32 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 03 Nisan 2017 01:00
Osman Çutsay

Avrupa, gerçekten endişeli. Bunun maddi ve çok anlaşılır bir temeli var. Birine, daha önce de dikkat çekmeye çalıştık: BIS (“The Bank for International Settlements” - Uluslararası Ödemeler Bankası) tabloları, Türk banka sistemindeki bir tıkanmadan en olumsuz etkilenecek olanların, 2008’den bu yana sahnedeki yerini koruyan ağır finans krizini atlatamamış AB üyeleri olduğuna dikkat çekti.

Perşembe, 06 Nisan 2017 17:13
Fransa'nın güneyinde bulunan bir cami, ''radikal İslamcı teröre hizmet etmesi'' sebebiyle kapatıldı. Camide cihatçılığın özendirildiği belirtildi.

Fransa'nın güneyinde bulunan Séte şehrinde bir cami ''radikal İslamcı teröre hizmet ettiği'' gerekçesiyle kapandı.

Camide gençlere ''radikal İslamcı terörün ve cihatçılığın özendirildiği'' ve caminin ''Suriye'ye IŞİD ve El Nusra gibi terör örgütlerine katılım sağlanması için kullanıldığı'' belirtildi.

Salı, 04 Nisan 2017 03:33
Rus medyası, St. Petersburg saldırısının şüphelisinin "Rusya'da yasaklı olan radikal İslamcı gruplarla bağlantılı olduğunu" duyurdu.

Rusya'da, St. Petersburg metrosunda gerçekleştirilen saldırının şüphelisinin, "Rusya'da yasaklı olan radikal İslamcı gruplarla bağlantılı olduğu" duyuruldu.

Interfax haber ajansının haberine göre, 11 kişinin öldüğü saldırıyı yapan kişiye dair kesin sonuçlar, DNA testlerinin ardından alınacak.

Çarşamba, 12 Nisan 2017 14:46
Geçtiğimiz Cuma günü Stockholm'de gerçekleştirilen kamyonlu saldırı sonucu gözaltına alınan 39 yaşındaki Özbekistanlı Rakhmat Akilov'un İslamcı örgütlerle Türkiye'de bağlantıya geçtiği ve radikalleştiği iddia edildi.

Geçen Cuma sivillere dönük kamyonlu saldırı düzenleyip 4 kişinin ölümüne ve birçok insanın yaralanmasına neden olan saldırının zanlısı Özbekistanlı Rakhmat Akilov'un islamcı oluşumlarla Türkiye'de bağlantıya geçtiği belirtildi.

Salı, 25 Nisan 2017 07:27
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, son günlerde yükselen Cem Küçük tartışmasına isim vermeden katıldı. Hakan, Cem Küçük'ü işaret ederek, "İslamcı sağı solu, başı sonu belli biridir... Tetikçi ise boz bulanık, kıvrak bir yavşaktır" dedi.

AKP'liler arasında devam eden Cem Küçük ve tasfiye tartışmalarına şimdi de Ahmet Hakan katıldı.

Hürriyet yazarı Hakan, isim vermeden Küçük'ü hedef alırken, yazısında şu ifadeleri kullandı:

İslamcı sağı solu, başı sonu belli biridir... Tetikçi ise boz bulanık, kıvrak bir yavşaktır...

*

Cuma, 21 Nisan 2017 09:37
Referandumun ardından AKP içindeki kavga daha görünür olmaya başladı. Cem Küçük'ün "Mavi Marmara"yı hedef alan sözleri sonrası bir yazı kaleme alan Davutoğlu'na yakım isimlerden Hakan Albayrak, "O televizyon yorumcusunun tavrını ‘anti İslamcı’ Pelikan projesinden ayrı görmüyorum" dedi.

Referandumun hemen ardından AKP'li yazarlar arasında başlayan kavgaya her gün yeni bir isim daha ekleniyor.

Davutoğlu'na yakın isimlerin kurduğu Karar gazetesinin yazarlarında olan Hakan Albayrak, "Ak Parti'nin radikal İslamcılarla, Mavi Marmara'daki manyak tiplerle yolunu ayırması lazım" diyen Cem Küçük'e "Pelikan dosyası" üzerinden yanıt verdi.

Pazar, 23 Nisan 2017 15:53
AKP'nin "tarihçisi" Kadir Mısıroğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Meclis'in açılışının çocukla ne alâkası var da, meclis’in açılışını "ÇOCUK BAYRAMI" yaptın ?!.. Demek ki sen ÇOCUKÇA bir iş yaptın !.." dedi.

AKP'nin "akıl" hocalarından İslamcı ve Osmanlıcı kimliğiyle tanınan gerici yazar Kadir Mısıroğlu, Twitter hesabı üzerinden "23 Nisan açıklaması yaptı.

Mısıroğlu, 23 Nisan'ın Çocuk Bayramı olmasına anlam veremeyerek şöyle yazdı:

"Meclis'in açılışının çocukla ne alâkası var da, meclis’in açılışını "ÇOCUK BAYRAMI" yaptın ?!.. Demek ki sen ÇOCUKÇA bir iş yaptın !.."

Cuma, 14 Nisan 2017 20:01
ABD'nin "Somali ordusunu eğitmek" için Somali'ye asker göndereceği duyuruldu.

Somali'den 1993 yılında çekilen ABD, bundan neredeyse 20 yıl geçtikten sonra ülkeye yeniden asker gönderiyor.

AP'nin haberine göre onlarca ABD askeri Somali'ye gönderilirken, amacın "Somali ordusunu eğitmek" olduğu söyleniliyor.

Somali ordusunun İslamcı grup Eş-Şebab ile mücadele etmekte olduğu biliniyor.

Pazartesi, 10 Nisan 2017 19:56
Nijerya ordusu, Boko Haram'ın elinden alınan 593 kişiyi, cihatçılarla bağı olmadıklarını tespit ettikten sonra serbest bıraktı.

Nijerya'da İslamcı grup Boko Haram'ın elinde bulunan 593 kişi, ordu tarafından cihatçılarla bağı olmadığı tespit edildikten sonra serbest bırakıldı.

Nijerya Genelkurmay Başkanı, grupla birlikte bulunan kişilerin Boko Haram bağlantısı olmaması durumunda koşulsuz olarak serbest bırakılmasını emretmişti.

Perşembe, 13 Nisan 2017 16:54
Nijerya, Boko Haram tarafından kaçırılan kız çocuklarını kurtarmak için görüşmelere devam ediyor.

İslamcı örgüt Boko Haram, eğitime karşı olması sebebiyle 276 kız çocuğunu okula gitmemeleri için kaçırmıştı.

Pazartesi, 17 Nisan 2017 02:15
Osman Çutsay

Referandumun belirsiz sonucunu nasıl yorumlamalı?

Sonun başlangıcı, evet. Ama nihai perdenin ne zaman inmeye başlayacağını hiçbirimiz bilmiyoruz.

Cumartesi, 22 Nisan 2017 09:17
ABD Başkanı Trump, Fransa'nın sağcı lideri Marine Le Pen'in cumhurbaşkanlığı şansının arttığını söyledi.

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı saatler kalmışken, Paris'teki IŞİD saldırısının sonuçları etkileyebileceği iddia ediliyor.

The Telegraph'ta yer alan habere göre, ABD Başkanı Donald Trump da, Paris saldırısının sağcı Ulusal Cephe (FN) lideri Marine Le Pen'in şansını artırdığını düşünenlerden.

Cumartesi, 22 Nisan 2017 08:00
Aydemir Güler

Türkiye tarihi “büyük projeler” mezarlığıdır. Projeleri hep iflas ettiğinden olsa gerek, Türkiye burjuvazisi de en pis mezarlıkta bile işleri yürütecek bir siyaset becerisi geliştirmiştir.

Salı, 11 Nisan 2017 01:00
Oğuz Oyan

Başlıktaki ifadenin doğrusu “bahane uydurmak”tır. Ama bir siyasi rejimi tepetaklak edecek önemde bir Anayasa değişiklik paketinin gerekçesine bakılınca, başlıktakinden daha iyi bir ifade bulmak zordur.

Pazartesi, 03 Nisan 2017 22:35
TKP Almanya Örgütü, Almanya ile AKP arasında yaşanan gerginliğe dair "Federal Almanya'da Yaşayan Alman ve Türkiyeli Emekçilere Açık Mektup" başlıklı bir açıklama yayımladı.

Son günlerde Almanya ile AKP iktidarı arasında giderek gerginleşen ilişkilere ilişkin, TKP Almanya Örgütü'nden açıklama geldi.

Pages