25 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 22 Ocak 2017 20:20
Melih Gökçek, "ODTÜ, bizim bir bilim yuvası olarak kabul ettiğimiz bir yer, inşallah ideolojik anlamda saplantılardan kurtulur ve ilim tarafları daha fazla olur" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Periscope'tan açıklamalarda bulundu.

Gökçek, "ODTÜ'yü yıkacak mısınız?" sorusuna şu yanıtı verdi: 

Perşembe, 12 Ocak 2017 17:47
Uşak merkezli 18 ilde, Fethullah Gülen cemaatine yönelik operasyonda 2010-2014 yıllarında Uşak Üniversitesinde öğrenim gören 20 kişi gözaltına alındı.

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 2010-2014 yıllarında Uşak Üniversitesinde öğrenim gören 18 ildeki şüpheliler için gözaltı kararı verildi.  

Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, değişik illerdeki çok sayıda adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 20 kişiyi gözaltına aldı.

Perşembe, 05 Ocak 2017 21:22
Almanya Dışişleri Bakanı Frank - Walter Steinmeier, İzmir'de meydana gelen saldırı ile ilgili bir açıklama yaparak Almanya'nın "terörle mücadelede Türkiye'nin yanında olduğunu" söyledi.

İzmir'de meydana gelen saldırı sonrası bir açıklama yapan Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Türkiye'nin birkaç gün sonra yine bir saldırıya kurban verdiğine işaret ederek İzmir'den gelen haberler karşısında sarsıldığını belirtti. 

Steinmeier'in açıklaması, Dışişleri Bakanlığı'nın Twitter hesabından paylaşıldı.

Cuma, 13 Ocak 2017 01:00
Taylan Kara

G. Orwell’ın soğuk savaş yıllarında sosyalizme karşı kapitalist blok tarafından çok kullanılan,  meşhur 1984 romanında çift düşünce (double think) kavramının yanında bir de “çift dil” vardır (1).

Kitapta, sürekli bir savaşın olduğu yerde “Barış Bakanlığı” vardır.

 İşkence yapılan yerin adı “Sevgi Bakanlığı”dır.

Çarşamba, 18 Ocak 2017 09:32
İstanbul Esenler’deki Enderun Mektebi İlim ve Hizmet Derneği isimli gerici kuruluş, 4-6 yaş arasındaki çocuklara "andımız" iddiasıyla, gerici söylemlerin olduğu yemin ettirdi. "Yaşasın İslam. Elimizde Kur’an. Kalbimizde iman, bir Allah’a inanan Müslüman’ız Müslüman" ifadelerinin geçtiği yemini ettiren kuruluşun açılışına AKP'li belediye başkan yardımcısı, AKP ilçe başkanı ve Esenler Kaymakamı da katılmıştı.

İstanbul Esenler’deki Enderun Mektebi İlim ve Hizmet Derneğinde 4-6 yaş arasındaki çocuklara andımız denilerek dini sözlerin yer aldığı bir yemin okutuldu.

Perşembe, 05 Ocak 2017 10:08
İnsan toplumunu tümüyle sanal ortama taşımak mümkün olur mu? Ya da sanal gerçeklik insanların iletişiminde bariyer olan zaman ve mekan farklılığını tamamıyla ortadan kaldırıp, insanlığın temel iletişim mekanizması olabilir mi?

İnsan toplumunu tümüyle sanal ortama taşımak mümkün olur mu? Ya da sanal gerçeklik insanların iletişiminde bariyer olan zaman ve mekan farklılığını tamamıyla ortadan kaldırıp, insanlığın temel iletişim mekanizması olabilir mi?

Salı, 03 Ocak 2017 08:15
Özgür Şen

2017'de de devam edecek...

Salı, 31 Ocak 2017 02:42
Avusturya Başbakanı ve Sosyal Demokrat Parti lideri Kern, kamuya açık alanlarda burkan giyilmesinin yasaklanacağını söyledi.

Avusturya'da, koalisyon hükümetini oluşturan Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) ile Avusturya Halk Partisi (ÖVP) arasında erken seçime gidilmesini önlemek için yapılan görüşmelerde uzlaşıldığı bildirildi. 

Perşembe, 05 Ocak 2017 08:32
AKP'nin eğitim kurumu olan Eğitim Bir-Sen, eğitime ilişkin önerilerini açıkladı. 15 Temmuz'un müfredata girmesini, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin kaldırılmasını isteyen Eğitim Bir-Sen, din dersinin birinci sınıftan itibaren verilmesini istedi.

AKP'nin eğitimdeki gerici saldırısı devam ederken, AKP'nin eğitim kurumu Eğitim Bir-Sen, yeni saldırı raporunu açıkladı.

Salı, 03 Ocak 2017 14:05
Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, terör saldırılarını "üst akıla" havale etmeye çalışan hükümeti eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Sen hükümetsin üst aklın tuzağını boz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satır başları şöyle:

Çarşamba, 25 Ocak 2017 20:45
Serpil Güvenç

Burjuvazinin sınıf bilinci, belli koşullar ve belli dönemler dışında, hep emekçi sınıflardan daha ileri olmuştur. Egemen sınıf dostunu düşmanını bizden daha iyi tanır ve onunla daha iyi mücadele eder.

Pazartesi, 09 Ocak 2017 15:12
Erdoğan, Büyükelçiler Konferansı'nda gündemdeki başlıklara ilişkin açıklama yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Saray'da yapılan Büyükelçiler Konferansı'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde: 

"Binlerce yıllık devlet geleneğine sahip milletimiz için 2023 yılı bir mihenk taşıdır. Bildiğiniz gibi 2023 için iddialı hedefler ortaya koyduk ve emin adımlarla ilerliyoruz. Bizi 2053 ve 2071 vizyonuna da sıçramış olacağız.

Cumartesi, 07 Ocak 2017 10:45
İsmail Sarp Aykurt

Satranç oynamanın ‘günah’ olduğunu söyledi, Cübbelilerden Ahmet.  Ve ekledi, satranç oyununun, ateşi tutmaktan bile hayırsız ve lanetlenmişlerin bir oyunu olduğunu…

Pazar, 15 Ocak 2017 09:11
Rusya Federasyonu, sahip olduğu siber savunma kadrosu, bilgisi ve alt yapısı ile birlikte, ABD açısından bu alanda Çin Halk Cumhuriyeti’nden bile çok daha tehlikeli bir “düşman” haline dönüşmüş durumda.

5 Ocak 2017’de BBC Türkçe’de yayınlanan haberde, ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper’in 8 Kasım’daki Başkanlık Seçimi öncesinde Rusya’dan gelen siber saldırıların, ABD’de şu ana dek yapılan “en saldırgan müdahale olduğu” sözü yer alıyor.

Cuma, 13 Ocak 2017 01:00
Mesut Odman

Kapitalist sınıfın eğilimlerinde, egemen olduğu emperyalist dünyanın gücünde, o dünyanın içinde ve kıyısında yer alan kendi ülkemizde zaman zaman birtakım yeni sayılabilecek, eskisinden az çok farklı, pek alışılmadık  gelişmelerin ortaya çıkması doğaldır.

Pages