23 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 29 Temmuz 2017 13:25
Hamburg'da bir alışveriş merkezinde insanlara bıçakla saldıran kişinin, psikolojik sorunları olan bir İslamcı olduğu açıklandı.

Hamburg'un Barmberk semtinde bir alışveriş merkezinde elinde bıçakla saldıran zanlının İslamcı olduğu açıklandı.

Polis, 1 kişiyi öldüren ve 6'sını yaralayan saldırganın, psikolojik sorunları olan bir İslamcı olduğunu duyurdu.

Pazartesi, 24 Temmuz 2017 01:00
Osman Çutsay

Sonda söyleyeceğimizi başlıktan bağırmış olduk. Bu sorunun yanıtı olumludur. Koşullar, Alman siyaset sınıfının ve büyük sermayenin “Bu kadar oyun yeter!” noktasına gelip dayandığını, İslamcı Ankara’nın, tıpkı ünlü film dizisindeki “Alien” gibi Almanya’yı da gözüne kestirdiği korkusunun Berlin’de yayıldığını gösteriyor.

Perşembe, 13 Temmuz 2017 21:18
Alman gizli servisinde çalışan ve İslamcılar ile internet üzerinden bağlantı kuran kişi, Dusseldorf mahkemesince serbest bırakıldı.

Almanya'nın Dusseldorf kentnde bir yerel mahkeme, ülkenin gizli servisinde çalışan şüpheli bir İslamcıyı serbest bıraktı.

İslamcı şahıs, geçen yıl gizli verileri toplamak ve bir terörist saldırı planlama girişimi nedeniyle tutuklandı.

Perşembe, 13 Temmuz 2017 19:15
Suriye'de cihatçıların saldırısında yakınını kaybeden Esad yanlısı eski milletvekili ile, muhalifleri destekleyen İslamcı lider, Lübnan'da canlı yayında birbirine girdi.

Lübnan Devlet Televizyonu'nda bir tartışma programında 2 konuk, kavgaya tutuştu.

Beşar Esad destekçisi ve Suriye eski milletvekili Ahmad Salaş, Sünni İslamcı lider Bilal Dakmak'la "Bel Moubashar" adlı tartışma programında birbirine girdi.

Sunucu Rawad Daher, Salaş ve ailesine trajik kayıpları için başsağlığı dileyerek programa başladı.

Pazar, 23 Temmuz 2017 14:30
Almanya Başbakanlık Başmüsteşarı sol kültür merkezi Rote Flora'yı kapatmakla tehdit etti.

Almanya'da G20 protestolarından sonra sola dönük olarak başlatılan iktidar merkezli sağ saldırılar hız kesmiyor.

Almanya Başbakanlık Başmüsteşarı Peter Altmier G20 Zirvesi'ni protesto eylemlerinde önemli bir yer tutan Hamburg Schanzenviertel'deki sol kültür merkezi Rote Flora'yı kapatmakla tehdit etti.

Çarşamba, 19 Temmuz 2017 12:03
Filipinler lideri Duterte'nin nüfusun çoğunluğu Müslüman olan Mindanao'ya özerklik verecek kararnameyi imzalaması bekleniyor.

Başı IŞİD bağlantılı İslamcı gruplarla belâda olan Filipinler'de, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Reuters'te yer alan habere göre, Duterte nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan güneydeki Mindanao adasına özerklik verecek kararnameyi imzalamaya hazırlanıyor.

Pazartesi, 24 Temmuz 2017 17:42
Türkiye Komünist Partisi (TKP), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı Lozan açıklamasına tepki gösterdi. Açıklamada, "AKP lideri Tayyip Erdoğan bir kez daha Türkiye halkıyla dalga geçme cüretini gösterdi. Bugün Lozan Antlaşmasının 94. yılı vesilesiyle yayınladığı mesajda Lozan'ı yeni devletin tapusu olarak niteleyen Erdoğan'ın 'Lozan'ı bize zafer diye yutturdular' açıklamasının üzerinden bir yıl dahi geçmedi. Erdoğan bir cumhuriyet düşmanıdır" denildi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın bugün Lozan'ın 94. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. 

Pazartesi, 03 Temmuz 2017 12:41
Bazı savcıların, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan yanlısı sosyal medya sayfalarından paylaşımlarda bulunması dikkat çekti. Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, "Erdoğan'ın fedaileri" adlı Facebook sayfasından çeşitli iletiler paylaştı. Anadolu Cumhuriyet Savcısı Nihat Demir de Erdoğan'ın fotoğrafını "Hiçbir tehdit bizi birbirimize kenetlenmekten yıldıramaz" notuyla paylaştı.

Tarafsız olması gereken yargı mensuplarının yaptığı paylaşımlar gündeme oturdu.

AKP GENEL BAŞKANI ERDOĞAN'LA KENETLENEN SAVCI!

Pazar, 09 Temmuz 2017 08:33
Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'yu Nazi katliamıyla ilgili bir anma için ülkesine davet etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'yu 1942'de Paris'teki Vel d'Hiv Baskını'nın anması için Fransa'ya davet etti. 

Pazartesi, 17 Temmuz 2017 01:45
Osman Çutsay

Neresinden bakılırsa bakılsın, yazın en sıkıntılı günlerine Avrupa’da da sıcak girilmişti. Temmuz ayı başında Almanya merkezli AB’de, Erdoğan sıkıntısının giderek derinleştiğine tanık olundu. Donald Trump sıkıntısına paralel bir sıkıntıydı bu.

Pazartesi, 10 Temmuz 2017 01:00
Osman Çutsay

Kısa olacak bu yazı.

Hadi “yaz yazısı” diyelim...

Edebiyattan, özellikle de “Türk edebiyatı” denilen günümüzün iğrenç bir bataklığında temiz kalmaya çalışan tek tük isimlerden birinin yazısından hareketle söyleyeceğimiz şeyler olacak. Çünkü, ne olursa olsun, edebiyattan siyasete bir yol var. Tersi de doğru: Siyasetten de edebiyata bir yol var.

Cumartesi, 08 Temmuz 2017 01:00
Erhan Nalçacı

ABD emperyalizminin arka plandaki sözcülerinden veya akıl hocalarından Michael Rubin birçok benzeri gibi mide bulandırıcı bir profil çiziyor. Ancak ne olup bittiğini anlamak için izlemenin yararlı olduğu birisi, çünkü ön cephedeki bir politikacı gibi kıvırtmıyor ve açık sözlü davranıyor.

Pazartesi, 03 Temmuz 2017 01:00
Osman Çutsay

Her düğünün halaycısı değiliz, her cenazenin ağıtçısı da olmayız.

Salı, 04 Temmuz 2017 01:00
Orhan Gökdemir

1970’li yıllarda “Aydınlar Ocağı” tarafından dillendirildi. Türkiye için en iyi yol mevcut “milliyetçi batıcılık” politikasından vazgeçip “Türk İslam Sentezi”ne yatay geçiş yapmaktı. Aydınlar Ocağı ülke için milliyetçi batıcılık yerine bir tür “milliyetçi dincilik” politikası öneriyordu.

Pazartesi, 31 Temmuz 2017 01:15
Osman Çutsay

Başından itibaren karşıydık. 1918’deki “Şerefsiz Osmanlı”yı ihya ve kendince modernize etmeyi kafaya koymuş bir gerici çete, liberal solun rüzgârını da arkasına alarak, 2002 sonundan itibaren devleti ele geçirmişti. Toplumu sonuna kadar İslamcılaştırmak için hâlâ esip gürlüyor. Aydınlanmacı direnişin beklediğinden büyük olduğunu gördüğünden beri daha bir acımasız.

Pages