454 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 09 Mayıs 2017 12:40
Türkiye’de faal ve kayıtlı avcı sayısı ile av tüfeği imalat ve satışı arasındaki açı giderek büyüyor. Öte yandan 2017’nin ilk üç ayında sivil vatandaşlarca kullanılan silah sayısında yüzde 10 oranında artış resmi verilere yansımış durumda. Ülkemizde yüzde 85'i ruhsatsız en az 20 milyon bireysel silah olduğu raporlara yansıyor... Bu tablo akıllara “Türkiye silahlanıyor mu” sorusunu getiriyor...

"Türkiye silahlanıyor mu" sorusu son yıllarda daha çok ve sık sorulagelen bir soru haline geldi. Bu sorunun yinelenmesinin nedenleri var elbette. Özellikle yivsiz av tüfeği imalat ve satışındaki artış, kayıtlı avcı sayısı ile tüfek satın alanlar arasındaki açının büyümesi, İçişleri Bakanlığı verilerine yansıyan bireysel silahlanma rakamları ve kayıt altına alınamayan silah satışları...

Cuma, 12 Mayıs 2017 13:34
KHK ile ihraç edilen ve 65 gündür açlık grevinde olan Semih Özakça ve Nuriye Gülmen'in eylem alanı bu sabah polis saldırısına uğramıştı. TKP'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Ses ver Türkiye! Nuriye Gülmen'e, Semih Özakça'ya, haklarına sahip çık" denildi.

Türkiye Komünist Partisi, açlık grevi eyleminin 65. gününe giren Semih Özakça ve Nuriye Gülmen'in direniş alanına yapılan polis saldırısı sonrası bir açıklama yaptı.

Pazar, 14 Mayıs 2017 18:26
Prof. Dr. Korkut Boratav, Ankara NHKM'de, "Ankara Havası"nın konuğu oldu. Yoğun ilgi gören söyleşide Erkan Yıldız ve Ali Somel'in soruları yanıtlayan Boratav, "Türkiye bu yobazlığı hazmedemez. Her türlü umudu yok etmek için gaddarlaşıyorlar. Bugünkü adımlar kalıcı olmayacak eminim" dedi.

"Ankara Havası", Yalçın Küçük ve Kemal Okuyan'ın ardından söyleşi formatıyla üçüncü etkiliğinde Prof. Dr. Korkut Boratav'ı Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde konuk etti.

Büyük ilgi gören söyleşi, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eylemine destek mesajı ve Soma Katliamı anmasıyla başladı.

İKİ ALTERNATİF VAR...

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 14:07
Türkiye sınırındaki Suriye vilayeti İdlib'de gizli olarak çekim yapan gazeteciler, kent ve çevresinin El Kaide kontrolünde olduğunu açık bir şekilde kanıtladılar. Bu bölgedeki cihatçıların rahatça Türkiye'ye girip çıktığı da bir gerçek.

Türkiye sınırındaki "El Kaide emirliği" hakkında ilk kez bu kadar net görüntüler elde edildi.

BAE merkezli Akhbar'dan Jenan Moussa, Suriye'nin İdlib vilayetine 3 "tebdili kıyafet" gazeteci göndererek, kent ve çevresindeki gündelik yaşamı görüntülemeyi başardı.

Cumartesi, 20 Mayıs 2017 15:59
Türkiye Komünist Gençliği, bugün yayınladığı deklarasyonla, kullanımı gençler arasında giderek yaygınlaşan uyuşturucuya karşı mücadele çağrısı yaptı. “Yaşamın dozunu yükselt, örgütlen” başlıklı açıklamada, egemen sınıfların emekçi gençleri esir almak için bir araç olarak uyuşturucuyu kullandığı belirtildi.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG) bugün bir deklarasyon yayınlayarak, Türkiye’de ve dünyada gençler arasında giderek yaygınlaşan uyuşturucu madde bağımlılığına karşı uzun süreli bir kampanya başlattığını duyurdu.

Uyuşturucuya karşı savaşın çok yönlü bir mücadele olduğunun altının çizildiği açıklamada, komünistlerin yaklaşımı sekiz maddede açıklanıyor.

Pazartesi, 29 Mayıs 2017 12:06
Türkiye Komünist Partisi 12. Kongre Türkiye Konferansı, "Sosyalist seçeneği güçlendirmek için" sloganıyla 27-28 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da toplandı. Altı ayrı temel belgenin oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda, önümüzdeki çalışma dönemi "Sosyalizm yılı" ilan edilirken, Ekim Devrimi'nin yıl dönümünde büyük bir "Sosyalizm şöleni" düzenleme kararı alındı. 12. Kongre Türkiye Konferansı'nda alınan bir dizi karar önümüzdeki günlerde kamuoyuna ilan edilecek.

Türkiye Komünist Partisi 12. Kongre Türkiye Konferansı, 27-28 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da toplandı.

14'ü yurt dışından olmak üzere tüm parti örgütlerinden toplam 383 delegenin katılımıyla gerçekleştirilen oturumlarda, önümüzdeki mücadele yılına dair önemli kararlar alındı.

Salı, 02 Mayıs 2017 12:30
Serpil Güvenç

“…

Benim gözlerimin ikisi de yok.

Benim ellerimin ikisi de yok.

Benim bacaklarımın ikisi de yok.

Ben yoktum.

Beni, üniversiteli yedek subayı,

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 20:35
Yemek sektöründeki mekanlar hakkında listeleme ve değerlendirme uygulaması hizmeti veren Zomato, Türkiye ofisini kapatıyor.

Webrazzi'de yer alana habere göre göre Hindistan merkezli Zomato, Türkiye operasyonlarını yurtdışından yönetecek. Mobil uygulama ve internet sitesi ise çalışmaya devam edecek. Konuyla ilgili resmi açıklama ise 23 Mayıs tarihinde yapılacak.

10 BİNDEN FAZLA KENTİ KAPSIYOR

Cumartesi, 20 Mayıs 2017 12:07
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelecek hafta Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ve AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile Brüksel'de bir araya gelecek.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek hafta Avrupa Birliği'nin liderleriyle bir araya gelecek.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre Türkiye'nin AB üyeliği konusunda son dönemde taraflardan gelen sert mesajların gölgesinde gerçekleşecek olan görüşmeye ilişkin açıklama Brüksel'den geldi.

Çarşamba, 03 Mayıs 2017 10:55
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'de bankacılık sistemi için negatif görünümün sürdüğünü açıkladı.

Moody's Investors Service, Türkiye bankacılık sistemi için negatif görünümünü sürdürdüğünü açıkladı.

Salı, 16 Mayıs 2017 14:12
Moody's'in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkeleri Başkanı Yves Lemay, siyasetin Türkiye'de ekonomiyi etkileyeceğini söyledi.

Moody's'in EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Ülkeleri Başkanı Yves Lemay, siyasetin Türkiye'de işletmeleri ve tüketicileri etkilemeye devam edeceğini kaydetti.

Pazar, 21 Mayıs 2017 17:40
Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de Rusya'nın 12, Türkiye'nin 6 ateşkes ihlali kaydettiğini duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Son 24 saatte Ortak Rus-Türk Komisyonu'nun Rusya bölümü 12, Türkiye bölümü 6 ateşkes ihlali kaydetti" ifadeleri kullanıldı.

Perşembe, 25 Mayıs 2017 07:06
Türkiye genelinde toplam 71 bin polisin katıldığı "Türkiye Güven Huzur-6" operasyonu gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarına bağlı 12 bin 965 ekipte görevli 71 bin 531 personelin katılımıyla, 6 bin 238 noktada "Türkiye Güven Huzur-6" operasyonu gerçekleştirildi.

İstanbul'da 39 ilçede 5 bin polisin katılımıyla gerçekleştirilen denetimde Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapıldı. 

Pazartesi, 08 Mayıs 2017 10:47
Everest Maratonu'na bu yıl Türkiye de katılıyor. Türkiye'den bir isim ilk kez bu maratona katılacak.

Dünyanın en zor ve en yüksek maratonu olarak anılan Everest Maratonu'na Türkiye ilk kez katılma kararı aldı.

Türkiye'yi temsilen sunucu yazar Ece Vahapoğlu katılacak.

Vahapoğlu’nun koşacağı Yarı Maraton, 4 bin 571 metre rakımdan 3 bin 440 metreye 6-7 saat sürecek 21 kilometre koşuyu kapsıyor.

Pazartesi, 01 Mayıs 2017 11:55
Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, Alman hükümetinin Türkiye politikasına karşı çıkarak Türkiye ile müzakerelerin kesilmesinden yana olduğunu açıkladı.

Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve iktidar ortağı Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) üyesi Norbert Röttgen, hükümetinin Türkiye'ye karşı tutumunu eleştirdi. 

Pages