85 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 26 Nisan 2017 11:01
15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından Erdoğan'ın desteğiyle Hürriyet gazetesi Ankara Temsilciliği'ne getirilen Hande Fırat, "karargah" haberiyle bozulan ilişkilerini önce Erdoğan'ın katıldığı canlı yayında, sonra da "Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği" ödül töreninde düzeltti. Önceki gün düzenlenen törende "demokrasi ödülü" Hande Fırat'ın olurken, Fırat ödülü veren derneğin de Genel Sekreteri durumunda...

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen "Medya Oscarları Ödül Töreni" adeta bir AKP şovuna çevrilirken, gazeteciler ödüllerini AKP'li vekiller ve bakanların elinden aldı.

Pazar, 30 Nisan 2017 19:52
Başbakan Binali Yıldırım, BBC World News'a "Türkiye’deki demokratikleşmeyi anlattığı" sırada, alt yazıda Wikipedia'nın Türkiye'deki erişim engeli vardı.

BBC World News'a röportaj veren Başbakan Binali Yıldırım'ın, "Türkiye’nin şeffaf demokrasisinden" bahsettiği sırada, KJ’de devamlı olarak Wikipedia yasağı ile ilgili yazı geçti.

Dün yayınlanan röportajda Binali Yıldırım'ın  konuşması boyunca, alt yazıdan “Türkiye yetkilileri, gerekçe göstermeden Wikipedia’yı bloke etti” ifadeleri geçti. 

Görüntüler şu şekilde:

Salı, 04 Nisan 2017 08:33
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Dihaber, sendika.org ve Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi'nin internet sitelerine erişim yasağı getirdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), dihaber.net, sendika.org ve Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi'nin sitesine erişim yasağı getirdi.

Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi'ne 4, Sendika.org'a yapılan engelleme sayısı ise bu kararla birlikte 19'a yükselmiş oldu.

 

 

Pazartesi, 17 Nisan 2017 02:01
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, referandum sonucuna ilişkin "Tarihimizde yeni bir sayfa açıldı. Demokrasi ve istikrar kazandı" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, şaibeli referandum sonucuna ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yaptı. Kalın, "Türkiye, yüksek katılım oranıyla tercihini yaptı. Tarihimizde yeni bir sayfa açıldı. Demokrasi ve istikrar kazandı" dedi.

Perşembe, 20 Nisan 2017 20:29
Almanya'da referandum için kullanılan geçerli oyların yüzde 63'nün ''evet'' çıkması üzerine Alman anaakım medyasının ve düzen siyasetinin iki terimli önermesi şu şekilde formüle edildi: ''Demokrasi içinde yaşayıp, diktatörlüğe onay vermek anlaşılmaz bir şeydir.'' Almanya'da gerçekten de demokrasi içinde mi yaşanmaktadır?

Türkiye'deki şaibeli referandumun yurt dışı ayağının da şaibeli olduğunu düşünmek, doğal olan değil midir?

İlginçtir; Alman anaakım medyası bu konuya hiçbir şekilde odaklanmadı...

Perşembe, 13 Nisan 2017 07:32
HDP Sözcüsü Osman Baydemir, "Kürt halkı sandık başına git ve o sesini duyur. O ‘Hayır’ sesin kulaklara birer demokrasi küpesi olsun" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun sandık başına çağrı yapmasının ardından benzer bir çağrı HDP Sözcüsü Osman Baydemir'den geldi.

Perşembe, 27 Nisan 2017 16:32
Uluslararası şirketlerden, Ekonomi Bakanlığı'nın Türkiye'yi tanıtmak için planladığı reklam kampanyasından, ülkedeki demokrasi tartışmaları nedeniyle geri çekildiği açıklamaları geldi.

Bir dizi uluslararası şirketin, Ekonomi Bakanlığı’nın Türkiye’yi tanıtmak için planladığı reklam kampanyasından Türkiye’deki demokrasi tartışmaları nedeniyle çekilmeyi planladığı öne sürüldü. İddiaya göre, İsviçre merkezli Nestlé ve Novartis kampanyaya katılımlarını, ‘Türkiye’nin imajları üzerinde yaratacağı olumsuz etki’ nedeniyle askıya almayı planlıyor.

Salı, 11 Nisan 2017 16:45
Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Buca'da "hayır" kampanyasının sürdürüldüğü "Demokrasi ve Hayır Evi"nin önünden partisinin seçim otobüsüyle geçerken, yüzlerce Bucalı tarafından "Hayır" pankartlarıyla protesto edildi.

Başbakan Binali Yıldırım, referanduma yönelik çalışmalarını sürdürdüğü sırada Buca'da protesto edildi. 

Cumartesi, 15 Nisan 2017 15:33
Alman siyasetçiler referandum sonrasında Türkiye'de "demokrasinin gerilemesinden" kaygı duyuyor. Yeşiller partisinden Trittin, "evet" çıkması durumunda Türkiye’de demokrasi ve hukuk devletinin sonu olabileceğini savundu.

Alman siyasetçiler, Türkiye'de anayasa değişikliği referandumunda halkın çoğunun başkanlık sistemini onaylaması halinde Türkiye'de "demokrasinin gerilemesinden" endişe ediyor.

Pazartesi, 10 Nisan 2017 14:55
ABD'nin 2015 yılında Venezuela'yı istikrarsızlığa sürüklemek adına 4,2 milyon dolar pompaladığı öne sürüldü. Bu fonların yaklaşık 2 milyonluk kısmı, seçim öncesinde muhalefet partileri için Ulusal Demokrasi Vakfı aracılığıyla toplandı.

2015 yılında ABD hükümetinin ABD Kalkınma Ajansı (USAID) aracılığyla Venezuela için en az 4.26 milyon ABD doları tutarında bir bütçe tahsis ettiği öne sürüldü.

Salı, 18 Nisan 2017 10:36
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Haçlı artıkları, onlar hepten duvara tosladılar, kesinlikle bozguna uğradılar. 16 Nisan 80 milyon Türk vatandaşının demokrasi zaferidir'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandumda kabul edilen anayasa değişikliği kanununa ilişkin olarak, "Bizde hile arayan, tuzak araştıran kim varsa 16 Nisan'da cevabını almıştır" dedi.

Referandum sonrası ilk kez TBMM'de partisinin Grup Toplantısı'nda konuşan Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Salı, 25 Nisan 2017 15:55
HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşmalarına katılmadığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan Uca, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknaz Uca'nın "Terör örgütü üyeliği" iddiasından 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın duruşmasına devam edildi.

Bir önceki celse hakkında zorla getirilme kararı çıkarılan HDP Milletvekili Feleknas Uca, bugün öğlen saatlerinde evinin önünde gözaltına alınarak, Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına getirildi.

Pazartesi, 24 Nisan 2017 17:23
İngiltere'de erken seçim açıklamalarının ardından yapılan anketlerde, İngiltere Başbakanı Theresa May'in Muhafazakar Parti'sinin önde olduğu görünüyor.

Brexit sürecinin hayata geçirilmesinin ardından erken seçime giden İngiltere'de yapılan anketlerde Theresa May'in de üyesi olduğu Muhafazakar Parti'nin önde olduğu görünüyor.

Perşembe, 20 Nisan 2017 08:38
CHP'li Muharrem İnce, referanduma ilişkin, "Kimse bizden haklı olduğumuz ve kazandığımız bir seçimi yok sayıp, oldubittiye boyun eğmemizi bekleyemez" dedi.

Referandumda şaibe tartışmaları büyürken, konu hakkında açıklamada bulunan CHP'li Muharrem İnce'den de açıklama geldi.

Salı, 18 Nisan 2017 19:14
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan referandum değerlendirmesinde; "1-0 ya da 5-0 kazanmışsın önemli değil önemli olan maçı almaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan CNN International'a konuştu.

Pages