77 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 31 Mart 2017 15:48
Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Erdoğan'ın hayır çadırına girdiği ve çadırda bulunan insanları azarlamasını demokrasi jesti olarak gördü.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamalarda bulundu. 

Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'hayır çadırı'na girmesini ve içeride bulunan CHP'lilere ''Siz de Genel Başkanınız gibi yalancısınız'' dediği görüntüleri demokrasi jesti olarak gördüğünü söyledi.

Kalın'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Salı, 21 Mart 2017 14:43
The Economist dergisi, 2016 yılına air "Demokrasi İndeksi"ni yayımladı. Rapor, dünyada "otoriterleşme eğilimi" olduğunu ileri sürerken, Türkiye "hibrid rejim" kategorisine alındı.

Türkiye'de AKP yönetiminin uyglamaları ve ülkenin geleceği, sermaye dünyasının medyasında konu olmayı sürdürüyor.

Etkili The Economist dergisinin İstihbarat Birimi tarafından hazırlanan "Demokrasi İndeksi", 165 ülke ve 2 bölgedeki "demokrasinin durumu"nu öercek altına alıyor.

Cuma, 03 Mart 2017 11:42
Dernek temsicilerine hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da yapacağı toplantıya izin verilmemesini eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'daki toplantısının iptal edilmesi hakkında, "Asla ve asla doğru değildir. Hem dünyaya demokrasi dersi verirsiniz hem bir partinin iki bakanı konuşmak ister, siz bu konuşmayı şu veya bu gerekçeyle yasaklarsınız. Asla doğru bulmuyoruz" dedi.

Pazar, 05 Mart 2017 21:45
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, "16 Nisan'da sandık bir kez daha o büyük hakemin önüne geliyor. Millet, 16 Nisan'da sandıkta ne karar verirse boynumuz kıldan ince." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, partisinin Yozgat il örgütünce düzenlenen çalışmalarla ilgili bilgi almak ve partililerle buluşmak üzere kente geldi.

Pazar, 05 Mart 2017 17:18
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Ne Almanyası ne Hollandası bizi korkutamaz. Hiç kimse de bizi engelleyemez. Onların demokrasi ve insan haklarında ikiyüzlülüğünü suratlarına vururuz. Hiç endişe etmeyin. Herkes haddini bilecek. Herkes demokrasi insan haklarında çifte standarttan uzak duracak, kimse bize ders vermeye kalkmasın" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya'da bir temel atma törenine katıldı.

Törendeki konuşmasında önümüzdeki hafta Rusya'ya ziyaret gerçekleştireceklerini ve domates ihracatının önündeki engelleri kaldırmak için görüşmeler yapacaklarını aktarırken, olumlu sonuç alacaklarına inandıklarını kaydetti.

Perşembe, 09 Mart 2017 09:50
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın yöneticisi olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), referandum göndermeli 8 Mart videosu çekti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın genel başkan yardımcılığı görevini yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği'nden (KADEM) beklenen 8 Mart videosu geldi.

"Hayır" denilerek kadınların başarılı olmalarının engellendiği iddia edilen videoda, başkanlık sistemine "evet" göndermesi yapıldı.

Perşembe, 23 Mart 2017 00:10
İngiltere Başbakanı Theresa May, saldırının yerinin rastlantı olmadığını söyledi. May, meclise saldırılmasının nedeninin, meclisin "demokrasi, özgürlük ve hukukun üstünlüğünü temsil etmesi" olduğunu söyledi.

İngiltere Başbakanı Theresa May, Londra'da gerçekleştirilen saldırıya dair konuşarak, saldırıyı "hastalıklı ve aşağılıkça" olarak tanımladı.

May, polisin ve güvenlik birimlerinin "sıradışı cesaretini" överken, ölen polise de övgülerini iletti.

İngiltere Başbakanı, güvenlik güçlerinin diğerlerini kurtarmak için kendi hayatlarını tehlikeye attıklarını söyledi.

Pazar, 05 Mart 2017 15:35
"İnancımızda ve Anadolu irfanında kadın müstesna bir yere sahiptir" diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Kadın ve Demokrasi Buluşması"nda yaptığı konuşmada, kadınlar için "erkekle eşittir' demiyorum, çok daha ötesidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Kadın ve Demokrasi Buluşması"nda konuştu.

Kadınlara yönelik kimi açıklamalarda bulunan Erdoğan, kadına yönelik şiddete ilişkin olarak, "erkek kadına şiddet uguluyorsa, kimse bunun faturasını dinimize, kültürümüze, medeniyetimize faturasını çıkaramaz" dedi.

'ERKEKLE EŞİTTİR DEMİYORUM'

Çarşamba, 29 Mart 2017 17:37
AKP Milletvekili Mustafa Şentop’un kısa bir süre önce "Cumhurbaşkanlığı sistemi" konulu konferans verdiği Dokuz Eylül Üniversitesi, CHP’li İlhan Cihaner’in "Referandum sürecinde demokrasi ve hukuk" konulu konferansına izin vermedi.

Referanduma götürülen metnin mimarlarından Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı AKP'li Mustafa Şentop, 10 Mart tarihinde üniversitede "Cumhurbaşkanlığı sistemi" konferansı düzenlemişti.

Üniversite yönetimi, öğretim görevlileri ve öğrencilere resmi davet göndermiş, AKP’li vekil de etkinliği Twitter hesabından paylaşmıştı.

Perşembe, 16 Mart 2017 15:05
Hollanda'da seçimleri kazanan Başbakan Mark Rutte'nin Halk Özgürlük ve Demokrasi Partisi (VVD), Türkiye ile tansiyonun düşürülmesini istiyor. Hollanda Savunma Bakanı, "gerilimin azaltılması gerektiğini" söyledi.

Hollanda'daki parlamento seçimlerinin galibi Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi (VVD), Başbakan Mark Rutte'ye Türkiye'ye karşı daha uzlaşmacı bir ton kullanılmasını önerdi.

Pazartesi, 20 Mart 2017 16:34
Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, "Kuvvetler ayrılığını bir tarafa bırakarak, denetimi ve dengeyi tek bir bir elde toplarsanız, ortaya çıkan rejimin adı demokrasi olmaz. Bunun adı diktadır" dedi.

İzmir Çeşme’de bir söyleşiye katılan Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak anayasa değişikliği konusunda "hayır" oyu kullanacağını söyledi.

“TÜRKİYE BİR KORKU İMPARATORLUĞU HALİNE DÖNDÜRÜLMEK İSTENİYOR”

Pazar, 12 Mart 2017 13:42
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Hollanda'da yaşanan kriz üzerine "Ülkemize demokrasi dersi vermeye kalkan ülkeler, bugün 'Evet' kampanyasını engellemek için her türlü çabayı gösteriyorlar. Bu aşağılık, antidemokratik tutumu, şiddetle lanetle kınıyoruz" dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, sabah saatlerinde gerçekleşen bir etkinlikte,  referandum sürecine ve dün akşam Hollanda'da yaşanan krize ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bakan Elvan, 16 Nisan'da yapılacak referanduma atıfta bulunarak şunları kaydetti:

Pazar, 05 Mart 2017 15:29
Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, AKP'li isimlere uygulanan yasaklar üzerine "demokrasi ve temel özgürlükler"in öneminden bahsederek, AB'ye "temel değerleri hatırlatmaya devam edeceklerini" öne sürdü.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "AB, ırkçı, İslamofobik ve anti-semitik siyasetler üreten bazı üye ülkelerin hükümetlerine karşı tedbir almalıdır." dedi.

Perşembe, 23 Mart 2017 23:50
AKP'nin "proje okul" ilan ettiği liselerden biri olan Samsun Anadolu Lisesi öğrencileri, sınav haftasında olmalarına rağmen, dün "15 Temmuz Demokrasi Destanı" adı altında AKP propagandası etkinliğine maruz bırakıldı.

AKP'nin ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarında 2016-2017 eğitim yılı başından beri dayattığı zorunlu "15 Temmuz" etkinlikleri sürüyor. Bunun son örneklerinden biri de dün Samsun'da yaşandı.

Cuma, 10 Mart 2017 16:32
Ankara Valiliği, 11 Mart Cumartesi günü, Ankara Spor Salonu'nda, yapılacak bir kongre nedeniyle kapatılacak yolları açıkladı.

Ankara Valiliği, 11 Mart Cumartesi günü, Ankara Spor Salonu'nda, yapılacak bir kongre nedeniyle kapatılacak yolları açıkladı.

Pages