488 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 27 Ekim 2017 10:40
“Böyle giderse, bir programla bu gidişi sosyalistler durduramazsa, tarih şöyle yazılabilir: Türkiye toplumu kurtuluşu istedi, ama siyaset sınıfı buna yanıt üretemeyecek kadar ölüydü”

İlan edilmesinin üzerinden neredeyse bir asır geçen Türkiye Cumhuriyeti’nden geriye ne kaldı? Tarihçi Barış Zeren bu soruyu “Tabii bunu Türkiye Cumhuriyeti hâlâ var mı, olarak da sorabiliriz.” diyerek, çok kısa ama bir o kadar açıklayıcı, kendisi yanıt haline gelen bir soruyla karşılıyor.

Cuma, 06 Ekim 2017 23:40
Dünya Kupası Grup Eleme müsabakasında İzlanda ile karşılan Türkiye, konuk takıma 3- 0 yenildi.

 Türkiye, İzlanda'ya kendi sahasında 3-0 mağlup olarak Rusya'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'na katılma şansını yitirdi.

 

Cuma, 13 Ekim 2017 15:34
NATO Genel Sekreteri, Türkiye ve ABD arasında yaşanan krize ilişkin açıklamada bulundu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve ABD arasındaki krize dair konuşarak, diyalog çağrısında bulundu.

Stoltenberg, tarafların konuşmasını ve krize çözüm bulmasını istedi.

AFP'ye konuşan Jens Stoltenberg, NATO müttefiki de olan taraflara "oturun ve çözüm bulun” çağrısında bulundu.

Perşembe, 19 Ekim 2017 01:14
ABD Dışişleri Bakanlığı, vize görüşmesiyle ilgili açıklama yaptı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile gerçekleştirilen vize görüşmesi hakkında "verimli görüşmeler gerçekleştirdik" açıklamasında bulundu.

Hürriyet'in haberine göre açıklamada ilerleme sağlandığı vurgunladı.

Açıklamada "komisyon konusunu tartışıyoruz" denildi.

Perşembe, 19 Ekim 2017 15:35
Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Türkiye'ye ilişkin beklenmedik bir açıklamada bulundu.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in Türkiye aleyhine açıklamada bulunacağı söyleniyordu. Ancak öne sürülenin tersine Merkel, Türkiye'yi övdü.

"Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne başta mülteciler konusu olmak üzere olağanüstü destek verdiğini" belirten Merkel,"Türkiye'ye yapılacak mülteci yardımları yenilenmeli" dedi.

Pazar, 08 Ekim 2017 14:50
IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani Türkiye'ye yönelik açıklamada bulundu.

Tartışmalı referandum sonra Türkiye'nin büyük tepkisini çeken Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, “Türkiye’yle ilişkilerimizi normalleştirmek için her şeyi yapacağız” dedi.

IKBY ile Türkiye arasında referandum sebebiyle gerginlik yaşanmıştı. Irak merkezi hükümeti diğer ülkelerden IKBY uçuşlarını durdurmasını istemişti.

Perşembe, 26 Ekim 2017 00:43
AB Zirvesi’nde Türkiye’ye yönelik mali yardımların kısıtlanması önerildi.

Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenen Avrupa Birliği Zirvesi’nde, Türkiye’ye tam üyelik hazırlıkları için verilen yardımların kısıtlanması için teklif sunuldu. 

Perşembe, 19 Ekim 2017 11:37
Meclis'teki ödüllü cami, AKP'nin kararıyla yenisi yapılmak üzere yıkılacak. Konu CHP tarafından bir soru önergesiyle Meclis gündemine getirildi.

Meclis'teki Ağahan Mimarlık Ödüllü cami, AKP'nin kararıyla yıkılacak.

Yıkım işlemleri için Meclis Başkanı İsmail Kahraman girişimlerini sürdürürken, CHP'den tepki geldi.

Çarşamba, 11 Ekim 2017 07:42
Wall Street Journal gazetesinin Türkiye muhabiri Ayla Albayrak, hapis cezasına çarptırıldı.

Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin Türkiye muhabiri Ayla Albayrak, PKK propagandası yapmak iddiasıyla 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Albayrak, New York'ta bulunuyor. Euronews'in haberine göre, kararı temyize götürmeyi planlayan gazeteci Albayrak, “Türkiye'deki mevcut atmosferi göz önünde bulundurursak, bu karar beni hiç de şaşırtmamalıydı ama yine de şaşırttı” dedi.

Pazartesi, 09 Ekim 2017 22:51
Türkiye ve Ukrayna arasında ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından 9 farklı alanda anlaşma imzalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi'nin 6'ncı toplantısına katılmak üzere geldiği Ukrayna'nın başkenti Kiev'de temaslarını sürdürüyor.

Türkiye ve Ukrayna arasında ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından iki ülkenin bakanlarının katılımı ile 9 farklı alanda işbirliği anlaşması imzalandı.

Çarşamba, 25 Ekim 2017 13:36
Türkiye ve Suriye muhalefetinin geçici hükümeti, Suriye'nin kuzeydoğusunda bir 'milli ordu' kurulmasına ilişkin mutabakata vardı.

Geçtiğimiz gün Suriye'nin kuzeydoğusunda Türk ve ''Suriye muhalefetinin'' geçici hükümetinden yetkililer bir araya gelerek bir dizi görüşme düzenledi.

Taraflar arasında tartışılan konular arasında sınır geçişlerinin geçici hükümete devredilmesi ve bir ''milli ordu'' oluşturulması yer aldı.

Pazartesi, 16 Ekim 2017 12:04
AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak, "Türkiye Afrin'e girecek" başlıklı bir haber yayınladı. Söz konusu haber Yeni Şafak'ın yanı sıra AKP medyasında da genişçe yer buldu.

AKP medyası Suriye'nin İdlib kentine giren TSK'nın bu kez YPG'nin kontrolünde olan Afrin bölgesine gireceği yönünde propagandaya başladı.

Cuma, 20 Ekim 2017 10:34
Alman basınında Avrupa Birliği zirvesi ve Türkiye'ye dair yapılan yorumlar...

28 devlet ve hükümet başkanının Brüksel'de başlayan Avrupa Birliği zirvesinin en önemli başlıklarından birisi Türkiye'ye ilişkin olarak belirlendi.

Salı, 17 Ekim 2017 22:35
ABD Dışişleri Sözcüsü; 'Türkiye ile ilişkilerimiz karışık. 2 çalışanımız tutuklu ve terörle suçlanıyor. Türk hükümeti hâlâ kanıt göstermedi' dedi.

ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye-ABD ilişkileri hakkında gelen soruyu yanıtladı.

Nauert; "Türkiye ile ilişkilerimiz karışık. 2 çalışanımız tutuklu ve terörle suçlanıyor. Türk hükümeti hâlâ kanıt göstermedi" ifadelerini kullandı.

Pazartesi, 16 Ekim 2017 11:40
Türkiye Milli Takımı, FIFA'nın dünya sıralamasında 6 basamak düşerek 33. sırada yer aldı.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) dünya sıralamasında Türkiye Milli Takımı, 6 basamak düşerek 33. sırada yer aldı.

FIFA'nın internet sitesinden açıklanan ekim ayı dünya sıralamasına göre geçen ay 842 puanla 27. sırada bulunan A Milli Futbol Takımı, 807 puanla 33'üncülüğe geriledi.

Pages