159 ayrı ülkenin toplam enerji ihtiyacından fazla olduğunu söylüyor.

Cuma, 15 Aralık 2017 10:27
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "35 sene içerisinde Cemaatin yüzlerce okulunda okuyan yüz binlerce, milyonlarca gencin bir tanesiyim" dedi.

Bakanlığının bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel arasında 'okul' tartışması yaşandı.

Çarşamba, 20 Aralık 2017 15:37
Eskişehir halkı termik santral projesini tartışıyor. Pek çok başlıkta endişeli olan yöre halkı, enerji tekellerinin kârını ve rantını değil, yaşamı savunduklarını söylüyor.

Eskişehir'in Tepebaşı ve Alpu ilçelerinde kurulması planlanan kömürlü termik santral, kentte bir süredir tartışmalara neden oluyor.

Cuma, 15 Aralık 2017 15:12
Resmi Gazete'de bugün perakende enerji satış fiyatları düzenlemesi hakkındaki tebliğdeki değişiklik yayınlandı. Değişiklikle birlikte faturaların üzerinde yer alacak "enerji tedarik maliyetini" gösteren hesaplamalara sosyal medyadan tepki geldi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında 1 Ocak 2016'da yürürlüğe giren perakende enerji fiyatlarının düzenlemesi ile ilgili tebliğin değiştirildiği açıklandı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Değişiklikle birlikte faturaların üzerinde yer alacak "enerji tedarik maliyetini" gösteren hesaplamalara sosyal medyadan tepki geldi.

Perşembe, 07 Aralık 2017 22:40
Enerji devi General Electric, küresel operasyonlarda çalışan toplam 12 bin çalışanı işten çıkaracak.

General Electric (GE), küresel operasyonlarda çalışan toplam 12 bin çalışanı işten çıkaracak.

Yapılan açıklamaya göre, şirketin dünya çapındaki enerji operasyonlarında çalışan işçi sayısının yüzde 18’ine tekabül eden 12 bin işçinin işten çıkarılmasına karar verildi.

Salı, 19 Aralık 2017 14:28
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 3 mahalleye enerji veren trafo aşırı güç yüklenmesinden dolayı patladı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 3 mahalleye enerji veren trafo aşırı güç yüklenmesinden bomba gibi patladı.

Cuma, 15 Aralık 2017 12:49
Enerji Bakanı Berat Albayrak, birkaç yıl önce hezimet yaşanan borlu deterjanın yeniden piyasaya sürüleceğini açıkladı. 2 bin 382 ton ürünün elde kaldığı olayda yine oluşacak bir zararın faturası yurttaşlara çıkarılacak.

AKP'nin geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü "Etimatik" isimli deterjan hezimeti yeniden gündemde. Enerji Bakanı Berat Albayrak, 2018'de söz konusu deterjanın "Bormatik" ismiyle yeniden piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bunu bir "müjde" olarak sunan Albayrak, deterjanların nasıl elde kaldığını, yeterli verimi sağlamadığını ve satılamadığını unutmuş olsa gerek.

Çarşamba, 06 Aralık 2017 17:11
İstanbul Tuzla OSB'de faaliyet gösteren HT Solar Enerji fabrikasında Birleşik Metal İş Sendikası'na üye olan işçilerin işten atılmasıyla başlayan direniş sürüyor. Fabrikanın Çinli CEO'su kapıyı işçileri üzerine kilitlemeye kalkınca işçilerden gerekli yanıtı aldı.

İstanbul Tuzla OSB'de faaliyet gösteren HT Solar Enerji fabrikasında Birleşik Metal İş Sendikası'na üye olan işçilerin işten atılmasıyla başlayan direniş sürüyor. Fabrikanın Çinli CEO'su kapıyı işçileri üzerine kilitlemeye kalkınca işçilerden gerekli yanıtı aldı. 

Çarşamba, 06 Aralık 2017 10:53
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı da olan AKP genel başkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın internete sızan e-posta yazışmalarını haberleştirdikleri için haklarında dava açılan ikisi tutuklu altı gazetecinin yargılanmasına devam edildi. Tutuklu gazeteciler tahliye edildi.

Sosyal medya davasında yargılanan ikisi tutuklu altı gazeteci bugün ikinci defa hakim karşısına çıktı. Tutuklu gazeteciler Diken’in eski editörü Tunca Öğreten ve BirGün çalışanı Mahir Kanaat hakkında tahliye kararı verildi.

Pazartesi, 18 Aralık 2017 08:40
Dicle Elektrik tarafından Mardin’de eskisinin yerine konulacak olan 30 ton ağırlığındaki trafo çalındı.

Dicle Elektrik tarafından Mardin’in Kızıltepe ilçesinde eski trafonun yerine konulmak üzere enerji şirketi tarafından getirilen 1.250 KVA gücündeki yeni tip beton köşk trafo monte edileceği yere bırakıldı. Henüz montajı yapılmayan ve TR-8 olarak isimlendirilen yaklaşık 30 ton ağırlığındaki trafo, kimliği belirsiz kişilerce sahte irsaliye düzenlenerek vinç ile kamyona yüklenerek çalındı.

Cuma, 08 Aralık 2017 10:42
General Electric, "daha odaklı bir şirket" olmak için 12 bin kişiyi işten çıkartacağını duyurdu.

General Electric Co tarafından yapılan açıklamada şirketin enerji sektöründeki 12 bin kişinin işine son vereceği söylendi. Karara sebep olarak "daha odaklı bir şirket olma" isteği gösterildi.

CBC News'in ulaştığı şirket, hangi ülkeden kaç kişiyi işten çıkartacağını açıklamak istemezken, şirketin 2018 yılında enerji alanında 1 milyar kesinti yapmayı hedeflediği belirtiliyor.

Perşembe, 14 Aralık 2017 01:25
Dünya Bankası, 2019'dan itibaren petrol ve doğalgaz projelerine destek vermeyeceğini duyurdu.

Dünya Bankası tarafından yapılan açıklamada 2019'dan sonra petrol ve doğalgaz arama ve çıkartma projelerinin fonlanmayacağı söylendi.

Paris'te iklim zirvesinde yapılan duyuruda, Dünya Bankası'nın "daha temiz enerji türlerini destekleyeceği" belirtildi.

Dünya Bankası, 2020'ye gelindiğinde bütçesinin önemli bir bölümünü küresel ısınmayı engellemeye ayıracağını da öne sürdü.

Cuma, 01 Aralık 2017 12:40
Diyarbakır'da trafolarda yapılacak çalışmalardan dolayı 8 saat elektrik kesintisi yaşanacağı duyuruldu.

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Diyarbakır'a 3 Aralık Pazar günü 8 saat süreyle elektrik verilmeyeceğini açıkladı.

Pages