5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Pazartesi, 25 Eylül 2017 08:00
Aydemir Güler

Irak’ta Barzani referanduma gider, Ankara Suriye sınırına asker yığar. Anlaşılan Menderes’in küçük Amerika olma hayalinin bir kısmı gerçekleşti. Amerikan nüfusuyla dalga geçilirdi; hangi ülkenin hangi kıtada olduğunu bilmezmiş ortalaması… Şimdi Türkiye nüfusunun ülkenin sınırları, komşuları hakkında bir şey bilmediğini varsayan bir hükümet var.

Pazartesi, 18 Eylül 2017 11:15
Aydemir Güler

Türkiye’nin en eski partisi TKP 10 Eylül itibariyle 97 yılı geride bıraktı. Çeşitli kentlerde salon toplantılarıyla, yeni bina açılışlarıyla doğum günümüz yeni bir çağrıya vesile oldu.

Vesile değişir. Çağrımız karşılık bulana, karşılığı örgütlenene kadar sürer.

Konumuz Türkiye’de yeni bir sola ihtiyaç duyuluyor olmasıdır.

Pazartesi, 04 Eylül 2017 08:15
Aydemir Güler

Aytuğ Atıcı’nın neden sakalını uzattığını bilmiyordum; hatta “o uzun sakallı”nın kim olduğunu merak bile etmemiştim.

İtirazım yok, düzen siyasetinin ucuzluklarını da izlemek gerekiyor. Bunlar zaman zaman değme analizden daha fazla bilgi kazandırıyor. Buna itirazım yok, ama o görüntünün altından bir tuhaflık, bir manasızlık çıkacağını sezmiş olmalıyım, başımı çevirmişim herhalde...

Pazartesi, 11 Eylül 2017 08:45
Aydemir Güler

Ensest tartışmasındaki saflaşma çok sağlıklıdır ve Türkiye ilericiliği açısından ilerletici olmuştur.

Önce abartıyorsunuz, yalan söylüyorsunuz dediler. Ensestin yaygınlığı konusunda verilerin ortalığa dökülmesi gericiliği çıplaklaştırıyordu çünkü. Gericilik kutsal ailenin içini taciz ve tecavüzle doldurmuştu; kutsallığın örttüğü cehennem açığa çıkıyordu.

Cumartesi, 02 Eylül 2017 09:45
Aydemir Güler

Türkiye’yi sulu sepken devlet sekülarizmi kesmez. Artık yetmez.

Böyle demekle solun parçası olduğu ilericiliği hafife almış, küçümsemiş falan olmuyorum. Ne demek ki zaten, “parçası olduğumuz”?