27 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 06 Şubat 2017 23:02
ABD Başkanı Donald Trump, ABD ordusunu ziyaret ederek, ABD ve müttefiklerinin "radikal İslamcı terörü yeneceğini" söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Merkez Komutanlığı'nı ziyaret etti. Trump ziyareti sırasında ABD ve müttefiklerinin "radikal İslamcı terörü yeneceğini" söyledi.

"Radikal İslamcı terörün ülkemize kök salmasına izin vermeyeceğiz" diyen Trump, "tek bir birleşik sesle ölüm ve yıkım güçlerine mesajımızı ileteceğiz" dedi.

Çarşamba, 22 Şubat 2017 10:12
İki gün önce bir ABD hapishanesinde ölen İslamcı şeyh Ömer Abdurrahman’ın arkasından yazılanlar ve gerçekler, Washington’un El Kaide bağlantılı örgütleri ve ideologları nasıl kullandığını bir kez daha gösteriyor.

Mısır doğumlu İslamcı Ömer Abdurrahman, nam-ı diğer “Kör Şeyh”, ABD’nin North Carolina’daki bir hapishanesinde, 78 yaşında öldü.

Abdurrahman, 11 Eylül 2001’deki saldırılarda yıkılan New York Dünya Ticaret Merkezi’ne, 1993 yılında saldırı planı nedeniyle tutuklanmıştı. Şeyh, 1995 yılında müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Cuma, 03 Şubat 2017 08:59
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın, siyasal islamcı yazar NUri Pakdil'i evinde ziyaretine dair ilginç bir iddia ortaya atıldı. Pakdil'in, kozmik oda aramasından önce evrak sızdırma şüphesiyle takip edilen Albay Baki Kaya'yla sık sık görüştüğü ortaya çıktı.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın evinde ziyaret ettiği Yazar Nuri Pakdil’in kozmik oda aramasından önce “evrak sızdırma” şüphesiyle takip edilen Albay Baki Kaya ile görüştüğü ortaya çıktı.

Perşembe, 16 Şubat 2017 15:24
Cezayir ordusu, ülkenin doğu bölgesinde 5 cihatçıyı öldürdü. Silah ve mühimmata el kondu.

Cezayir ordusunun ülkenin doğusunda 5 cihatçıyı öldürdüğü, 5 Kalaşnikof silah ve mühimmata el koyduğu açıklandı.

Çatışmanın yaşandığı Buira'nın, 1990'larda cihatçıların önemli bir kalesi olduğu bilinirken, Mağrip El Kaidesi ve IŞİD'in de aralarında olduğu İslamcı örgütlerin hala bölgede faaliyet yürüttükleri aktarılıyor.

Perşembe, 09 Şubat 2017 22:16
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CIA Direktörü Mike Pompeo ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, CIA Direktörü Pompeo'yu Saray'da kabul etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki haftalık görüşmesine Türkiye’yi ziyaret eden CIA Direktörü Mike Pompeo’nun da katıldığı öğrenildi.

Pazartesi, 06 Şubat 2017 11:51
Bosna'da, bir medya organında çıkan ve Bosna'yı "terör cenneti" olarak nitelendiren bir röportajın ardından IŞİD tartışması başladı.

Bosna, Rus medyasında çıkan bir haber nedeniyle "terör"ü tartışıyor.

Balkan Insight'ın aktardığına göre, Sputnik Sırbistan'a konuşan Djevad Galijasevic isimli bir "uzman", Bosna'da "İslamcı aşırılığın" yükselişte olduğunu söyledi.

Cumartesi, 18 Şubat 2017 00:19
Tunus Savunma Bakanlığı, El Kaide bağlantılı teröristlere operasyon düzenlediklerini açıkladı.

Tunus Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre Tunus askerlerinin, Cezayir sınırı yakınlarındaki dağlık bölgede İslamci teröristlerle yaşadığı çatışmada iki terörist öldürüldü, biri yakalandı ve bol miktarda silah ele geçirildi.

Pazar, 12 Şubat 2017 11:29
5 Mısırlı, IŞİD tarafından "orduya yardım ettikleri" gerekçesiyle öldürüldü.

IŞİD, Mısır'da "orduya yardım ettiklerini" öne sürerek 5 kişiyi öldürdü.

Sina'da orduyla IŞİD arasındaki çatışmalar sürerken, IŞİD öldürülen kişilerin fotoğraflarını Telegram kanalı üzerinden yayımladı.

IŞİD'in, İslamcı Muhammed Mursi'nin devrildiği 2013 yılından beri Mısır'da yüzlerce asker ve polisi öldürdüğü biliniyor.

Cumartesi, 11 Şubat 2017 23:10
İran İstihbarat Bakanlığı terör saldırısı hazırlığındaki 8 kişiyi gözaltına aldıklarını duyurdu.

İran İstihbarat Bakanı Mahmut Alavi, "8 sünni islamcı teröristi İran İslam Devrimi kutlamalarına saldırı hazırlığında yakaladık" açıklamasında bulundu.

Cuma, 24 Şubat 2017 19:38
ABD Başkanı Donald Trump, destekçilerine seslenerek, "boş konuma dönemi bitti. Artık bitti. Şimdi harekete geçme zamanı" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, destekçilerine yönelik bir konuşma yaparak, yeni bir siyasi dönemin başladığını öne sürdü.

"Boş konuma dönemi bitti. Artık bitti. Şimdi harekete geçme zamanı" diyen Trump, göçmen karşıtı açıklamalarını sürdürdü.

Cuma, 24 Şubat 2017 19:00
Birleşmiş Milletler, 3 milyona yakın kişinin gıdaya erişiminin Boko Haram sebebiyle zorlaştığını, bu kişilerin kıtlık tehdidiyle karşı karşıya olduklarını duyurdu.

Birleşmiş Milletler, Afrika'nın Çad gölü bölgesindeki 3 milyona yakın kişiye gıda ulaştırılması gerektiğini açıkladı.

Açıklamada bölgede kronik yoksulluk ve İslamcı örgüt Boko Haram sebebiyle kıtlık tehlikesi bulunduğu söylenirken, Oslo'da gerçekleştirilen konferansta kıtlığın engellenmesi için 672 milyon dolar toplandığı aktarıldı.

Perşembe, 09 Şubat 2017 14:25
CIA Direktörü Mike Pompeo Ankara'ya geldi.

İlk yurt dışı ziyaretini Türkiye'ye gerçekleştiren CIA Direktörü Mike Pompeo Ankara'ya geldi.

Pompeo'yu Esenboğa Havalimanı'nda ABD'nin Ankara Büyükelçiliği görevlileri ile Türk yetkililer karşıladı. 

CIA Direktörü Pompeo karşılamanın ardından, aprona gelen araçla kargo kapısından çıkarak, havalimanından ayrıldı. 

Salı, 07 Şubat 2017 18:38
Mısır'dan gelen açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Batı medyasına yönelik "terör saldırılarını haber yapmama" eleştirisine katılındığı belirtildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Ebu Zeyd, Mısır'ın ABD yönetiminin "Batı Medyası'na yönelik eleştirisine" katıldığı belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump, medyanın "kimi terör saldırılarını haber yapmadığını" öne sürmüştü. Açıklamayı desteklediklerini söyleyen Mısırlı sözcü, "dünyanın kimi yerlerindeki terör saldırılarının haber yapılmadığını" belirtti.

Salı, 21 Şubat 2017 09:36
Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören Karadeniz Kitap Fuarı, 21 Şubat – 26 Şubat 2017 tarihleri arasında üçüncü kez kitapseverlerle Samsun’da buluşuyor. Bu yıl soL yazarları Aydemir Güler, Erhan Nalçacı, Orhan Gökdemir'in yanı sıra Enver Aysever ve Ataol Behramoğlu da fuardaki etkinliklere katılacak.

İkincisi 2016'da gerçekleşen kitap fuarında İslamcı yayınevlerinin ağırlığı hissedilmiş, öte yandan Yazılama Yayınevi'nin en çok satan kitabı Komünist Manifesto olmuştu. Bunun yanında "Laiklik ve Dinselleşme", "Dünden Bugüne Küba" etkinlikleri ilgi görmüştü.

Perşembe, 09 Şubat 2017 11:41
Bundesliga takımlarından Darmstadt'ta oynayan ve cihatçı gruplarla ilişkisi nedeniyle sözleşmesi feshedildikten sonra Gaziantepspor'a imza atan Enis Ben Hatira TBMM gündemi geldi.

Alman Birinci Lig takımlarından Darmstadt, Tunus kökenli futbolcusu Enis Ben Hatira'nın sözleşmesini ‘istihbarat tarafından takibe alınıp gözetlenen radikal İslamcı gruplarla ilişkisi olduğu’ gerekçesiyle geçen hafta feshetmişti. Almanya ve Avrupa’da takım bulamayan Ben Hatira, rotasını Türkiye'ye çevirdi. Hatira, Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor'a imza attı.

Pages