60 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 29 Ekim 2017 10:44
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 29 Ekim sebebiyle Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak, "Tarihe 15 Temmuz demokrasi destanı olarak geçen şanlı direniş, bu ruh ve iradenin tüm ülke sathındaki halidir" dedi.

Devlet erkanı 29 Ekim dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Erdoğan şunları söyledi:

Salı, 24 Ekim 2017 10:12
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan'ı uyardı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin Suudi Arabistan'a "demokrasi dayatacağını öne sürerek, "Suudi Arabistan, ABD'nin demokrasi dayatacak olması sebebiyle endişe duymalıdır" diye konuştu.

Suudi Arabistan ve bölgedeki diğer ülkelerle işbirliğini artırmak istediklerini belirten Putin, "Suudi Arabistan'ın kendi çıkarları olduğunu biliyoruz" dedi.

Perşembe, 12 Ekim 2017 16:53
Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ersin Çaksu ve yazıişleri müdürü Harun Epli’ye beşer ay hapis cezası verildi.

Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ersin Çaksu ve yazıişleri müdürü Harun Epli’ye 5’er ay hapis cezası verildi.

Perşembe, 19 Ekim 2017 14:57
Zonguldak'ın Kilimli ilçesindeki Eren Enerji şirketinden sendikal faaliyetleri nedeniyle atılan işçiler dün akşam saatlerinde bir eylem yaparak, "Atılan işçiler geri alınsın" sloganı attı.

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde faaliyet gösteren Eren Enerji şirketinden sendikal örgütlenme çalışmaları nedeniyle atılan işçiler için dün akşam saatlerinde Madenci Anıtı'nda bir eylem yaptı. 

Cumartesi, 28 Ekim 2017 14:39
Başbakan Yıldırım, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başbakan Yıldırım, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında, "Devletimizin temelleri atılırken milli irade esas alındığı gibi, yine devletimizin bekası da milli irade ile sağlanacaktır. Bu yolda aldığımız mesafe, ülkemiz adına onur vericidir. Bu istikametteki yürüyüşümüzü Allah'ın izniyle hiçbir şebeke, hiçbir güç durduramayacaktır" ifadelerini kullandı.

Cuma, 20 Ekim 2017 21:03
CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Melih Gökçek'in "oy hırsızı" olduğunu ve sahip çıkılmaması gerektiğini söyledi

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol yaptığı yazılı açıklamada Melih Gökçek'i "oy hırsızı" olarak nitelendirirken, 2014'deki yerel seçimlerini hatırlatarak "O gün halkın oyunu çalarak ve milli iradeyi gasp ederek seçilen Melih Gökçek’e bugün demokrasi adına, milli iradeye saygı adına sahip çıkılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum, bunu reddediyorum.

Pazar, 01 Ekim 2017 15:45
Edirne Cezaevi önündeki HDP'li vekiller, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Onların yeri Kandil'dir" sözlerine yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP'li vekillerin meclis açılışına katılmamasına tepki göstererek "Onların yeri Kandil'dir biliyorsunuz" demişti.

HDP vekilleri Meclis'in açıldığı sıralarda Edirne Cezaevi'nin önündeydi. Vekiller cezaevi önünde konuşma yaparak Erdoğan'a yanıt verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay şunları söyledi:

Cuma, 27 Ekim 2017 00:45
Mesut Odman

Geçen haftaki yazım bazı okurlarda önemli gördüğüm bir soruya yol açmış. Demokrasi ve demokrasi mücadelesi konusunda çok uzun zamandır yazdıklarımdan vaz mı geçiyorum; vazgeçmek denemese bile, bir inceltmeye mi yöneliyorum?

Cuma, 20 Ekim 2017 01:00
Mesut Odman

Bir zamanların önemli tartışmasıydı; epeydir, tartışma olmaktan çıktı.

Salı, 31 Ekim 2017 14:27
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Altıok, AKP'li belediye başkanlarının görevinden istifa etmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, "Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un açıklamaları kabul edilebilir değildir. 1,5 milyonluk kentin belediye başkanı, canlı yayında partisi tarafından tehdit edildiğini söyleyerek, istifa etti. Yaşanan süreç, demokrasi açısından sürdürülebilir değil ve bu koşullar, erken yerel seçim yapılmasını zorunlu hale getirmiştir" dedi.

Cuma, 27 Ekim 2017 22:31
Katalonya Özerk Bölgesi Parlamentosu'nun aldığı karara ilişkin Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Katalonya Özerk Bölgesi Parlamentosu'nun aldığı bağımsızlık kararının ardından Dışişleri Bakanlığı, konuya ilişkin görüşlerini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bölgede olan gelişmelerin yakından izlendiği belirtilirken, Katalonya Özerk Bölgesi Parlamentosu'nun bugün öğleden sonra aldığı bağımsızlık kararının yanlış olduğu belirtildi. 

Salı, 24 Ekim 2017 11:24
Denizli'nin Buldan ilçesinde 209 kişi, Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) istifa etti.

Denizli'nin Buldan ilçesinde 209 kişi, Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) istifa etti.

MHP Buldan İlçe Teşkilatı Başkanı Mehmet Tuğrul, istifaları basın açıklamasıyla duyurdu.

Pazartesi, 23 Ekim 2017 23:55
Avrupa Konseyi sözcüsü Antonio Tajani, Katalonya'daki bağımsızlık girişimini hiçbir Avrupa Birliği (AB) ülkesinin tanımak istemediğini belirterek, "AB bölünmekten korkmalı ve korkuyor" dedi.

Avrupa Konseyi sözcüsü Antonio Tajani, İspanya ve İtalya'daki gelişmeleri değerlendirdi. Katalonya'daki gelişmeleri yakından takip ettiğini ve durumun giderek ciddileştiğini belirten Tajani, Katalonya'nın bağımsızlık isteğinin İspanya hukuku ve anayasasına aykırı olduğunu savundu.

Cuma, 20 Ekim 2017 11:51
KYB'den ayrılan Berham Salih'in yeni partisi, Kürdistan için geçiş hükümeti çağrısı yaptı.

Peşmerge'nin başta Kerkük ve Şengal olmak üzere birçok bölgeden çekilmesi üzerine Kürdistan siyasetinde başlayan tartışma sürüyor.

Rûdaw'ın haberine göre, Kürdistan Yurtseverler Birliği'nden (KYB) yakın zamanda ayrılan Berham Salih'in yeni partisinden bir açıklama geldi.

Perşembe, 05 Ekim 2017 15:09
HDP, Celal Talabani'nin ölümü üzerine Diyarbakır'da taziye çadırı kuracaklarını duyurdu.

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay başkanlığındaki bir HDP heyeti önceki gün tedavi gördüğü Almanya'da yaşamını yitiren Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin cenaze törenine katılmak üzere Diyarbakır'dan Irak'ın Süleymaniye kentine hareket etti. HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Cumartesi günü Diyarbakır'da Celal Talabani için taziye kuracaklarını söyledi.

Pages