87 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 01 Temmuz 2017 08:00
Aydemir Güler

Çok rastladık, “demokrasi olsa daha iyi olmaz mı” denmesine. Kimin itirazı olabilirdi ki? Kendi adıma mahalle muhtarının aklı başında, uygar, dürüst biri olmasını küt bir yobaza tercih ederim doğrusu. Veya belediye yönetiminin diyalog kurulabilir, yer yer aynı dili konuşabildiğiniz insanlarda olması da öyle… Hayır istemem, diyeniniz çıkar mı?

Salı, 11 Temmuz 2017 11:09
Protesto sosyalist devrim eksenli bir siyasi örgütlülüğe evrilmediği sürece, kitlelerin öfkesinin tahliye edildiği etkinliğe dönüşür. İyi ki Hamburg'da, ''Bizim protestomuz, sosyalist devrime çağrımızdır!'' diyenler vardı.

G20 Zirvesi'nin Hamburg sokaklarında tozu-dumanı henüz sönmeye başlarken ilk değerlendirmeler gelmeye başladı.

Der Spiegel'den Christian Stöcker 4 maddede G20 Zirvesi'nin bilançosunu çıkarttı.

Cuma, 14 Temmuz 2017 09:38
15 Temmuz'un birinci yılı dolayısıyla 00.13 selalar okunmaya başlanacak, Erdoğan'ın çağrısıyla saat 00.13'te demokrasi nöbeti başlayacak. Törenler kapsamında Meclis'te Kuran okunacak.

AKP'nin 15 Temmuz'da ülke genelindeki programı belli oldu.

Program kapsamında Boğaziçi Köprüsü ve Meclis'te Kuran okunması, saat 00.13'te ülke genelinde selaların okunması ve Erdoğan'ın çağrısıyla demokrasi nöbetinin başlaması bulunuyor.

Bu arada başta Ankara ve İstanbul olmak üzere birçok kentte "Milli Birlik Yürüyüşü" yapılacak.

Çarşamba, 26 Temmuz 2017 10:40
Almanların çoğunluğu, Türkiye'de demokrasi olduğuna inanmıyor.

Kamuoyu fikir araştırmaları şirketi ''YouGov''un yaptığı son ankete göre, Almanların ezici çoğunluğu Türkiye'de "demokrasi" olduğu görüşüne katılmıyor.

Berlin'in Ankara'ya karşı daha sert politikalar belirlemesinden yana olanların yüksekliği dikkat çekti.

Ankete yanıt verenlerin yüzde 84'ü Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üye olarak alınmasına karşı.

Perşembe, 20 Temmuz 2017 21:39
HDP Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda "Durmayalım, dur diyelim" kampanyasını başlattı. Burada dokuz maddelik "demokrasi mücadelesi" deklarasyonu kamuoyuna duyuruldu.

HDP, Beşiktaş'ta bulunan Abbasağa Parkı'nda OHAL'in ilan edilişinin ve Suruç'ta 33 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın yıl dönümünde bir toplantı düzenledi. Akşam 19.00'da başlayan toplantıda, "Durmayalım! Dur diyelim!" adı altında 9 maddelik bir metin okundu.

Pazartesi, 03 Temmuz 2017 14:56
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "15 Temmuz'da demokrasi nöbetleri başlatıyoruz" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 15 Temmuz'un birinci yılına ilişkin açıklamada bulundu.

"15 Temmuz etkinlikleri bir hafta sürecek" diyen Kalın, "15 Temmuz'da demokrasi nöbetleri başlatıyoruz. Cumhurbaşkanımız da katılacak" ifadelerini kullandı.

Cuma, 14 Temmuz 2017 10:01
Bir gece kulübü tarafından düzenleneceği duyurulan "15 Temmuz Demokrasi Partisi" tepkiler üzerine iptal edildi.

Ünlü bir gece kulübü tarafından 15 Temmuz'da düzenlenmek istenen "15 Temmuz Demokrasi Partisi" iptal edildi.

“Kırmızı/beyaz giyinen ya da Türk Bayrağı ile gelen herkese ücretsiz giriş” anonsuyla duyurulan parti, gelen tepkiler sonrası iptal edildi.

 

Perşembe, 20 Temmuz 2017 10:03
AKP'nin atadığı kayyum tarafından yönetilen Urfa'nın Bozova Belediyesi, ilçedeki Berkin Elvan Parkı'nın ismini "15 Temmuz Demokrasi Parkı" olarak değiştirdi.

Urfa'nın Bozova ilçesindeki Berkin Elvan Parkı’nın adı, “15 Temmuz Demokrasi Parkı” olarak değiştirildi. HDP Milletvekili Dilek Öcalan, yapılan isim değişikliğini TBMM’ye soru önergesi olarak sunup İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılmasını istedi.

Salı, 25 Temmuz 2017 10:10
Sendika.org, Özgürlükçü Demokrasi, Aryen Haber ve Direnisteyiz.org’a erişim engellendi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Sendika.org ile birlikte üç haber sitesine daha erişimi engelledi. Sendika.org'a 52 kez erişim yasağı getirilmiş oldu.

Özgürlükçü Demokrasi’nin demokrasi35.com, Aryen Haber’in aryenhaber43.xyz ve Direnişteyiz’in direnisteyiz6.org adreslerine erişim engeli kararı getirildi.

Çarşamba, 19 Temmuz 2017 12:17
HDP, bir süredir üzerinde çalıştığı "Demokrasi Mücadelesi Deklarasyonu"nu yarın İstanbul'da düzenlenecek bir etkinlikle açıklayacak.

HDP, bir süredir üzerinde çalıştığı "Demokrasi Mücadelesi Deklarasyonu"nu yarın İstanbul'da düzenlenecek bir etkinlikle açıklayacak.

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 23:31
İzmit'te açılışı yapılan "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı"na 15 Temmuz sürecini anlatan zaman kapsülü gömüldü.

İzmit Belediyesi tarafından Topçular Mahallesi Gazanfer Bilge Bulvarı'nda "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı" açıldı.

Pazartesi, 24 Temmuz 2017 07:35
HDP, "Demokrasi Mücadele Planı" kapsamında bir eylem takvimi açıklarken, "Direniş Nöbetleri" ve mitingler yapılacak.

"Demokrasi Mücadele Planı"nı açıklayan HDP, program kapsamında Meclis grup toplantılarının çeşitli kentlerde gerçekleştirilmesi ve vekillerin bir hafta boyunca gece gündüz "Direniş Nöbetleri" tutması kararı aldı.

Dihaber’in haberine göre; eylem takvimi 25 Temmuz’da Diyarbakır’da açık havada gerçekleştirilecek Meclis grup toplantısıyla başlayacak. 

Perşembe, 27 Temmuz 2017 10:50
Çin yönetimine yakınlığıyla bilinen Global Times'ta yer alan bir yazıda "liberal demokrasi" eleştirilirken, Batı'nın "ahlaki üstünlüğünü ve özgüvenini kaybedebileceği" söyleniyor.

Çin Komünist Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Global Times'ta yer alan bir yazıda, "liberal demokrasi" eleştirilirken, liberal demokrasiye bağlılığının "dini bir dogmanın niteliklerini taşıdığı" belirtildi.

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 11:21
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Guardian için kaleme aldığı yazıda, 15 Temmuz'dan bir yıl sonra Türkiye'deki "demokrasi"nin neredeyse "diktatörlüğe" döndüğünü söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'un yıldönümünde İngiliz The Guardian gazetesi için bir yazı kaleme aldı.

Darbeye karışan askerlerin Fethullah Gülen şebekesine dahil olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, kendisinin darbe girişimini derhal kınadığını ve hükümet medyasında kendi kınama mesajının tüm gece boyunca yayımlandığını söyledi.

Çarşamba, 19 Temmuz 2017 17:13
HDP’nin tutuklu bulunan eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, adalet ve demokrasi için toplumsal mutabakata "hayır" demeyeceklerini açıkladı. Demirtaş oy oranlarının yüzde 13-14 civarında olduğunu belirtti.

Avukatları aracılığıyla Reuters’in sorularını yazılı olarak yanıtlayan Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde gerçekleşen "Adalet Yürüyüşü"nü şöyle değerlendirdi:

Pages