11 sonuçtan 1 - 11 arası gösteriliyor
Salı, 24 Ekim 2017 11:00
Pakistan ve Hindistan'daki müslümanlar üzerinde etkili olan siyasal islamcı Darul Ulum Deoband adlı bir islam okulu, sosyal medyada paylaşılan selfi (özçekim) paylaşımlarının İslam'a uygun olmadığını yönünde fetva verdi.

Hindistan ve Pakistan'daki müslümanlar üzerinde etkili olan Darul Ulum Deoband adlı bir İslam okulu, bir selfi (özçekim) fetvası verdi. Fetvaya göre sosyal medyada selfi paylaşımları İslam'a uygun değil.

Salı, 17 Ekim 2017 16:03
Mimarlar Odası Ankara Şubesince düzenlenen “Siyasal İklim Değişikliği: Ülke Nereye/Biz Neredeyiz" konulu panelde konuşan marksist iktisatçı Prof. Dr. Korkut Boratav, "Bugün Türkiye İslamcı Ortadoğu dünyasının mezhep ve etnik çatışmalarının aktif ve gırtlağına kadar çamura batmış bir üyesi haline gelmiştir" dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesince düzenlenen “Siyasal İklim Değişikliği: Ülke Nereye/Biz Neredeyiz" konulu panelde ülke gündemi ve Türkiye’nin geleceği masaya yatırıldı. 

Avukat Turgut Kazan’ın yönettiği panele konuşmacı olarak Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, gazeteci ve yazar Ayşenur Arslan katıldı.

Perşembe, 26 Ekim 2017 01:20
Berlin'de aranan evde 20 bin mermi bulundu.

Berlin polisinin salı gecesi İslamcı olduğu şüphe edilen bir kişiye yönelik yaptığı baskında çok sayıda silah ile 20 bin mermi ele geçirdiği bildirildi. Baskında şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Çarşamba, 18 Ekim 2017 14:03
ABD Endonezya Büyükelçiliği'nin açıkladığı 1960'lı yıllara ait belgelerde, komünistlere yapılan katliamdan ABD'nin haberi olduğu ve sessiz kaldığı ortaya çıktı.

Endonezya Komünist Partisi, 1960'ların başında dünyadaki en büyük komünist partilerden biriydi.  1965 yılında ordu ve İslamcı örgütlerin saldırısıyla, 500.000'den fazla insanın katledildiği olayların ardından Komünist Parti'nin etkinliği kırılmış; ülkede ABD ve İslamcılar güç kazanmıştı.

Cuma, 06 Ekim 2017 12:49
Rusya Savunma Bakanlığı, ABD'nin Ürdün sınırındaki üssünü korumak için mültecileri kalkan olarak kullandığını söyledi.

Rusya'nın, Suriye'deki ABD varlığına ilişkin sert ithamları sürüyor.

Sputnik'in aktardığına göre, Rusya Savunma Bakanlığı, ABD'yi mültecileri canlı kalkan yapmakla suçladı.

Salı, 31 Ekim 2017 15:08
Almanya'nın Schwerin kentinde 19 yaşındaki bir Suriyelinin bombalı saldırı hazırlığında olduğu iddiasıyla gözaltına alındığı bildirildi.

Almanya'nın Schwerin kentinde yaşayan 19 yaşındaki bir Suriyeli cihatçının bombalı saldırı hazırlığı yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındığı açıklandı.

Spiegel Online'ın haberine göre, ''çok acil'' olarak yapılan operasyonda 19 yaşında Yamen A.'nın Haziran ayından veri patlayıcı madde hazırlığı yaptığı bildirildi

Pazar, 08 Ekim 2017 08:42
TKP, 97. mücadele yılını yeni bir örgütlenme hamlesiyle sürdürüyor. Kahramanmaraş'ta Elbistan ilçe örgütü dün düzenlenen bir törenle açıldı.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, dün düzenlenen bir törenle ilçe örgütünü açtı.

Açılış öncesi Elbistan merkezinde bildiri çalışması yapan TKP üyeleri ilçe halkını açılışa davet etti.

TKP Elbistan İlçe Örgütü bürosunda yapılan etkinliğe Türkiye Komünist Partisi Merkez Komite üyesi Mehmet Kuzulugil katıldı.

Çarşamba, 11 Ekim 2017 14:49
Financial Times'ta bir makale kaleme alan ABD Dışişleri Eski Bakan Yardımcısı Philip Gordon, 'Türkiye ve ABD'nin umut vaat eden bir ortaklığın sonuyla yüzleştiğini' söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Eski Bakan Yardımcısı Philip Gordon, Financial Times'ta kaleme aldığı makalede, son dönemde gittikçe gerilen Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi.

Pazartesi, 09 Ekim 2017 09:32
"Müftülere nikah yetkisi" kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor... Hukukçu ve akademisyen Yrd. Doç. Dr. Neval Oğan Balkız, müftülere nikah yetkisi verilmesinin doğuracağı sonuçları ve AKP'nin bu dayatmasının kadınların özel yaşamına ve haklarına yönelik nasıl bir saldırı olduğunu soL okurları için yazdı...

AKP’nin sivil, İslamcı, muhafazakar, açık otoriter/totaliter nitelikli rejimi, dayandığı “eril” anlayış temelinde, cinsiyetler arası eşitlik referansını ve kadın erkek eşitliğini kabul etmediğini açıkça her zaman dile getiriyor. Tüm söylem, eylem ve programlarında, bu cinsiyetçi, ayrımcı anlayışı temel alıyor.

Perşembe, 05 Ekim 2017 09:44
Irak'ın Saddam Hüseyin sonrası ilk cumhurbaşkanı ve KYB lideri Celal Talabani, Almanya'nın başkenti Berlin'de bir hastanede 83 yaşında yaşamını yitirdi. Pragmatist bir politikacı olarak Talabani, ABD müdahalesi sonrasında Irak'ta cumhurbaşkanlığı koltuğuna kadar yükseldi.

Irak'ın Saddam sonrası ilk cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) kurucu lideri Celal Talabani, 83 yaşında Berlin'de bir hastanede hayata veda etti.

2003 yılında Saddam Hüseyin ABD işgalinin ardından devrildi. 2005 yılına gelindiğinde, Saddam Hüseyin'in idam edilmesinden iki yıl sonra Talabani'nin kendisi başkanlık sarayındaydı.

Pazar, 22 Ekim 2017 08:55
"Friends of Europe adına hazırlanan ''Almanya ve Avrupa Savunmasının Geleceği Raporu'', emperyalist Almanya'nın ''kendi gölgesinden'' atlayarak, yeni saldırganlıklara yelken açmasının meşrulaştırılması çabası olarak okunmalıdır."

Reuters'in Avrupa editörlerinden Paul Taylor'ca hazırlanıp, Friends of Europe ("Avrupa'nın Dostları") kuruluşu adına ibra edilen, ''Almanya ve Avrupa Savunmasının Geleceği – Kendi Gölgesinin Üzerinden Atlamak'' adlı rapor 2017 Eylül ayı itibari ile dolaşıma sokuldu.