64 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 19 Şubat 2017 01:27
Arjantin Başkanı Mauricio Macri, İspanyol medyasına yaptığı açıklamada "Üzeri yeterince örtüldü, Venezuela bir demokrasi değil" dedi.

Arjantin Başkanı Mauricio Macri, İspanyol medyasına yaptığı açıklamada "Üzeri yeterince örtüldü, Venezuela bir demokrasi değil" dedi.

Cumartesi, 25 Şubat 2017 08:08
Almanya'da sosyal demokrasi, bir kez daha "sermaye düzeninin gizli destekçisi" rolüne hazırlanarak emekçileri kandırmak için kollarını sıvamış görünüyor.

Yıllardan beri Başbakan Angela Merkel'in de kuaförü olan star kuaför Udo Walz sosyal demokrat SPD'nin çiçeği burnunda yeni Genel Sekreter ve Başbakan adayı Martin Schulz'e sakalını kesmesi önerisinde bulundu. 

Pazartesi, 13 Şubat 2017 16:47
16 Nisan'da yapılacak başkanlık referandumu yaklaşırken AKP hükümetinin açıkladığı indirim, af gibi düzenlemeler peş peşe gelmeye devam ediyor. Türkiye referanduma doğru ilerlerken KDV-ÖTV indirimleri, GSS affı, büyükanne maaşı, emekliye promosyon gibi 16 düzenleme dikkat çekiyor.

AKP hükümetinin referandum müjdelerine her geçen gün yenisi ekleniyor... "Evet" kaygısına kapılan hükümet, referanduma kadar ekonomiyi canlı gösterecek, istihdamı artıracak türden birbiri ardına geçici müjdeler açıklıyor.

Perşembe, 16 Şubat 2017 13:58
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada ve Avrupa Birliği'nin dünya ekonomisine öncü olması gerektiğini söyledi.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada ve Avrupa Birliği'nin "demokrasi, şeffaflık, hukukun üstünlüğü, insan hakları ve çeşitliliğe" yönelik "ortak bir inanç" taşıdığını iddia etti.

Dünyanın "güçlü bir Avrupa Birliği'nin faydasını gördüğünü" öne süren Trudeau, Kanada ve AB'nin "dünya ekonomisine öncü olması gerektiğini" söyledi.

Pazar, 05 Şubat 2017 18:10
CNN Türk'te bir programa katılan Prof. Dr. Özgür Demirtaş’a Twitter'dan "sert konuşma" uyarısı yapıldı.

Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına katılan Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Demirtaş’a canlı yayında "sert konuşma" uyarısı yapıldı.

Twitter'dan gelen uyarılara çok içerleyen sunucu Hakan Çelik, "Sayın seyirciler neden böyle söylüyorsunuz. CNN Türk'te her düşünce hukuk demokrasi kuralları içerisinde özgürce kendini ifade edebilir" dedi.

Çarşamba, 01 Şubat 2017 15:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın görev yaptığı KADEM'i ziyareti sırasında otobüste bekleyenlerle konuşarak "Bana bak Başkanlık sistemi başlıyor. Ona göre çok çalışacaksınız" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemini getiren anayasa referandumuna ilişkin ilk saha çalışmasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Başkan Yardımcısı olarak kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın görev yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği’ni (KADEM) ziyaret etti.

Çarşamba, 08 Şubat 2017 14:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 36. kez muhtarlarla buluşurken, "Muhtar buluşmalarımız tüm dünyadan takip ediliyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tam 36. kez muhtarlarla buluşurken, "Muhtar buluşmalarımız tüm dünyadan takip ediliyor" dedi.

Salı, 28 Şubat 2017 17:47
Die Welt muhabiri Yücel’in tutuklanmasına tepki gösteren Almanya Adalet Bakanı Maas, “Gazeteciler susturuluyor, hakimler hapsediliyorsa sessiz kalamayız” dedi.

Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in tutuklanmasının Ankara ile Berlin arasındaki ilişkilere olası etkilerini değerlendirdi.

Sputnik Türkiye'nin aktardığına göre Welt Online’a konuşan Maas, Almanya’nın Türkiye ile diyalogu koparma niyetinde olmadığını fakat sessiz kalamayacaklarını açıkladı.

Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:00
Kadir Sev

İnsanoğlu, Devletine güvenmek ister; Ülkesinde kul ya da müşteri değil, vatandaş olmak ister; işi, aşı olsun; geleceği güvencede olsun; huzuru olsun ister. Adaletli bir yaşam ister. Haksız yere mahkemeye düşmüşse, yargıcın vicdanına güvenmek ister.

Pazartesi, 06 Şubat 2017 01:00
İzzettin Önder

Uzun bir tarihsel süreçte süzülerek günümüze gelmiş olan devlet yapısı nihai durak değildir, ama geçmiştekilere göre ileri yapılanmadır. Yönetim sistemi olarak da kabile reisliği, feodal beylik ya da krallık gibi monarşi ya da oligarşiye karşı demokrasi de ileri bir sistemdir.

Pazar, 26 Şubat 2017 22:02
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, başkanlık sisteminin darbelere davetiye çıkaracağını öne sürdü.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, referandum çalışmaları kapsamında Turgutlu'da çağrı yaptı.

Perşembe, 23 Şubat 2017 12:56
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi Mihriban Aliyev'i cumhurbaşkanı yardımcısı yapmasını eleştiren FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, kanalın Azerbaycan yayınının durdurulmasını değerlendirdi.

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, eşi Mihriban Aliyev'i Cumhurbaşkanı birinci yardımcısı olarak atayan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e tepki gösterince, Azerbaycan FOX TV'nin ülkedeki yayınını durdurmuştu.

Birgün'de yer alan habere göre, Fatih Portakal kararla ilgili, “Ekranda söyleyeceklerimi söyledim, başka açıklamaya gerek yok” ifadelerini kullandı.

Cumartesi, 11 Şubat 2017 17:30
TMMOB yönetimi referandumda "hayır" diyeceklerini duyurarak üyelerine çağrıda bulundu.

TMMOB 44. Dönem II. Danışma Kurulu üyeleri anayasa referandumunda hayır diyeceklerini duyurdu.

İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk toplantı salonunda yapılan basın açıklamasında referanduma ilişkin karar duyuruldu.

Basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

Pazar, 05 Şubat 2017 00:41
Alman haber dergisi Der Spiegel'in ABD Başkanı Donald Trump'ı Özgürlük Heykeli'nin kafasını keserken betimleyen kapağı Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Alexander Graf Lambsdorff'un tepkisini çekti. Liberal demokrat siyasetçi kapağı 'zevksizlik' olarak niteledi.

Der Spiegel'in Trump'lı kapağı tepki çekti.

Perşembe, 02 Şubat 2017 19:31
Abdullah Gül, ABD Başkanı Donald Trump hakkında Twitter adresinden açıklamalarda bulundu.

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkanı Donald Trump'un 7 ülkenin vatandaşlarının ABD'ye girişini yasaklayan kararnamesiyle ilgili Twitter adresinden açıklamalarda bulundu.

Pages