49 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 15 Eylül 2017 12:22
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, avukatı Celal Çelik'in Cemaat operasyonu kapsamında gözaltına alınmasına ilişkin, "FETÖ ile mücadele adı altında FETÖ'ye destek veriliyor. Bugün yaşananlar demokrasi adına yüz karasıdır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cemaat'ten gözaltına alınan avukatı Celal Çelik hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu, "FETÖ ile mücadele adı altında FETÖ'ye destek veriliyor. Bugün yaşananlar demokrasi adına yüz karasıdır. Çelik hakkındaki gözaltı kararı bir akıl tutulmasıdır" dedi.

Cuma, 01 Eylül 2017 14:26
Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nu ziyaret eden CHP Genel Kılıçdaroğlu, "Hiçbir suçu olmayan bir kişinin hapse konulmasını sindiremiyorum. Seçilen bir kişinin hapse atılması demokrasi ayıbıdır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grup milletvekili ile birlikte Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Pazar, 17 Eylül 2017 18:05
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "1960 darbesi, darbelerin anası ve karmasıdır. Öyle kötü gelenek başlattılar, öyle demokrasi ihaneti gerçekleştirdiler ki maalesef bu süreç devam etti" açıklamasında bulundu.

AKP Marmaris İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongesinde konuşan Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Bugün Adnan Menderes'in idam edildiği gündür. Merhum Adnan Menderes'i idam ederek aslında bu milletin iradesini astılar. Peki, Adnan Menderes'i idam etmekle yetindiler mi? Yetinmediler. Öyle şey yaptılar ki merhumun ailesinden asıldığı ipin parasını istediler.

Çarşamba, 06 Eylül 2017 13:46
AKP'nin demokrasi kahramanı ilan ettiği Adnan Menderes'in öncülüğünde tertiplenen 6-7 Eylül olaylarının üzerinden 62 yıl geçti. Tiyatro sanatçısı Haldun Dormen, o gün İstanbul'da yaşananları anlattı...

Adnan Menderes öncülüğünde tertiplenen ve azınlıkların hedef alındığı 6-7 Eylül olaylarının üzerinden 62 yıl geçti.

O dönen 25 yaşında bir genç olan usta tiyatro sanatçısı Haldun Dormen, tanıklığını ilk kez paylaştı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Dormen'in 6-7 Eylül anlatımı şöyle:

Pazar, 10 Eylül 2017 21:17
İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu'nun düzenlediği Dünya Barış Günü mitinginde konuşan Sırrı Süreyya Önder, "Darbe Komisyonu'nda sorularımız üzerine ağlamaya başladı. Gele gele Tansu Çiller'e kadar geldiyseniz size hayırlı, mübarek olsun, alın üstü de sizde kalsın" dedi.

İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü bugün Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda düzenlediği miting ile kutladı. Mitinge HDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Ertuğrul Kürkçü, Filiz Kerestecioğlu katıldı.

ÖNDER'DEN ÇİLLER AÇIKLAMASI 

Cuma, 15 Eylül 2017 22:45
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen "belirli gün ve haftalar" çizelgesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın yerini "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" ile "İstanbul’un Fethi" gibi programlar aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sene okullara gönderdiği belirli gün ve haftalar çizelgesinde artık 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yer almıyor.

Odatv'de yer alan habere göre, çizelgeye milli bayramların yerine 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve İstanbul’un Fethi gibi programlar dahil edildi.

Perşembe, 21 Eylül 2017 18:59
Müfredatın tüm bilimsel içeriği kapsam dışı bırakılırken, milli eğitim müdürlükleri okullara gönderdikler yazıyla "mümkün olan her günün" 15 Temmuz anmasıyla geçmesini talep ediyor.

Ankara'da Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaöğretim kurumlarına gönderdiği bir yazıyla "yıl boyunca, yeri ve zamanı geldikçe" 15 Temmuz etkinliği yapılmasını istedi.

"15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği" konulu olarak gönderilen genelge şöyle;

Çarşamba, 13 Eylül 2017 07:40
Meral Akşener'in partisinin logosuna ilişkin ilginç bir haber gündeme geldi. Partinin logosunun Meral Akşener'in "kınalı eli" olacağı öğrenildi.

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in kuracağı partinin logosu belli oldu.

Kurulmadan isim değiştiren partinin logosunun Meral Akşener'in referandumda sık sık fotoğrafını verdiği "kınalı eli" olacağı öğrenildi.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre,  logo için her parmağı adalet, demokrasi, refah, kardeşlik gibi sloganları simgeleyen el işareti ağırlık kazandı.

Salı, 12 Eylül 2017 09:08
CHP ve HDP arasında ittifak iddialarına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan "Niye ittifak yapalım, biz CHP'yiz. Ha şunu sorarsanız, ‘Kürt kökenli vatandaşlardan oy istiyor musunuz?’ Evet istiyoruz. Bütün vatandaşlardan oy istiyoruz" açıklaması gelmişti. Konuyla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ve HDP Sözcüsü Osman Baydemir'den de açıklama geldi.

“CHP ile HDP arasında ittifak kurulacak” şeklindeki haberlere ilişkin CHP ve HDP'den açıklama geldi.

Rûdaw’a konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Erdal Aksünger, şunları söyledi:

Perşembe, 28 Eylül 2017 20:43
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, Gülen cemaati suçlaması ile gözaltına alınan avukatı serbest bırakıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Gülen cemaati ile ilişkisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan avukatı Celal Çelik serbest bırakıldı.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Çelik'in tutuklanması hakkında Kılıçdaroğlu; "akıl tutulması ve demokrasi adına yüz karası" demişti.

Çarşamba, 20 Eylül 2017 12:54
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Barzani ateşle oynuyor. Bu ateş Barzani'yi önce yakar, sonra da başkalarını yakar" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Uluslararası Kültür Turizm ve Demokrasi Kurultayı Medya Çalıştayı"na katıldı.

Cumartesi, 16 Eylül 2017 18:01
Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) 8’inci olağan kongresi yapıldı. Yapılan seçimde DTK eş başkanlığına Leyla Güven ve HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk seçildi.

Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) 8’inci olağan kongresi yapıldı. Yapılan seçimde DTK eş başkanlığına Leyla Güven ve HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk seçildi. DTK, kongrenin sonuç bildirgesini pazartesi günü kamuoyu ile paylaşacak.

Cuma, 22 Eylül 2017 22:32
İzmir’in Seferihisar İlçesi'nde Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Mustafa Kaya, "FETÖ" soruşturmasında gözaltına alındı. Mustafa Kaya'nın sosyal medya hesabında, taş üzerine sprey boyayla yazılmış 'hero' yazısı önünde çektirdiği fotoğrafı paylaştığı ortaya çıktı.

Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü, "FETÖ" soruşturmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya gözaltına alındı.

Salı, 26 Eylül 2017 07:50
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde yapılan referanduma ilişkin, "Söylenildiği gibi referandum bir statü belirlemesine değil, bir pazarlığa dönüştü. Aslında KDP’nin ekonomik-siyasi kazanç elde etmesine, yeniden seçim yapıp kazanmasına dönüştü. Yeniden iktidarı elde etme durumuna dönüştü. Demokratik bir duruş yok. Meclis işlemiyor, karar almıyor" dedi.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde yapılan referanduma PKK'den tepki geldi.

Çarşamba, 13 Eylül 2017 01:15
Kadir Sev

Kapitalizm, güleryüzlü olabilir mi?

“Sağ” siyasi hareketlere göre zaten güleryüzlü. Herkes, devlet ya da bir başka gücün baskısı olmaksızın, kendi tercihleri doğrultusunda yaşar, çalışır; yetenekleri ve çabaları ölçüsünde başarılı olur. Özgürlükçüdür. Bireyler mutsuzsa eğer, sorumlusu kendileridir.

Pages