799 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 14 Aralık 2017 17:19
İzmir Valiliği, "OHAL değil acil demokrasi" mitingine izin vermedi. Yasağın gerekçesi ise OHAL!

İzmir'de 23 Aralık'ta düzenlenmek istenen olağanüstü hal (OHAL) karşıtı miting, OHAL gerekçesiyle yasaklandı.

Cumhuriyet'in aktardığına göre, ocak ayında bir kez daha uzatılması beklenen OHAL'e karşı düzenlenmek istenen OHAL mitingi, valilik kararıyla yasaklandı.

Salı, 19 Aralık 2017 14:58
"Mahkemeye gelmesi gereken gün 12 Nisan 1968 olarak belirlenmişti. Kapıda saatlerce bekletildi. Birazdan 141 ve 142’yi ihlalden hapisle yargılanacaktı. İdam pek tabii ağır bir hüküm olacaktı fakat kaçınılmaz demokrasi timsali olan anayasa çarelerini tüketmezdi. Avukatsız ve mecalsiz, iyi ihtimalle tutsaklığı beklerken sırası geldi. Çeyrek yüzyıllık ölümcül soruyu yarım nabzı ve kurumuş ağzıyla cevaplamaya çalıştı..."

Şimdi anlatacağım yaşantının gerçek kişilerle ve kurumlarla doğrudan ilgisi vardır. Bu yazıyı okuduktan sonra süslü kitapevlerinin raflarına ve kitaplara daha uzun bakacaksınız. En azından tanıdıklarınıza…

Yaşamının erken yıllarında şiir okuma mahareti nedeniyle yerel bir ün kazandı. Bu bilinirlik, onu daha okul sıralarındayken takip edilen biri yaptı.

Cuma, 08 Aralık 2017 08:29
Kılıçdaroğlu, Londra'da yaptığı toplantıda Erdoğan'a "Uyutmayacağım seni. Savcılara şikâyet ediyor, beni şikâyet edeceğine cesaretin varsa adam gibi karşıma çıkarsın, oturur seninle tartışırız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine bir dizi dava açan Erdoğan'a karşı geri adım atmayacağını belirterek “Kavgaysa kavga, sonuna kadar gideceğiz. Hiç ama hiç, toplu iğne ucu kadar taviz vermeyeceğiz” dedi.

Pazar, 24 Aralık 2017 10:29
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hayatını konu alan kitapta ilginç bilgiler yer aldı. Kılıçdaroğlu, hep sosyal demokrat olduğunu söylerken, "Ben öğrenciliğimde de sosyal demokrattım... Bir dönem çok hızlı devrimci olup da sonra sosyal demokrat olmak diye bir yapım olmadı açıkçası" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, üniversite yıllarında uğradığı bir saldırıyı da anlattı.

Gazeteci Makbule Cengiz'in Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek hazırladığı "Umut Hep Var" kitabında, Kılıçdaroğlu'nun üniversite yıllarına ilişkin bilgiler de yer alıyor.

Pazar, 24 Aralık 2017 00:42
Kısa zaman içerisinde ülkenin çeşitli bölgelerinde yeni örgüt binaları açan TKP, örgüt kuruluşlarına İzmir'in işçi cehennemi Aliağa ile devam etti.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), partinin 97'inci yılı dolayısıyla başlattığı yeni örgüt açılışlarını sürdürüyor. Tüpraş, Petkim, Habaş gibi büyük fabrikaları barındıran, her gün yeni bir işçi katliamı haberi ile gündeme gelen Aliağa'da, Türkiye Komünist Partisi örgüt açılışını gerçekleştirdi.

Cuma, 08 Aralık 2017 20:02
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin Lozan Anlaşması'na uygun davranmasına rağmen, Yunanistan'da Türklere verilmesi gereken hakların tanınmadığını söyledi.

CKP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, Londra'da, düşünce kuruluşu Chatham House'da konuştu. Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan'daki konuşmalarına dair soruyu yanıtlayan Kılıçtaroğlu "Lozan Anlaşması'na göre Türkiye'de azınlıklar kendi liderlerini seçebiliyorlar. Yunanistan'da da Türklerin kendi dini liderlerini seçmeleri gayet doğal, anlaşmanın gereği.

Perşembe, 28 Aralık 2017 13:32
Eski Demokrat Parti (DP) üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yöneticileri hakkında 7 ayrı ilde eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundu.

Eski Demokrat Parti (DP) üyeleri, "Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 12 Eylül 2010 referandumu öncesi 'Demokrasi Buluşmaları' adıyla organize edilen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı toplantılara finansal destek sağladığı" iddialarına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yöneticileri hakkında 7 ayrı ilde eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundu.

Salı, 26 Aralık 2017 13:13
CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, KHK'lara ilişkin yaptığı açıklamada, "Öteden beri savunduğum aktif boykot gibi tutumlar tartışılmalı. Bunca parlamenterin tutuklandığı, belediye seçimlerinin gasp edildiği bir 'olağanüstülükte' olağan siyaset yöntemlerinin yetersiz kaldığı açıktır" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, çıkarılan son KHK'lara ilişkin açıklamada bulundu.

Pazartesi, 25 Aralık 2017 17:00
Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Latin Amerika'nın artık ABD sömürgesi olmadığını söyledi.

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ABD'yi "müdahaleciliği, ırkçılığı ve kapitalizmiyle dünyayı ve dünya halklarının barışını yok eden en gayrı meşru ülke" olarak tanımladı.

Cuma, 29 Aralık 2017 00:00
Ece Üner'in sunduğu 'Enine Boyuna' programına konuk olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hem 2019 seçimlerine hem kurultaya ilişkin olarak adaylıkla ilgili düşüncelerini açıkladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ece Üner'in CHP'nin 2019 planını sorması üzerine "CHP iktidarında çok güzel şeyler yapacağız. Tüm taşeronlara kadro vereceğiz. Aday olabilirim. Yeri ve zamanı gelir, araştırmalar yapılır ve karar verilir" dedi.

Pazar, 17 Aralık 2017 14:32
Bolu’da Gölcük Tabiat Parkı’na yapılması planlanan dağ köşkü, kır evi ve göl gazinosu protesto edildi.

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden olan Gölcük Tabiat Parkı’na yapılması planlanan 25 adet kır evi, dağ köşkü, göl gazinosu ve 18 odalı otelin Tabiat Parkı’nın doğal yapısını bozacağını savunan sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 500 kişilik grup, Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldi.

Cumartesi, 16 Aralık 2017 23:47
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından kendisine yöneltilen eleştirileri Meclis kürsüsünde yanında getirdiği 9 klasör dövizle yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, siyaseti ne zaman bırakacağını da açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis Genel Kurulu'nda bakanlığının bütçesine ilişkin konuştu. Kürsüye 9 klasörle gelen Soylu, CHP'ye dönük sert açıklamalarda bulundu. “Tayyip Erdoğan gibi bir dünya lideriyle burada siyaset yapıyorum'' diyen Soylu, ''Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı gün bir daha siyaset kapısından içeri girmeyeceğim, hiç merak etmeyin. Biz namuslu adamız.

Salı, 12 Aralık 2017 09:28
Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, deprem uzmanı Prof. Ahmet Ercan'ın TRT'deki deprem değerlendirmesinin neden kesildiğini köşesine taşıdı.

Korkusuz yazarı Can Ataklı, köşesinde Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın TRT canlı yayınında yaşadıklarını yazdı.

Ataklı yazısında “TRT Ahmet Ercan'ın konuşmasını nasıl apar topar kesivermiş” dedi ve şöyle devam etti:

Çarşamba, 20 Aralık 2017 15:45
Av. Sedat Vural

Parkasız Deniz Gezmiş olmaz ve olamaz da…

Devrimdir…Barış ve kardeşliktir Deniz Gezmiş parkası…

Sömürüsüz, eşit ve özgür bir yaşamdır… Anti-kapitalist ve anti-emperyalisttir…

Bu ideallerin mücadele ve isyan bayrağıdır…

Salı, 19 Aralık 2017 11:59
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Man Adası belgelerinin kendilerine nasıl ulaştığına ilişkin açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında Ahmed Arpat'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtlıyor.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından bazı başlıklar şöyle:

İTTİFAK VE SEÇİM BARAJI

Pages