509 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 08 Eylül 2017 15:16
Türkiye Komünist Partisi, hafta başında İngiltere'de başlayan McDonald's grevini Türkiye'deki McDonald's çalışanlarına duyurmak için çalışma yapıyor.

İngiltere'de McDonald's işçilerinin grevi sürerken şirketin Türkiye'deki işçilerinin de konuyla ilgili bilgilendirilmesi için Türkiye Komünist Partisi (TKP) bir bildiri hazırladı.

Grev haberinden bir gün sonra hazırlanan bildiri, günlerdir Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki McDonald's restoranlarında dağıtılıyor.

Pazar, 17 Eylül 2017 01:15
Mehmet Kuzulugil

Fotoğrafı çoğu okur görmüştür. Ankara’da bir hafriyat kamyonu açık kalmış damperi ile otoyolda bir tabelaya takılmış. Tabela devrilmemiş, kamyon şaha kalkmış.

Fotoğraf üzerine şeyler söyleyesim var.

Cuma, 01 Eylül 2017 15:10
Türkiye Barış Komitesi, 1 Eylül bildirisi yayınlayarak "Emperyalistlerin ve gerici düzen güçlerinin rekabetinden barış çıkması imkansızdır. Emperyalizm ve gericilik kaybedecek. Barış, emekçi halkların mücadelesiyle kazanılacak" dedi.

Türkiye Barış Komitesi 1 Eylül nedeniyle bir barış bildirisi yayınladı.

Bildiride, "1 Eylül 2017'ye ülkemiz ve dünyamız savaşlarla ve yeni savaş tehlikeleriyle giriyor… Barış için emekçilerin inisiyatif almasından başka çıkış yoktur…" denildi.

Bildiri şu şekilde:

1 Eylül 2017'ye ülkemiz ve dünyamız savaşlarla ve yeni savaş tehlikeleriyle giriyor… 

Cumartesi, 02 Eylül 2017 00:45
Erhan Nalçacı

Erdoğan üzerindeki basıncın; Merkel’in Türkiye’nin Gümrük Birliği güncellemesini veto edeceğini açıklaması ve ABD yargısının Erdoğan’ın korumalarını içeren iddianame hazırlaması ile arttığı çok açık.

Pazartesi, 25 Eylül 2017 10:09
Türkiye Barış Komitesi, AKP'nin sınır ötesi operasyon açıklamaları ve hazırlıklarına ilişkin yaptığı açıklamada, "TBMM Irak ve Suriye’de asker bulundurma iznini veren tezkerenin süresini bir yıl süre ile uzattı. Bu da kendi kişisel kurtuluşları için 'savaş'a gereksinen ya da bir çıkış yolu olarak 'savaş'ı gören Erdoğan ve onun müttefiki Bahçeli için bulunmaz bir fırsat yaratmış oldu" dedi.

Türkiye Barış Komitesi, AKP'nin sınır ötesi operasyon açıklamaları ve çıkarılan tezkereye ilişkin bir açıklama yaptı.

Perşembe, 21 Eylül 2017 14:07
Almanya Şansölyesi Angela Merkel, "Türkiye ile ticari işbirliğimizi azaltabiliriz" dedi.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Türkiye ile süren krize dair açıklamada bulundu.

Almanya'da "Türkiye'ye yaptırım" tartışmaları sürerken, Merkel yaptığı açıklamada "Türkiye ile ticari işbirliğimizi azaltabiliriz" dedi.

Çarşamba, 06 Eylül 2017 00:12
Türkiye, Dünya Kupası Grup Eleme maçında Hırvatistan'ı 1-0 mağlup etti.

2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda Eskişehir'de oynanan maçta, Türkiye Hırvatistan'ı Cenk Tosun'un attığı golle 1-0 yendi.

Türkiye grupta 14 puana ve 3. sıraya yükselirken, lider Hırvatistan 16 puanda kaldı.

Grupta oynanan diğer maçlarda ise İzlanda, Ukrayna'yı 2-0 yenerken, Kosova kendi evinde Finlandiya'ya 1-0 yenildi.

Çarşamba, 13 Eylül 2017 10:59
Avrupa Komisyonu Başkanı, "Türkiye yönetimi, üyelik müzakerelerinin başarısızlıkla sonuçlanması için zeminler oluşturuyor" dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB 'nin durumu ve geleceği hakkında yıllık konuşmasını yaparken Türkiye'ye yer verdi.

Juncker, "Türk halkına her zaman el uzatmaya hazırız. Fakat Türkiye yönetimi, üyelik müzakerelerinin başarısızlıkla sonuçlanması için zeminler oluşturuyor gibi görünüyor ve kendini AB'den uzaklaştırıyor" dedi.

 

Pazartesi, 11 Eylül 2017 14:34
Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, deprem açısından önümüzdeki iki yılın dünya ve Türkiye için kritik olduğunu söyledi.

Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, 1965 yılından sonra dünyanın 2004 yılına kadar büyük deprem açısından suskunluk dönemine girdiğini, küresel ölçekte suskunluktan sonra ikinci büyük deprem kümelenmesinin 2004 yılında 9,1 büyüklüğündeki Endonezya depremiyle başladığını ifade etti.

Pazar, 03 Eylül 2017 01:19
TÜrkiye'nin A Milli Futbol Takımı, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu 7. maçında deplasmanda Ukrayna'ya 2-0 mağlup oldu.

Kharkiv'deki Metalist Stadı'nda oynanan maçın ilk yarısını Yarmolenko'nun golleriyle 2-0 geride kapatan A Milli Futbol Takımı, 90 dakikanın sonunda sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

11 puanda kalarak 4. sıraya gerileyen Türkiye Milli Takımı, 2018 FIFA Dünya Kupası'na katılma şansını zorlaştırdı. Yenilgiyle birlikte, A Milli Takım'ın beş maçlık yenilmezlik durumu sona erdi.

Cuma, 29 Eylül 2017 10:16
Türkiye'nin uzun süredir Rusya'ya domates satmak için yaptığı girişimler sonuç verdi.

Rusya'nın Türkiye'den domates alımını durdurmasından bu yana Türkiye birçok kez girişimde bulunarak bu engelin kaldırılmasını talep etmişti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Rusya'nın Türkiye'den domates ithalatına yönelik kısıtlamaların bir-iki gün içinde kalkmasının beklendiğini söyledi.

 

Perşembe, 28 Eylül 2017 13:58
IKBY Başkanı Mesud Barzani'nin lideri olduğu Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP) dış ilişkiler sorumlusu Hoşyar Siwaily, Türkiye'nin referandum sonrasında sınırları kapatmayacağını söyledi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde yapılan bağımsızlık referandumunun ardından Kürdistan Demokrat Partisi Dış İlişkileri Sorumlusu Hoşyar Siwaily Türkiye'ye heyet gönderebileceklerini söyledi.

Salı, 12 Eylül 2017 07:26
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, dün ekonomi gazetesi Handelsblatt’ın düzenlediği panelde, Berlin Yönetimi’nin Türkiye’den gelen tüm önemli silah ihracat taleplerini askıya aldığını duyurdu.

Türkiye ile Almanya arasındaki kriz sürerken, Almanya'dan yeni bir karar açıklaması daha geldi.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Berlin Yönetimi’nin "yaşanan insan hakları ihlâlleri nedeniyle Türkiye’den gelen tüm önemli silah ihracat taleplerini askıya aldığını" duyurdu.

Pazartesi, 04 Eylül 2017 01:15
İlker Belek

Türbana özgürlük eylemleri tam bir felaketti. Sözde inanç ve düşünce özgürlüğü savunuluyordu.

Pazartesi, 18 Eylül 2017 13:03
Türkiye, 441 dakikalık ortalama aylık mobil kullanım süresiyle Avrupa birincisi oldu.

Türkiye, mobil kullanımında Avrupa birincisi oldu... Ajans Press’in Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) verilerini derlediği verilere göre, 11 milyona yakın sabit abonenin yanında mobil hizmetlere abone olanların sayısı 76,6 milyon oldu.

Pages