21 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 05 Haziran 2017 10:34
İslamcı grup Moro Ulusal Kurtuluş Cephesi, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin teklifini kabul ederek IŞİD'e karşı savaşacağını açıkladı.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, IŞİD'in Maravi kentini kısmen ele geçirmesinin ardından ülkedeki silahlı gruplara telifte bulunmuştu. Duterte, IŞİD'e karşı savaşmayı kabul eden gruplara maaş bağlanacağını ve bu grupların orduya dahil edileceğini söylemişti.

Pazar, 04 Haziran 2017 13:43
İngiltere İçişleri Bakanı Amber Rudd, Londra saldırısını gerçekleştirenlerin muhtemelen "radikal İslamcı teröristler" olduğunu söyledi.

İngiltere İçişleri Bakanı Amber Rudd, Londra'da 7 kişinin öldüğü, 48 kişinin yaralandığı saldırıyı gerçekleştirenlerin muhtemelen "radikal İslamcı teröristler" olduğunu söyledi.

Saldıranların "nereden ilham aldıkları ve nasıl radikalleştiklerinin araştırılacağını" söyleyen Rudd, saldırganların emniyet güçlerince bilinen kişiler olup olmadığı sorusunu yanıtsız bıraktı.

Pazartesi, 05 Haziran 2017 11:35
Türkiye Komünist Gençliği, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde yaşanan gerici saldırıya karşı bir açıklama yayımladı. Açıklamada, "Şeriatçı faşizmi kampüsten silecek kadar kalabalığız ve güçlü olan biziz. İhtiyacımız olan, birlikte hareket etme iradesini sergileyebilmek, yani gücümüzü örgütlü kılmak..." denildi.

Türkiye Komünist Gençliği, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde yaşanan gerici saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.

Salı, 27 Haziran 2017 09:18
Europol tarafından yapılan açıklamada "Avrupa'da İslamcı terör tehdidinin en yüksek düzeye ulaştığı" söylendi.

Avrupa Polis Kurumu Europol Başkanı Rob Wainwright, ''Avrupa'da İslamcı terör tehdidi son 20 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ve daha da artmaya devam ediyor'' diye konuştu.

Yalnızca geçen yıl 718 cihatçının "terör bağlantıları" nedeniyle tutuklandığı, bu sayının 2014 yılına oranla iki kat fazla olduğu bildirildi.

Perşembe, 15 Haziran 2017 09:04
Mogadişu'da bomba yüklü bir araçla restorana saldırı düzenlendi. Olayda en az 11 kişi yaşamını yitirdi.

Somali'nin başkenti Mogadişu'da bomba yüklü bir araçla restorana saldırıldı. Saldırıda en az 11 kişi yaşamını yitirdi.

Bölgeden çatışma sesleri gelirken, saldırganların kimi sivilleri rehine aldıkları öğrenildi.

Saldırı İslamcı grup Eş-Şebab tarafından üstlenildi.

Saldırının yaşandığı sokak emniyet güçleri tarafından kapatıldı.

Salı, 06 Haziran 2017 20:55
Mısır'ın Sina yarımadasında 2 polis öldürüldü.

Mısır'ın Sina yarımadasında 2 polis silahlı kişilerce öldürüldü.

Saldırganların IŞİD üyesi olduğu tahmin edilirken, bölgede cihatçı örgütlerin faaliyet yürüttükleri biliniyor.

Mısır'ın eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin darbeyle devrilmesinden beri, bölgedeki İslamcı örgütler güvenlik güçlerini ve Hıristiyanları hedef alan saldırılar düzenliyor.

Pazartesi, 05 Haziran 2017 11:45
Libya'nin BM tarafından tanınan Tobruk hükümeti, Katar'la ilişkilerini kestiğini açıkladı.

Katar'ın diğer Körfez ülkeleri ve Mısır'la başlayan gerilimi diğer ülkelere yayılıyor.

Son olarak Libya'nın uluslararası kurumlar tarafından tanınan Tobruk merkezli hükümeti, Doha ile ilişkilerini kestiğini açıkladı.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 16:41
Suudi Arabistan'da muhalif gruplar, ''mevcut yönetimi barışçıl yollarla değiştirmek'' amaçlı yeni bir koalisyon kurdu.

Suudi Arabistan Krallığı'nın son aylarda ülke içindeki muhalefete yönelik baskıları şiddetini arttırırken, muhalif gruplar yeni bir koalisyon kurdu.

Cumartesi, 17 Haziran 2017 15:27
Üst düzey Alman siyasetçiler, DİTİB'in bugün Köln'de Müslümanlar tarafından düzenlenecek olan terör karşıtı gösteriye katılmama kararı almasına karşı eleştiriler yöneltmeye devam ediyor.

Bugün Almanya'nın Köln kentinde düzenlenecek olan "radikal İslamcı terörizm" karşıtı gösteriye Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'nin (DİTİB) katılmama kararı almasıyla ilgili olarak üst düzey Alman siyasetçilerin eleştirileri sürüyor.

Cumartesi, 03 Haziran 2017 11:42
Reuters, Trump'ın seçim kampanyasında Rusya bağlantısını araştıran soruşturmaya Türkiye'nin lobicilik faaliyetleriyle ilgili iddiaların da dahil edildiğini bildirdi.

ABD'de Başkan Donald Trump'ın seçim kampanyası ile Rusya arasındaki bağlantıyı soruşturmak üzere Adalet Bakanlığı tarafından atanan "özel savcı" Robert Mueller'in soruşturmaya Türkiye'nin lobicilik çalışmalarına yönelik iddiaları da dahil ettiği bildirildi.

Perşembe, 29 Haziran 2017 01:15
Taylan Kara

“Ali Nesin ,…. çocuklarla yatmaktadır.”*

Yukarıdaki iğrenç cümle için en baştan herkesten özür dilerim.

Yazarken bile son derece rahatsız olduğum, tüylerimi diken diken eden bu cümleyi gerçekten yazacak olsaydım, bu benim gözümde bir suç olurdu. Ancak Ali Nesin’e göre bu suç değildir, olmamalıdır.

*

Cumartesi, 10 Haziran 2017 02:45
Aydemir Güler

Biri “Katar’a bak Türkiye’yi gör” mü dedi?

Geleceğimizi bu şeyhlik aynasında görebileceğimiz söylenirse, bu biraz abartılı gelebilir. Ama artık söylenebilir olması bile yeterlidir. AKP Türkiye’sinin kaç kademe gerilediğini bir çırpıda hesaplamak imkânsız. Bu yeni bir küme düşme vakası. Katar’a asker gönderme kararı da üstüne tüy dikmiştir.

Pazartesi, 12 Haziran 2017 02:00
Osman Çutsay

Sonunda Federal Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel Ankara’nın ayağına geldi ve Alman askerlerinin, bu arada Tornado uçaklarının İncirlik’ten çekilmek zorunda kalacağını, “bir parlamento ordusu olduklarını”, bunun normal karşılanması gerektiğini bildirdi. Tabii Ankara ile iyi ilişkilerin bozulmayacağını ekleyerek. Bu, bir uzlaşma aslında.

Perşembe, 08 Haziran 2017 00:45
Ali Rıza Aydın

2000 yılında ABD başkanlık seçiminde, A. Gore ile G.W. Bush’un arasında ortaya çıkan tartışma, davalar ve mahkemeler dizisiyle sürerken Yüksek Mahkeme’nin son kararıyla Bush lehine sonuçlanmıştı.

Salı, 06 Haziran 2017 08:43
Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi’ne saldıran bir grup, kampüsün gündelik yaşamını hedef aldı, okul yönetimi ise seyirci rolünü üstlendi, saldırganların kampüsü alt üst etmesine kayıtsız kaldı. soL'a konuşan Cebecili öğrenciler, saldırının failinin şeriatçılar olduğunu ve okulun laik yüzünün hedef alındığını düşünüyor.

Geçtiğimiz hafta Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi’ne saldıran bir grup, İletişim Fakültesi’ne (İLEF) ciddi zararlar verilmişti. 

Gün içinde öğrencileri "ramazanda burada yemek yiyemezsiniz" diyerek tehdit eden saldırganlar, yemekhanede bulunan öğrencileri de hedef aldı, kesici aletler kullanmaktan çekinmedi.

Pages