36 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 15 Kasım 2017 11:34
AKP'nin Yassıada'yı "demokrasi" adasına çevirme planı sürerken, adanın son hali diyecek söz bırakmıyor. Yemyeşil olan adada tek bir ağaç bile bırakılmamış.

2013 Nisan'ında AKP kararıyla imara açılan Yassıada, AKP tarafından adeta yok edilmiş durumda.

"Demokrasi ve özgürlükler adası" yapılacağı söylenen adada tek bir ağaç bile bırakılmamış.

İşte adanın eski ve yeni hali:

Cumartesi, 11 Kasım 2017 16:48
"Adalet Yürüyüşü" ile Ankara’dan İstanbul’a yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na IAPC tarafından yılın demokrasi ödülü verilecek... Aynı ödül daha önce Lech Walesa, Willy Brandt, Margaret Thatcher, Mikhail Gorbachev, Vaclav Havel, Bill Clinton gibi isimlere verilmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1982 yılından beri verilen Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği - IAPC Demokrasi Ödülü’nü kazandı.

Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’da başlayan ve İstanbul Maltepe Meydanı’nda sona eren "Adalet Yürüyüşü"nü düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Demokrasi Ödülü verilmesine karar verildi.

Perşembe, 09 Kasım 2017 20:07
"Aşırılık teorisi, 9 Kasım 'anma'sında bir kez daha suçüstü yakalandı. Demokrasi diye bir yeşil alan yok. Devrim ve karşı-devrim var."

9 Kasım Alman tarihinde önemli bir tarihi ifade ediyor. Bundan 79 yıl önce Yahudi yurttaşlara yönelik saldırıların başladığı ve tarihe ''Kristal Gece'' diye geçen 1938 katliamı ile, 28 yıl önce Berlin Duvarı'nın kaldırılması aynı tarihe denk geliyor.

Salı, 28 Kasım 2017 12:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın yöneticisi olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Suçu ve suçluyu övme", “Suç işlemeye tahrik", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Pazar, 19 Kasım 2017 20:03
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Küçükçekmece, Ümraniye ve Sultangazi'deki üç meydana '15 Temmuz' adını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’daki üç meydanın adını değiştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, kentteki üç meydanın adının değiştirilmesi için verilen önergeyi görüştü.

Salı, 07 Kasım 2017 09:53
İstanbul Ümraniye'de, bir kişi trafikte tartıştığı kişinin kulağını ısırarak kopardı. Olayın gerçekleştiren M.U. gözaltına alınırken kulağı kopan kişi ise tedavi altına alındı.

Olay dün Ümraniye Atatürk Mahallesi Demokrasi Caddesi'nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre Serdar Bülbül ile M.U. isimli şahıs trafikte yol nedeniyle tartışmaya başladı.

Cumartesi, 25 Kasım 2017 17:55
HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Rıza Sarraf davasıya ilgili "Üzülecek halimiz yok" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Rıza Sarraf davasıyla ilgili açıklama yaptı. HDP Kadın Meclisi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü nedeniyle Van'da düzenlenen mitingde konuşan Kemalbay, Sarraf davasıyla ilgili şunları söyledi:

Cuma, 24 Kasım 2017 20:45
Brüksel'de düzenlenen 5. Doğu Ortaklık Zirvesi’ne AB üyesi ülkelerin liderleri ve Gürcistan, Ukrayna, Moldova, Belarus, Azerbaycan ve Ermenistan programlarına katılan altı ülkenin temsilcileri katıldı.

Brüksel'de düzenlenen 5. Doğu Ortaklık Zirvesi’nde Güçlü ekonomi pazar fırsatlarının daha iyi kullanılması", "Devlet kurumlarının güçlendirilmesi", "Ulaştırma ve enerji alanında iş birliğinin güçlendirilmesi" ve "Vatandaşlar arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi" başlıklı 4 madde ele alındı.

Salı, 07 Kasım 2017 18:53
Trafikte tartıştığı kişinin kulağını ısırarak koparan şahıs, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sancaktepe’de trafikte tartıştığı kişinin kulağını ısırarak koparan şahıs, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.  

Sancaktepe Demokrasi Caddesi Atatürk Mahallesi’nde Serdar Bülbül ile M.U. isimli şahıs arasında tartışma çıkmıştı.

M.U., tartıştığı Serdar Bülbül’ün kulağını ısırarak koparmıştı.

Pazartesi, 06 Kasım 2017 23:50
Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) düzenlediği programda konuşan Bilal Erdoğan, “Bize gerici diyenleri utandırdık mı 15 yılda, evet'' dedi.

Cumhurbaşkanı Rrdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan,“Bize gerici diyenleri utandırdık mı 15 yılda, evet. Bu ülkede alnı secdeye gittiği için bize gerici diyenler uzaya mı gitti, hayır” diye konuştu.

Cuma, 24 Kasım 2017 07:28
MİT TIR'ları davasında tutuklu bulunan milletvekili Enis Berberoğlu, "1 Aralık'ta bu haksız tutukluluk bitecek, masum olduğum anlaşılacak" dedi.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Cezaevi Alt Komisyonu üyeleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi, AKP İstanbul milletvekilleri Fatma Benli ve Mehmet Metiner ile HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu’nu, Maltepe Cezaevindeki koğuşunda ziyaret etti.

Cumartesi, 25 Kasım 2017 13:01
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İttifak yapılmasını öngören yaklaşımlar çoğunluk kazanıyorsa, o zaman bunu yasal zemine oturtmakta yarar var" dedi.

AKP ile 2019'da ittifak yapılmasına ilişkin model önerisinde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İttifak yapılmasını öngören yaklaşımlar çoğunluk kazanıyorsa, o zaman bunu yasal zemine oturtmakta yarar var" dedi.

Cuma, 17 Kasım 2017 12:47
İç Güvenlik Paketi'nin protesto edildiği 2015 Şubat’ında yapılan eylemin ardından ''Cumhurbaşkanına hakaret ve gösteri yürüyüş kanuna muhalefet'' iddiasıyla açılan davanın karar duruşması Çağlayan Adliyesi'nde görüldü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde İç Güvenlik Paketi görüşmelerinin yapıldığı sırada, Taksim'deki Galatasaray Meydanı'nda sivil toplum örgütlerinin düzenlediğini eylemde İç Güvenlik Paketi protesto edilmişti. 

Cumartesi, 11 Kasım 2017 22:08
Barselona'da yüz binlerce kişi, tutuklu Katalan siyasetçilerin serbest bırakılması için gösteri düzenledi.

Barselona kentinde binlerce kişi, tutuklu Katalan siyasetçilerin serbest bırakılması için gösteri düzenledi. 

Bağımsızlık yanlısı sivil toplum örgütlerinin çağrısıyla düzenlenen gösteriye çok yüksek bir katılım olurken, Katalonya'nın farklı yerlerinden 900 otobüsün Barselona'ya geldiği bildirildi. 

Pazar, 05 Kasım 2017 22:28
Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Diyarbakır’da düzenlediği programda konuşan AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, "Bize gerici diyenleri utandırdık mı 15 yılda, evet. Bu ülkede alnı secdeye gittiği için gerici diyenler, ne uçak yaptırdılar ne de araba yaptırdılar. Kendileri uzaya mı gitti, hayır" dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, vakfın Diyarbakır şubesini ziyaret etti. Ziyarette Bilal Erdoğan’a, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AKP'li milletvekilleri, Galip Ensarioğlu ile Ebubekir Bal ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla eşlik etti.

Pages