482 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 18 Şubat 2017 13:37
Münih Güvenlik Konferansı’nda yapılan Türkiye tartışmasında eski CIA şefi, ABD ile Türkiye arasında yakınlaşma sinyallerinin olduğunu savunurken, Rakka için de "tutamayacağın toprağı kurtarmamalısın" dedi.

Münih Güvenlik Konferansı’nın bu yıl en çok merak edilen konulardan biri Türkiye’deki siyasi gelişmeler olurken, konferansa Türkiye’den Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da bulunduğu geniş bir heyetin katılması dikkat çekti.

Cuma, 17 Şubat 2017 11:05
ABD'yi Rakka operasyonuna Türkiye'nin katılımı ve operasyondan YPG'nin dışlanması konusunda ikna etmek için Washington'a giden Türk heyeti eli boş döndü.

Türkiye, Rakka operasyonundan YPG'yi dışlamak için faaliyetlerini sürdürmesine rağmen, henüz bir ilerleme kaydedebilmiş değil.

Al Monitor'dan Amberin Zaman'ın haberine göre, ABD'yi Rakka planlarına ikna etmek için Washington'a giden üst düzey bir Türk heyeti eli boş döndü.

Pazartesi, 27 Şubat 2017 11:00
Kemal Okuyan

Birkaç yıl önce Küba’da bizim görgüsüz mekanlarımızla kıyaslandığında oldukça mütevazı kalan ünlü bir tavuk restoranında gözümüz duvarlara asılmış müşteri yazılamalarına takılmıştı.

Cuma, 24 Şubat 2017 19:27
Türkiye Uzay Ajansı kurulması için yasa tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Türkiye Uzay Ajansı Kurulması ve Uzaya Yönelik Faaliyetlerin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Salı, 21 Şubat 2017 08:54
Türkiye hava savunma sistemi almak için Rusya'da görüşmeler yapmaya devam ediyor.

Rus devletine bağlı teknoloji şirketi Rostech'in Genel Müdürü Sergey Çemezov, Rusya ve Türkiye’nin S-400 füze savunma sistemlerinin satışı konusunda görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Sputnik Türkiye’nin haberine göre Çemezov, "Görüşmeler sürüyor. Şu anda mali konular üzerinde çalışma yapılıyor" dedi. 

Cumartesi, 18 Şubat 2017 11:00
Türkiye'nin doğalgaz tüketimi 14 Şubat'ta 243 milyon metreküple tüm zamanların en yüksek seviyesinde gerçekleşti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de doğalgaz tüketimi rekor seviyeye ulaştı.

Doğalgaz tüketimi, 14 Şubat Salı günü 243 milyon metreküpe ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesi görüldü.

Türkiye'nin doğalgaz tüketiminde daha önce 25 ve 26 Ocak 2016'da 235 milyon metreküple rekor kırılmıştı.

Cumartesi, 04 Şubat 2017 17:55
Türkiye'nin Antarktika'da "Piri Reis'in haritasında yer aldığı" iddiasında bulunarak hak iddia ettiği açıklandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin Antarktika'da hak iddia ettiğini, gerekçe olarak da Piri Reis'in haritasında bölgenin yer almasını gösterdi.

Pazartesi, 13 Şubat 2017 10:10
Türkiye Komünist Partisi (TKP), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (DİSK) kuruluşunun 50'nci yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "DİSK bir kez daha sermaye karşısında ileri mevzi olacaksa, yüzünü sermaye sınıfının parçası olan sosyal demokrasiye değil, işyerlerine, işçi sınıfına dönmelidir." denildi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), 13 Şubat 1967'de kurulan DİSK'in 50'nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Perşembe, 16 Şubat 2017 11:06
Bu sezon ilk kez Dünya Turu takvimine eklenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından ertelendi

Uluslararası Bisiklet Birliği'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, TUR 2017'nin diğer organizasyonlarla çakışmaması adına Türkiye Bisiklet Federasyonunun yaptığı erteleme başvurusunun kabul edildiği bildirildi.

18-23 Nisan'da gerçekleştirilmesi planlanan TUR 2017'nin düzenleneceği yeni tarih, Profesyonel Bisiklet Birliğinin (PCC) mart ayındaki toplantısında belirlenecek.

Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:33
Spiegel'in haberine göre Türkiye, IŞİD'le mücadele çerçevesinde İncirlik'te konuşlanmış olan Tornado tipi keşif uçaklarının elde ettiği görüntülere erişim istiyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyareti öncesi iki ülke arasındaki İncirlik tartışması yeniden alevlendi. Haber portalı Spiegel'in edindiği bilgilere göre bir Türk general Tornado tipi keşif uçaklarının elde ettiği görüntülere kendilerine doğrudan erişim sağlanmasını istedi.

Perşembe, 09 Şubat 2017 01:30
ABD öncülüğündeki "IŞİD karşıtı" koalisyonun sözcüsü Albay John Dorrian, Türkiye'nin Rakka operasyonunun parçası olmadığını, ancak ileride olabileceğini söyledi.

ABD öncülüğündeki "IŞİD karşıtı" uluslararası koalisyonun sözcüsü Albay John Dorrian, ABD'nin El Bab'da hava saldırıları düzenlediğini ve Türkiye ile birlikte çalıştığını söyledi.

Cuma, 17 Şubat 2017 12:16
Adalet Bakanı Bozdağ DİTİB imamlarına yönelik operasyonları sert bir dille kınadı. Bozdağ Alman makamlarını uluslararası anlaşmaları ihlal etmek, Alman mevkidaşını da soruşturmaya müdahale etmekle suçladı.

Almanya'da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı imamlara yönelik casusluk iddiaları, Türkiye ile Almanya arasında gerginliğe neden oluyor.

Salı, 07 Şubat 2017 13:19
Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmeleri açıklandı.

Futbolda Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final eşleşmeleri için kura çekimi yapıldı.

Kura çekimi Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi. 

Kura çekiminde Fenerbahçe, Medipol Başakşehir, Atiker Konyaspor ve Kasımpaşa'nın seribaşı olarak yer aldığı kurada eşleşmeler şöyle:

Kasımpaşa-Çaykur Rizespor

Cumartesi, 18 Şubat 2017 22:24
Basketbol Türkiye Kupası'nda final maçı Anadolu Efes ve Banvit arasında oynanacak.

Türkiye Kupası'nda Pınar Karşıyaka'yı 79-74 mağlup eden Anadolu Efes, finale çıkan ikinci takım oldu.

Anadolu Efes final maçında Banvit ile yarın Ankara Spor Salonu’nda karşılaşacak.

Çarşamba, 15 Şubat 2017 21:48
TBMM Genel Kurulunda Türkiye ile İran arasında yeni sınır kapılarının açılmasına dair kanun tasarısı kabul edildi.

Türkiye ile İran arasında yeni sınır kapılarının açılmasını ön gören kanun tasarısı TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Kanun tasarısına göre, uluslararası yolcu, eşya ve araç trafiğinde kullanılacak güzergah sayısını arttırmak amacıyla, Dilucu-Maku Kara Hudut Kapısı ve Kapıköy-Razi Kara Hudut Kapısı faaliyete geçirilecek.

Pages