392 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 30 Aralık 2017 13:39
Ege Denizi açıklarında bugün öğle saatlerinde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Çanakkale il merkezi ve bazı ilçelerinde de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Ege Denizi açıklarında saat 11.56 'da 3,9 şiddetinde deprem meydana geldi.

Yerin 18,85 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Çanakkale şehir merkezi ve bazı ilçelerinde hissedildi.

Salı, 19 Aralık 2017 09:56
Ege Üniversitesi rektörü, AKP'li eski Edirne milletvekili Necdet Budak, ihracatçı patronları makamında kabul ederek, "üniversite-sanayi-ihracatçı işbirliğine sonuna kadar açık olduklarını" söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekim ayında Ege Üniversitesi'ne rektör olarak atadığı AKP'li eski Edirne milletvekili Necdet Budak, rektör sıfatıyla ilk ziyaretini patronlara gerçekleştirmişti. AKP'li rektör Budak, dün de ihracatçı patronları makamında kabul ederek, "üniversite-sanayi-ihracatçı işbirliğine sonuna kadar açık olduklarını" söyledi. 

Perşembe, 28 Aralık 2017 11:45
Dinci siyasetin 32 yıllık hayali olan Ege Üniversitesi kampüsüne cami projesi gerçek oldu. İnşaatın sona yaklaşmasıyla birlikte Ege Üniversitesi'nin yeni siluetinde minareleri ve kubbeleriyle bir cami de yer alıyor. Camiye, İzmirli bir patron olan MÜSİAD başkan yardımcısı Bilal Saygılı'nın adı verildi.

Dinci siyasetin 32 yıllık hayali olan Ege Üniversitesi kampüsüne cami projesi gerçek oldu. İnşaatın tamamlanmasıyla birlikte Ege Üniversitesi'nin yeni siluetinde minareleri ve kubbeleriyle bir cami de yer alıyor. Camiye, İzmirli bir patron olan MÜSİAD başkan yardımcısı Bilal Saygılı'nın adı verildi. 

Perşembe, 07 Aralık 2017 16:06
Eski AKP milletvekili Necdet Budak'ın rektör olarak atandığı Ege Üniversitesine şimdi de emniyet müdürü tahsis edildi. Uygulamanın Türkiye'de bir ilk olduğu vurgulandı.

Eski AKP milletvekili Necdet Budak'ın rektör olarak atandığı Ege Üniversitesine şimdi de emniyet müdürü tahsis edildi. Uygulamanın Türkiye'de bir ilk olduğu vurgulandı. 

Cumartesi, 09 Aralık 2017 00:30
Erhan Nalçacı

Trump’ın Kudüs hamlesinin ABD emperyalizminin planlı bir stratejisinin ürünü mü, yoksa kendi sıkışmışlığını aşmak için fevri olarak ortaya attığı bir adım mı olduğunu göreceğiz. Ancak hemen herkes Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesini Trump’ın kontrolsüz bir hamlesi olarak görüyor.

Cuma, 08 Aralık 2017 08:46
Ege Denizi'nde 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Bilgilendirme Servisi tarafından yapılan açıklamada saat 08.20'de merkez üssü Ege Denizi olan 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Depremin merkez üssüne en yakın yerleşim biriminin 35 kilometre uzaklıktaki Muğla Datça Mesudiye köyü olduğu belirtildi.

 

Perşembe, 28 Aralık 2017 08:43
Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Manisa, Afyonkarahisar çevreleri ile Balıkesir'in batı kesimlerinde yağmur ve sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Manisa, Afyonkarahisar çevreleri ile Balıkesir'in batı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Çanakkale’nin güney çevreleri ile Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

Pazartesi, 11 Aralık 2017 08:19
Marmara ve Ege denizinde yaşanan kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiledi. Sıcaklıkların tırmanmaya başlayacağı belirtildi. Yeni soğuk hava dalgasının ise ayın 19 ve 20'si civarında tekrar gelmesinin beklendiğini kaydedildi.

Marmara ve Ege denizinde yaşanan kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiledi. CNN Türk meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, sıcaklıkların tırmanmaya başlayacağını belirtti. Sürmeli, yeni soğuk hava dalgasının ise ayın 19 ve 20'si civarında tekrar gelmesinin beklendiğini kaydetti.

Hürriyet'te yer alan habere göre  Bünyamin Sürmeli’nin verdiği bilgiler şöyle:

Cumartesi, 09 Aralık 2017 09:42
Meteoroloji'den fırtına uyarısı gelmeye devam ediyor. Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İzmir çevreleri, zamanla Ege kıyıları ve Çanakkale çevreleri ile gece saatlerinde Antalya, Edirne ve Kırklareli'nin yağmurlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İşte son hava durumu raporu...

Meteoroloji hafta sonu İstanbul'da fırtına beklendiğini duyurdu. 

Pazartesi, 25 Aralık 2017 16:40
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Ali Serkan Eroğlu’nun öldürülmesinin üzerinden 20 yıl geçti. Cinayetten 20 gün önce gözaltına alınıp işkence gören ve bırakıldıktan sonra savcılığa suç duyurusunda bulunan Eroğlu, “Başıma bir şey gelirse, sorumlusu terörle mücadele şubesine bağlı polislerdir” demişti. Herhangi bir dava açılmayan cinayet zaman aşımına uğradı.

İzmir’de 1997 yılında gözaltına alınıp bırakıldıktan sonra Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi tuvaletinde asılı halde bulunan Ali Serkan Eroğlu cinayeti, üzerinden 20 yıl geçtiği için zaman aşımına uğradı.

Cuma, 29 Aralık 2017 10:14
Meteoroloji sağanak yağış için uyardı. Hava durumu raporlarına göre, yurdun önemli bölümünde yağış görülecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun batı ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun batı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Pazar, 17 Aralık 2017 10:21
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul için uyarı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Marmara Bölgesi'nde bugün hava parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Trakya ve İstanbul çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Pazartesi, 04 Aralık 2017 08:52
Bu hafta Ankara, Bolu, Karabük, Muş, Bingöl, Kastamonu, Ağrı, Van, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya gibi pek çok kentte kar yağışları görülecek.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, halen mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ülkemizin bugünden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor.

Pazar, 10 Aralık 2017 12:36
Meteoroloji Genel Müdürlüğü aralarında İstanbul'un da olduğu iller için yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 10 Aralık 2017 son hava durumu tahminine göre, ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ve Gümüşhane çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Salı, 19 Aralık 2017 07:40
İzmir'de üniversite öğrencisi Zülal T., bir saldırgan tarafından kılıçla öldürüldü.

İzmir Bornova’da, iddiaya göre, özel bir üniversitede Grafik Tasarım Bölümü’nde okuyan 26 yaşındaki G.Ö., Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi 21 yaşındaki Zülal T.'yi kılıçla saldırarak öldürdü.

G.Ö. kısa süre sonra polisi arayarak cinayet işlediğini söyledi.

Pages