371 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 11 Haziran 2017 23:45
Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 6. maçında deplasmanda Kosova'yı 4-1 yendi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 6. maçında deplasmanda Kosova'yı 4-1 yendi.

Türkiye'nin gollerini Volkan Şen, Cengiz Ünder, Burak Yılmaz ve Ozan Tufanattı.

Pazar, 11 Haziran 2017 14:54
CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye verdiği 2.19 milyar euronun nereye harcandığını sordu.

TBMM AB Komisyonu üyesi CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, Avrupa Birliği'nin (AB), Türkiye'ye sağlanan katılım öncesi yardımları denetlemeye kararını TBMM gündemine taşıdı. Doğan, Hükümete AB tarafından Türkiye’ye yapılan ve hakkında inceleme başlatılan 2.19 milyar euronun nereye harcandığını sordu.

Pazartesi, 19 Haziran 2017 14:51
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ''Katar'a yönelik politika yıllar sürebilir, Türkiye akil olmalı'' dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Enver Gargaş, Katar'a yönelik izolasyon politikasının yıllar boyunca devam edebileceğini söyledi.

Gargaş, Türkiye'nin Katar konusundaki tutumu hakkında ise, "Türkiye'nin akil olmalı" açıklamasını yaptı.

Salı, 20 Haziran 2017 08:10
Katar, Suudi Arabistan öncülüğündeki ablukaya ilişkin yaptığı açıklamada "boykotun devam etmesi halinde Türkiye, Kuveyt ve Umman'dan gelecek desteğe güvendiklerini" belirtti.

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed Bin Abdülrahman El Sani, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'den hala herhangi bir talep gelmediğini, boykotun devam etmesi halinde Türkiye, Kuveyt ve Umman'dan gelecek desteğe güvendiklerini belirtti.

NTV'nin haberine göre, Katarlı Bakan, İran'ın da Katar uçakları için hava sahası kolaylığı sağladığını kaydetti.

Pazartesi, 05 Haziran 2017 13:56
Türkiye Komünist Partisi, bir grup tarafından parti adı kullanılarak yapılan toplantıya ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, "TKP’nin bundan sonra kendi hakları ve siyasal varlığı çevresinde oluşturulan hiçbir hukuksuzluğa izin vermeyeceğini bildirmek istiyoruz" denildi.

Türkiye Komünist Partisi, dün parti adı kullanılarak yapılan bir salon toplantısına ilişkin açıklamada bulundu.

Perşembe, 15 Haziran 2017 23:55
UNICEF’in çocukların refah koşullarına yönelik perşembe günü açıklanan raporunda Türkiye, 41 ülke arasında 36'ıncı sırada geldi, "eğitim kalitesi" kategorisinde ise sonuncu sırada yer aldı.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF'in İtalya'da bulunan Innocenti Araştırma Ofisi'nin perşembe günü açıkladığı "Geleceği kurma: Çocuklar ve Zengin Ülkelerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri" adlı raporuna göre, refah durumu orta ve yüksek ülkelerde yaşayan her beş çocuktan biri göreceli yoksulluk içinde yaşıyor.

Pazartesi, 12 Haziran 2017 02:00
İlker Belek

1- Kapitalist üretim ilişkileri çok yönlü, derin bir krizin içinde. Kriz kar oranlarının artırılamamasıyla-düşmesiyle ilişkili. Kapitalizm bu nedenle malileşiyor, kriz çözümsüz karakter kazanıyor.

Perşembe, 08 Haziran 2017 01:00
Katar'ın su ve gıda kaynakları için Türkiye ve İran'dan yardım istediği öne sürüldü.

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'ın diplomatik bağları ve ticareti durdurduğu Katar'ın, su ve gıda kıtlığı yaşamamak için Türkiye ve İran'dan yardım istediği öne sürüldü.

Pazar, 04 Haziran 2017 15:00
Kaliforniya Eyalet Senatosu, Kaliforniya Eyaleti Emeklilik Sistemi (CalPERS) ve Kalifornia Öğretmenleri Emeklilik Sistemi’nin (CalSTRS) Türkiye hükümeti tarafından kontrol edilen veya yönetilen yatırımları yenilemesini ve Türkiye Hükümeti ile yeni, ek yatırımlar yapmasını yasakladı.

Kaliforniya Eyalet Senatosu, Kaliforniya Eyaleti Emeklilik Sistemi (CalPERS) ve Kalifornia Öğretmenleri Emeklilik Sistemi’nin (CalSTRS) Türkiye hükümeti tarafından kontrol edilen veya yönetilen yatırımları yenilemesini ve Türkiye hükümeti ile yeni, ek yatırımlar yapmasını yasakladı.

Cuma, 09 Haziran 2017 22:06
İstanbul Kadıköy'de bulunan Türkiye Komünist Partisi binasına, bir grup HTKP'li sapanlarla saldırdı.

İstanbul'da toplanan 60 kişilik baretli ve sapanlı bir grup HTKP'li, Türkiye Komünist Partisi binasına saldırıya geçti.

Saldırganların bilye ve sapanlarla TKP üyelerini hedef alması sonucunda, yaralananlar oldu.

Bina önüne TKP'lilerin çıkmasıyla birlikte saldırganlar sokak başına kaçtı.

Cumartesi, 10 Haziran 2017 12:24
Gülen yapılanmasıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınan Uluslararası Af Örgütü'nün Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Taner Kılıç tutuklandı.

Salı günü İzmir'de polisin yaptığı operasyonda 22 avukatla birlikte Gülen hareketiyle bağlantıları olduğu şüphesiyle gözaltına alınan, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Taner Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 6 avukat tutuklandı.

Cuma, 23 Haziran 2017 21:13
Türkiye Komünist Gençliği, ODTÜ rektörlüğünün Devrim Yürüyüşü'ne katılanlara uyarı cezası vermesine yönelik açıklama yayımlayarak, "Türkiye Komünist Gençliği olarak, bu ve benzeri uygulamalarla sonuna kadar kavga edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz. Ta ki, Sosyalist Türkiye’nin üniversitelerini yaratana kadar" dedi.

ODTÜ rektörlüğü, bahar şenliklerinde yapıaln Devrim Yürüyüşü'ne katılanlara uyarı cezası verdi. Konuyla ilgili bir açıklama yayımlayan Türkiye Komünist Gençliği, "Ünivesitede sermaye ve iktidar aklını hakim kılmaya çalışan yönetim tarzı mahkum edilmelidir" dedi.

Türkiye Komünist Gençliği tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

Cuma, 30 Haziran 2017 22:59
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, "Eğer Türkiye, Efrîn'e elini uzatırsa, bu Rusya, İran ve Suriye'nin bu durumu onayladıklarını gösterir. Yoksa başka şekilde bu mümkün değildir" dedi.

"Türkiye'nin Efrîn'e saldırı hazırlıklarıyla" ilgili konuşan PKK Yürütme Komitesi Üyesi Karayılan, "Türkiye'nin amacının Suriye'ye yerleşmek olduğunu" savundu. Karayılan, "Efrîn'e girmek öyle kolay olmaz" diye konuştu.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 00:29
TSK, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombalıyor. Suriye içerisinde ve sınırında, operasyon nedeniyle büyük bir askeri sevkiyat yapıldığı bildirildi.

Türkiye'nin, Afrin'de bulunan YPG mevzilerini obüs topları ile bombaladığı bildirildi. 

Pazar, 25 Haziran 2017 15:59
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Türkiye bir çadır devleti değil. Bunu herkes bilsin" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP'lilerle bayramlaşma etkinliğinde konuşma yaptı.

"Türkiye bir yandan terör örgütleri ile diğer yandan diplomatik ayak oyunları ve ekonomik suikastlarla mücadele ediyor" diyen Erdoğan, "Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Destek verenler de bu gerçeği görecek" şeklinde konuştu.

Pages