44 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 01 Haziran 2017 14:04
CHP Milletvekili Mustafa Akaydın, CHP'li 15 akademisyen milletvekiliyle birlikte Türkiye'de barış, demokrasi ve insan hakları adına bildiri hazırladıklarını söyledi.

CHP Milletvekilleri Mustafa Akaydın, Selin Sayek Böke, Okan Gaytancıoğlu ve Sibel Özdemir, TBMM’de düzenledikleri basın toplantısında CHP’nin akademisyen kökenli milletvekilleri olarak hazırladıkları bildiriyi okudu.

Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, bildirinin Fransızca ve İngilizce çevirilerinin de yapıldığını belirterek şunları söyledi: 

Perşembe, 29 Haziran 2017 22:17
Demokrasi Partisi (DEP) eski milletvekillerinden Orhan Doğan, ölümünün 10'uncu yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde 24 Haziran 2007 tarihinde düzenlenen Ehmedê Xanî Kültür Sanat ve Turizm Festivali’nde konuşma yaptığı esnada geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Demokrasi Partisi (DEP) eski milletvekili Orhan Doğan’ın ölümünün 10’nuncu yıl dönümü vesilesi Cizre Asri Mezarlığında bulunan mezarı başında anıldı.

Cuma, 09 Haziran 2017 15:22
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ziyareti sonrası açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, "Bir referandum süreci yaşadık. Bu süreçte demokrasiyi savunan kim varsa bugünde yine aynı şekilde demokrasiyi savunmalıyız. Birlikte yaşama iradesinin en güçlü şekilde ortaya konacağı rejim demokrasidir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Genel Merkezine yaptığı ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, "Demokrasinin olduğu yerde terör de olmaz. Terörün olduğu yerde demokrasi de olmaz. Biz terörsüz, düşünce özgürlüğüne kapı aralayan,  biz düşüncelerini açıkladı diye hapishanelerinde milletvekillerinin, gazetecilerin aydınların olduğu bir Türkiye istemiyoruz" dedi. 

Cuma, 30 Haziran 2017 20:16
AKP Sözcüsü Mahir Ünal, MKYK toplantısı devam ederken yaptığı açıklamada, "15 Temmuz'un yıl dönümünde AK Parti olarak 00:13'te meydanlarda olacaklarını" söyledi.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, AKP MKYK toplantısı devam ederken yaptığı açıklamada,AKP kampı için Ağustos-Eylül tarihlerini verdi.

İçtüzük konusundaki soruya yanıt veren Ünal, "11 Temmuz'da Anayasa Komisyonu'nda içtüzük görüşülmeye başlanacak." dedi.

'00.13'TE SELALARIN OKUNMASI GİBİ...'

Perşembe, 15 Haziran 2017 23:19
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) bugün Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda kıdem tazminatı eylemi yaptı.

DİSK Genel İş üyesi bir grup öğlen saatlerinde Yoğurtçu parkında toplandı. Grup "Kıdem Tazminatımıza sahip çıkıyoruz" yazılı bir pankart açarak, "Emekçiye bütçe, savaşa değil", "Baskılar bizi yıldıramaz" şeklinde slogan attı. Eyleme, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, CHP Parti Meclisi üyesi Kadir Gökmen Öğüt de katıldı. 

"TAŞERONLUK KALDIRILSIN, TAZMİNAT DEĞİL"

Perşembe, 15 Haziran 2017 23:30
CHP, Ankara’nın ardından İzmir’den de ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatma kararı aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasında 25 yıl ceza alıp tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a bu sabah yürüyüş başlatmıştı.

CHP İzmir İl Örgütü de yürüyüş başlatma kararı aldı.

Çarşamba, 21 Haziran 2017 08:52
Türkiye'de Barzani çizgisinde siyaset yapan 3 oluşumun, Kürdistan Demokrat Partisi adıyla parti kuracağı öğrenildi.

KDP hareketi üyesi Sertaç Bucak, Katılımcı Demokrasi Partisi eski Genel Başkanı Mehmet Emin Kardaş ile Türkiye-Kürdistan Demokrat Parti ve oluşum temsilcileri 9 aylık toplantı sürecinin ardından Kürdistan Demokrat Partisini kurma kararı aldı.

Perşembe, 15 Haziran 2017 16:03
MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, "Ana muhalefet lideri "adalet" pankartı ile yürümek zorunda kalıyorsa, herkesin durup düşünmesi gerekir" açıklamasında bulundu.

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener resmi Twitter hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara Güvenpark'tan İstanbul'a 'Adalet Yürüyüşü' başlatmasına yönelik açıklma yaptı.

Çarşamba, 07 Haziran 2017 08:57
Antalya'nın AKP'li Kaş Belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde inşaat mühendisi olarak çalışan Tüm Bel-Sen üyesi Hakan Kılıç, kimi yolsuzlukları raporlaştırdı. Kılıç, dün belediye önünde iki kişi tarafından darp edildi.

Antalya'nın AKP'li Kaş Belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğünde görevli Tüm Bel-Sen üyesi İnşaat Mühendisi Hakan Kılıç, dün saat 17.00 cibarında belediye önünde iki kişinin saldırısına uğradı. Saldırganlardan birisi darp sırasında, "Polisler gelsinler beni bulsunlar, beni iyi tanırlar" diyerek tehditlerini sürdürdü.

Perşembe, 15 Haziran 2017 14:38
TÜSİAD, CHP'nin "Adalet" yürüyüşünün başladığı dakikalarda yaptığı açıklamada, "Söz konusu uygulamaların yanı sıra adaletin herkes için eşit ve tarafsız tecelli etmediği şüphesini doğurabilecek yaklaşımların, çağdaş bir demokrasinin ayrılmaz bir ilkesi olan, 'adalete güven' unsurunu zedelediği aşikârdır" dedi.

TÜSİAD, CHP'li Enis Berberoğlu'nun tutuklanması ve Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet" yürüyüşü sonrası açıklamada bulundu.

TÜSİAD'dan yapılan açıklama şöyle:

Türkiye’nin siyaset ve ekonomi alanında dünyada sergilediği gücün en etkin kaynakları, demokrasi, hukuk devleti ve özgürlükler toplumu olma nitelikleridir.

Perşembe, 15 Haziran 2017 10:04
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla "Adalet" yürüyüşü başladı. Güvenpark'ta toplanan binlerce kişi ile birlikte Kılıçdaroğlu'nun yaklaşık bir ay sürmesi beklenen yürüyüşü başlamış oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısı sonrası "Adalet" yürüyüşü Ankara Güvenpark'tan başladı.

Binlerce kişi ile birlikte Güvenpark'ta buluşan Kılıçdaroğlu, "Adalet" sloganlarıyla yürüyüşünü başlattı.

İLK AÇIKLAMA EVİNİN ÖNÜNDE

Cumartesi, 17 Haziran 2017 12:17
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlatılan ve 25 gün sürmesi planlanan "Adalet Yürüyüşü" AKP yandaşı medyadaki yazarların hedefinde yer aldı. Sabah yazarı Melih Altınok "Hukuk ilkelerine karşı bu yürüyüş gayrimeşru" derken; Star yazarı Mehmet Metiner "Gezide nasıl ki ağaç bahane idiyse, bu yürüyüşte de Berberoğlu bahane" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı ve "Adalet Yürüyüşü" adını verdiği yürüyüş, AKP yandaşı medyanın hedefi haline geldi. 

ALTINOK: GAYRİMEŞRU YÜRÜYÜŞ

Sabah yazarı Melih Altınok şunları yazdı:

Perşembe, 15 Haziran 2017 15:55
Jandarma Genel Komutanlığı'nın 178. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Saray'da sahne alan Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu, yandaş yazar tarafından yazıldığı öğrenilen "15 Temmuz Marşı"nı seslendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 178. kuruluş yıldönümü nedeniyle Saray'da Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti. Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler de katıldı.

Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Saray'da sahne alan Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu, yandaş yazar tarafından yazıldığı öğrenilen "15 Temmuz Marşı"nı seslendirildi. 

Çarşamba, 14 Haziran 2017 16:10
CHP'li vekil Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlıkların kaldırılmasına verdiği destek ve o dönem yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi.

CHP'li vekil Enis Berberoğlu'nun tutuklanması kararı sonrası Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlıkların kaldırılması sırasında verdiği destek yeniden gündeme geldi.

AKP'nin Meclis'e sunduğu teklife ilişkin Kılıçdaroğlu şu açıklamaları yapmıştı:

Pazar, 11 Haziran 2017 22:00
Fransa'da bugün yapılan genel seçimlerinin ilk turunda, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un partisi 32.2'si ile 32.9 arasında üstünlük sağlarken, Cumhuriyetçiler yüzde 20.9 ile yüzde 21.5 aralığında kaldı.

Fransa'da bugün yapılan genel seçimlerin ilk turunda sandıklar kapandı.

Sputnik'in haberine göre, ilk tahminlere göre Devlet Başkanı Emmanuel Macron'un 'Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi' ile Demokrasi Hareketi ittifakı Ulusal Meclis'teki, 577 koltuktan 400'ten fazlasını elde ederek hükümeti kurma çoğunluğunu elde edebiliyor.

Pages