16 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 14 Ağustos 2017 09:39
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın evinde ziyaret ettiği islamcı yazar Nuri Pakdil, cumhuriyet okullarında okuyanlarının çoğunun din düşmanı ve emperyalist işbirlikçisi olduğunu savundu.

Geçtiğimiz Ocak ayında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın evinde ziyaret ettiği islamcı yazar Nuri Pakdil, cumhuriyete olan nefretini dile getirdi. 

AKP yandaşı "gazete" Star'dan Mehmet Yaşar’a konuşan Nuri Pakdil, “Ailenizin sizi ilkokula da, ortaokula da geç gönderdiğini söylersiniz. Neden geç gönderdi?” sorusu üzerine şunları söyledi: 

Pazartesi, 07 Ağustos 2017 21:45
Pakistan'ın Lahor kentinde yaşanan patlamada 22 kişi yaralandı.

Pakistan'ın Lahor kentinde patlama yaşandı. 

Saldırı henüz üstlenilmezken, patlamada 22 kişinin yaralandığı açıklandı.

Son yıllarda bölgedeki saldırıların azaldığı, ancak kimi İslamcı grupların hala aktif olduğu ve benzer saldırılar gerçekleştirdiği bildiriliyor.

 

Perşembe, 17 Ağustos 2017 22:52
ABD Devlet Başkanı Donald Trump savaş suçu işleyen generalden esinlenmeyi önerdi.

Barselona'daki saldırının ardından, ABD Devlet Başkanı Donald Trump Twitter hesabından bir mesaj yayınladı.

Trump, 1900'lerde Filipinlerde çok sayıda savaş suçu işlemiş General John J. Pershing'den esinlenmeyi önerdi.

Trump; "ABD'li general Pershing'in teröristleri yakaladığında yaptıklarını öğrenin. 35 yıl boyunca radikal İslamcı terör yoktu" ifadelerini kullandı.

 

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 01:00
Osman Çutsay

Hafta sonunda Doğan Akhanlı’nın düştüğü konumda olan çok insan var Avrupa Birliği’nde. Bunlar Türkiye kökenli ve Ankara’nın nefesini on yıllardır enselerinde hissediyorlar. Bazıları Türkiye’den hükümlü, bazılarının soruşturması var: Tabii İslamcı Türkiye’deki “hukuki incelemelere” ne kadar hukuk ve inceleme sözcükleri yakışıyorsa, o kadar var.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 01:00
Özgür Şen

Meral Akşener kendisini Türk milliyetçisi ve ülkücü olarak tanımlıyor. Pek çok farklı partide siyaset yapmış olması ve hatta bugün “merkez sağ” bir parti kurmak için yola çıkmış olması bu tanımlama ile çelişmiyor. Tam tersine Akşener'in politik geçmişi Türk milliyetçiliğinin siyasi reflekslerinin nasıl biçimlendiğinin bir özeti adeta...

Çarşamba, 30 Ağustos 2017 09:11
Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı, Türkiye ve İran'dan "Suriye'den ellerini çekmelerini" istedi.

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al-Nahyan, Türkiye ve İran'ın Suriye devletinin egemenliğini azaltmaya çalıştığını ve bu iki ülkenin Suriye'den elini çekmesi gerektiğini söyledi.

Cuma, 11 Ağustos 2017 13:41
Suriye'nin İdlib kentini tamamen ele geçiren Nusra Cephesi, kentte şeriat uygulamalarına başladı. Bunun arasında sigara yasağı da bulunuyor.

Başta Ahrar'uş Şam olmak üzere diğer İslamcı gruplarla girdiği savaşı kazanarak İdlib kentini tamamen ele geçiren El Kaide bağlantılı Heyet Tahrir'uş Şam (eski adıyla Nusra Cephesi) şeriat uygulamalarına başladı.

Cuma, 25 Ağustos 2017 20:34
Macaristan Dışişleri Bakanı Péter Szijjarto, Hollanda'daki büyükelçilerini geri çektiklerini açıkladı. Bakan yaptığı açıklamada, "Macaristan her gelenin serbestçe yumruk atabileceği bir kum torbası değildir" dedi.

Macaristan Dışişleri Bakanı Péter Szijjarto, ülkesinin Hollanda'daki büyükelçisini geri çektiğini açıkladı.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Péter Szijjarto bu kararı başkent Budapeşte'de düzenlediği bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu.

Budapeşte yönetiminin bu kararının almasının nedeni ise Hollanda büyükelçisinin bir Macar dergisine verdiği mülakat.

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 09:26
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta sonu Isparta'da Coca Cola tesislerinin açılışına katıldı. Coca Cola'nın sağlık üzerindeki olumsuz etkileri uzun zamandır biliniyor. İşte Coca Cola'nın yarattığı tahribat...

AKP’nin Coca Cola politikaları

Isparta’da Erdoğan’ın açtığı Coca Cola fabrikası şekerli ve kafeinli içecekler üretecek.

Oysa aynı Erdoğan daha birkaç yıl önce milli içeceğimizin ayran olduğunu açıklamış, halk sağlığı adına bağımlılıkla mücadele çağrısı yapmıştı.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 13:33
Almanya'da "terör" bahanesiyle güvenlikçi önlemler yaygınlaşıyor.

Eylül ayındaki genel seçimler yaklaşırken Alman siyasetinde ''güvenlik'' vurgusu öne daha da güçlü çıkmaya başladı.

Perşembe, 24 Ağustos 2017 00:00
İlker Belek

Yandaş basın hummalı bir faaliyet içinde.

Söyledikleri şu: Dünyanın düzeni değişiyor. Batının hegemonyası sona eriyor. ABD artık belirleyici güç değil. NATO önemini yitiriyor.

Buna karşılık Rusya ve Çin ekseninde yeni bir blok gelişiyor.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 12:00
Kemal Okuyan

Takvim yazarı İsmail Çağlar, soL'un ABD'nin Venezuela'da ve diğer Latin Amerika ülkelerindeki faaliyetlerini, darbe girişimlerini konu alan interaktif haberini okumuş sonra da "ama bunlar Türkiye'de de oluyor" gerekçesiyle soL'u ülke gerçekliğini görmezden gelmekle eleştiren bir yazı yazmış.

Pazar, 06 Ağustos 2017 12:12
Cumhuriyet Okur Temsilcisi Güray Öz, Cumhuriyet yazarı Nuray Mert’i eleştirdi.

9 aylık tutukluluğun ardından serbest bırakılan Cumhuriyet Okur Temsilcisi Güray Öz, Cumhuriyet yazarı Nuray Mert’i isim vermeden eleştirdi.

Nuray Mert’in müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesini desteklemesini eleştiren Güray Öz’ün yazısı şöyle: 

Salı, 08 Ağustos 2017 01:00
Oğuz Oyan

Türkiye’de İslamizasyonun (veya siyasal İslamlaştırmanın/İslami dinselleştirmenin) özneleri incelenmek isteniyorsa,  hem iç hem de dış öznelerin sahne aldığı ve karşılıklı etkileştikleri bir alana girildiğini dikkate almak gerekir.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 12:59
Bu yıl 129'uncu yılını kutlayan İzmir Atatürk Lisesi, AKP'nin eğitim alanındaki gerici dönüşümün yeni hedefi haline geldi. Halit Ziya Uşaklıgil'in, Ahmet Haşim'in, Mahmut Esat Bozkurt'un öğretmen olarak yolunun geçtiği İzmir Atatürk Lisesi, Bilal Erdoğan'ın yöneticisi olduğu bir tarikat yapılanmasına teslim edilmek isteniyor. İşte Atatürk Lisesi'nin teslim edilmeye çalışıldığı o kadro...

Bundan tam 129 yıl önce başladı eğitime...

O zaman şimdiki bilinen yerinde değil, İzmir Valiliğinin bulunduğu tarihi binanın yanındaydı. İlk müdürü tarih ve coğrafya öğretmeni Abdurrahman Bey, öğrenci sayısı 120’ydi.

Pages