58 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 14 Ağustos 2017 07:30
Aydemir Güler

Mesele kapitalist sistemin krizidir. Ortada acayip bir durum var: Krizden çıkamama; ama krizi öteleme becerisini sürekli geliştirme durumu var.

Pazar, 13 Ağustos 2017 17:28
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Partimiz içinde de yolunu kaybedenler elbette oldu. Milletvekillerinden, belediye başkanlarından, teşkilat mensuplarından bazı firelerle elbette karşılaştık fakat yaşadığımız saldırının büyüklüğünü dikkate aldığımızda bunların sayısı ve oranı çok küçük" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Antalya'da konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle::

"Bir zamanlar Taksim Meydanı'na 4 ayaklı koysam seçtiririm diye siyasetçiler çıktı. Seçme de 18, seçilme de 18 olacak dedik ve bunu başardık. Yani, gencine, gençliğine kıymet veren hareket, AK Parti hareketidir."

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 01:00
Osman Çutsay

Hafta sonunda Doğan Akhanlı’nın düştüğü konumda olan çok insan var Avrupa Birliği’nde. Bunlar Türkiye kökenli ve Ankara’nın nefesini on yıllardır enselerinde hissediyorlar. Bazıları Türkiye’den hükümlü, bazılarının soruşturması var: Tabii İslamcı Türkiye’deki “hukuki incelemelere” ne kadar hukuk ve inceleme sözcükleri yakışıyorsa, o kadar var.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 17:58
Sosyalizmin ardından geriye kalan dünyada, romantik ilişkiler kurmak kolay değil. Araştırmalar, serbest piyasanın kadının yalnızca özgüvenini değil cinsel hazzını da hedef aldığını gösteriyor. Hayatının 43 yılını sosyalist Bulgaristan'da yaşayan 65 yaşındaki bir kadın şöyle diyor: Sosyalist Cumhuriyet bana özgürlüğümü verdi, demokrasi ise o özgürlüklerin bir kısmını alıp götürdü."

ABD'liler, Doğu Avrupa’daki komünizm hakkında düşündüklerinde, akıllarında canlanan genellikle seyahat kısıtlamaları, gri betonların kasvetli görüntüleri, boş marketlerdeki uzun kuyruklarda sürünerek sefalet çeken kadın ve erkekler ve vatandaşların özel yaşantılarını gözetleyen güvenlik güçleri oluyor.

Perşembe, 31 Ağustos 2017 11:25
Rize'de bazı taşınmazlar "15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi" kapsamında acele kamulaştırılacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Rize'nin merkez Piriçelebi Mahallesi'ndeki bazı taşınmazların "15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi" kapsamında, Rize Belediyesi tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Söz konusu karar, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu'nun 27'nci maddesine göre 15 Ağustos'ta Bakanlar Kurulu tarafından alındı.

Çarşamba, 23 Ağustos 2017 07:20
ABD'nin, Mısır'a yaptığı askeri yardımı "insan hakları ve demokrasi alanında gelişme göstermediği" iddiasıyla dondurmayı planladığı bildirildi.

ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD’nin, Mısır’a yaptığı askeri yardımı insan hakları ve demokrasi alanında gelişme göstermediği gerekçesiyle 290 milyon dolarlık yardımı dondurmayı planladığı bildirildi.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 10:57
Almanya Savunma Bakanı von der Leyen, "Türkiye'nin giderek demokrasi ve hukuk devletinden uzaklaşmasını" eleştirdi. Bakan, "Türkiye kendisinin talep ettiği saygıyı bize de göstermeli" dedi.

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki Türkiye'nin, günden güne Avrupa Birliği'nden uzaklaştığını belirtti.

Salı, 22 Ağustos 2017 21:33
Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel ile Adalet Bakanı Maas, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’daki demokrasi kültürü için bir tehlike oluşturduğunu belirtti, cami ve derneklerin denetiminin sıkılaştırılması gibi bir dizi önlem açıkladı.

Almanya Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel ile Adalet Bakanı Heiko Maas, Spiegel Online haber portalı için "Erdoğan'ın kültür savaşına Almanya'da yer yok" başlıklı ortak makale kaleme aldı.

Perşembe, 03 Ağustos 2017 23:09
HDP, eş genel başkanları ve milletvekillerinin serbest bırakılması talebiyle Diyarbakır’daki Ekin Ceren Parkı’nda "Vicdan ve Adalet Nöbeti"ne başlamıştı. Nöbetin ikinci ayağı İstanbul Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda devam ediyor. Nöbette yer alan HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder CHP’ye "kenetlenme" çağrısı yaptı.

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder CHP’ye "kenetlenme" çağrısı yaptı.

gazeteduvar.com'dan Hacı Bişkin’e konuşan HDP’li Önder, “Özellikle sindirilmek istenilen kitlelerin ve demokrasi paydasında buluşan insanlara dönük yönelimlerin kırılması için hem CHP’nin yürüyüşü hem de ‘Vicdan ve Adalet Nöbetleri‘ önemli bir işlev gördü” dedi.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 08:05
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP'nin Çanakkale’de düzenleyeceği "Adalet Kurultayı"na katılım çağrısı yaptı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP'nin "Adalet Kurultayı"na katılım çağrısı yaptı. 

Pazartesi, 28 Ağustos 2017 07:33
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransız haber ajansı AFP'ye yaptığı açıklamada, “Erdoğan beni tehdit olarak görüyor. Zaman zaman tehdit içeren konuşmalar yapıyor ama biz onun tehditlerinden korkmayacağız... Erdoğan kesinlikle benden çekiniyor, benden korkuyor" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransız haber ajansı AFP'ye açıklamada bulundu. “(Erdoğan) beni tehdit olarak görüyor.

Perşembe, 31 Ağustos 2017 18:48
HDP, 6 büyük kentte miting yapma kararı aldı.

HDP, “Demokrasi Mücadele Planı” adı altında 6 kentte miting yapacağını duyurdu.

17 Eylül Diyarbakır, 20 Eylül Van, 24 Eylül Adana, 30 Eylül Mersin ve 14 Ekim’de İzmir’de miting düzenlenecek.

Ayrıca Ekim ayı içerisinde Ankara, Adıyaman, Malatya, Antep, Hatay, Antalya, Aydın, Denizli, Muğla, Manisa, Bursa ve Kocaeli’de şölenler yapılacağı duyuruldu.

 

Salı, 15 Ağustos 2017 19:05
Erdoğan'ın Twitter hesabındaki 'Cumhuriyet' ifadesini silmesiyle ilgili olarak Bekir Bozdağ'dan açıklama geldi: Anayasamıza uygun.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Twitter hesabındaki "Cumhuriyet" ifadesini silmesiyle ilgili olarak Bekir Bozdağ bir açıklama yaptı.

Bakanlar Kurulu sonrası konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bozdağ; "Türkiye Cumhurbaşkanı ifadesi Anayasamıza uygun ifadedir. 30 Ağustos davetiyelerinde Türkiye Cumhurbaşkanı ifadesi daha önceki dönemlerde de kullanıldı" dedi.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 14:40
HDP'nin Kadıköy'deki "Vicdan ve Adalet Nöbeti"ne CHP İstanbul İl Başkanlığı destek ziyaretinde bulundu. Yoğurtçu Parkı'na CHP Istanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP Istanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun da bulunduğu partililer geldi.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Yoğurtçu Parkı'ndaki polisin güvenlik önlemlerine dikkat çekerek, "Ülkenin adalete ve özgürlüğe ne kadar ihtiyaç duyduğunu buraya gelirken bir kez daha gördük. Adalet talebi bütün yurttaşlarımızın ortak talebi haline gelmiştir. Bu zemin bizim ortak paydamızdır" dedi.

Pazar, 20 Ağustos 2017 15:07
HDP’nin "Vicdan ve Adalet Nöbeti"nin İzmir ayağı sona erdi. Nöbetin son gününde konuşan Konak Belediye Başkanı CHP'li Sema Pekdaş "Bugün hiçbir HDP'li belediye başkanı koltuğunda değil. Onların yerine kayyumlar belediye başkanlığı yapıyor" dedi.

HDP’nin düzenlediği "Vicdan ve Adalet Nöbeti"nin İzmir ayağı sona erdi. Nöbetin son gününde konuşan HDP Grup Başkanvekili ve Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, "Bu nöbetler 4 Kasım 2017’ye kadar devam edecek olan planlanmış alan ve sokak etkinliklerimizin ilk periyoduydu" dedi.

Pages