63 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 29 Ocak 2017 00:04
TBMM Başkan Vekili ve AKP Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, "Bizim yapmak istediğim Cumhuriyet'i demokrasi ile taçlandırmak. Rejim tartışmaları tamamen soyut ve yersiz tartışmalardır" dedi.

AKP Milletvekili Ahmet Aydın, memleketi Adıyaman'ın Kahta İlçesi'nde, partisinin ilçe başkanlığının Ocak ayı İstişare Toplantısı'na katıldı.

Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2073 vizyonlarının bulunduğunu ifade eden Ahmet Aydın, şunları söyledi:

Çarşamba, 04 Ocak 2017 16:08
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında Doğan Erbaş ve Aysel Güzel'in bulunduğu HDP İstanbul il yöneticisi 11 kişi, bugün İstanbul Adalet Sarayına sevk edildi. 21 HDP'li de Büyükçekmece Adliyesine götürüldü.

HDP'li yöneticilerin savcılık sorgusu devam ederken aralarından HDP Milletvekili Pervin Buldan'ın da bulunduğu Emek Partisi, Emekçi Hareket Partisi, Sosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi ve Sosyalist Dayanışma Platformu yönetici ve üyeleri Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanarak, "Siyasi soykırımlar bizi yıldıramaz" yazılı pankart açtı.

Cuma, 13 Ocak 2017 18:39
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘partili cumhurbaşkanlığı’ düzenlemesi hakkında Twitter hesabından açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı'nın, hesap vermeyi reddetmesi demokrasi için ciddi tehdittir” dedi.

Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Salı, 10 Ocak 2017 12:52
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), tiyatrocu Levent Üzümcü'nün "Anlatılan Senin Hikâyendir" adlı oyunu için verdiği salonun tahsisini iptal etti. Oyunun DEÜ'ye bağlı Sabancı Kültür Sarayı'nda sahneleneceği duyurulmuştu. DEÜ yönetimi, hiçbir gerekçe göstermeden tahsisi iptal etti.

Oyuncu Levent Üzümcü’nün "Anlatılan Senin Hikâyendir" oyununa Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı Sabancı Kültür Sarayı’nda oynanması yönünde yapılan tahsis, hiçbir gerekçe gösterilmeden geri çekildi.

Levent Üzümcü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, iptale tepki gösterdi.

Çarşamba, 18 Ocak 2017 12:49
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki anayasa değişikliği teklifiyle ilgili görüşme sona erdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anayasa değişikliği teklifiyle ilgili buluştu. Bahçeli makamının önünde Kılıçdaroğlu'nu karşıladı. İki lider Bahçeli'nin makam odasına girerken grup başkanvekilleri içeri girmedi. Görüşme yaklaşık olarak 45 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 04 Ocak 2017 07:30
Kemal Okuyan

Demek ki neymiş, roller değişebiliyormuş. Değişmeyen, değişemeyen ise meselenin özüymüş.

Yeni bir yıl başlarken Tayyip Erdoğan ile güçlü emperyalist merkezler arasında çelişki ve kavga olamayacağı tezi de tamamen çöküyor.

Salı, 24 Ocak 2017 00:45
Orhan Gökdemir

2010’un “yetmez ama evet”çisi Hasan Cemal son yazısında diktatörlüğe hayır dedi ve bunun nedeni olarak 70 madde sıraladı. Hâlbuki evet demesi için tek madde yetmişti. O tek madde Tayyip Erdoğan’ın demokrasi getireceği inancıydı. Sıraladığı o 70 maddeye bakın, hepsinin içinde 2010 12 Eylülünde “evet” denilmesinin rolü büyük.

Pazar, 22 Ocak 2017 23:22
Erdoğan'ın 12 üniversiteye yaptığı rektör atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 12 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre atanan rektörler şu şekilde:

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut,

Ardahan Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Biber,

Pazartesi, 16 Ocak 2017 11:28
Bir dönemin AKP destekçilerinden olan Cumhuriyet yazarı Nuray Mert, bugünkü yazısında Mustafa Kemal Atatürk ile Erdoğan'ı kıyaslayıp, "sadece partinin ve liderinin adı ve meşrebi farklı, olay bundan ibaret" dedi.

Cumhuriyet gazetesinin eski AKP destekçisi transferlerinden olan Nurat Mert, "Tam zamanı, eski defterleri açalım" başlıklı yazısında, Mustafa Kemal'i Erdoğan'la kıyasladı.

Çarşamba, 25 Ocak 2017 13:56
Alman Adalet Bakanı Heiko Maas'ın gazeteci Can Dündar'ı yeni yıl resepsiyonuna konuşmacı olarak çağırması, Almanya Başbakanı Merkel'in Türkiye ziyareti öncesinde ipleri gerdi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’ın gelecek hafta Türkiye’ye yapması beklenen ziyaret öncesinde Ankara-Berlin hattında yeni bir gerilim yaşanıyor.

Perşembe, 12 Ocak 2017 01:00
Ali Rıza Aydın

“Cumhuriyet”in, “demokrasi” ve “cumhurbaşkanı” maskeleri altında yıkılışının hukuksal metni olan anayasa değişikliği teklifi yolculuğuna tıkır tıkır devam ediyor. Maddeler bir bir kabul ediliyor. Meclis, biraz kavga karışık İçtüzük masumiyetiyle yıkılış tehlikesinden kurtulmanın olanaksızlığını gösteriyor.

Pazartesi, 30 Ocak 2017 08:22
Adı Hürriyet Gazetesi genel yayın yönetmenliği için de geçen Fatih Çekirge, başkanlık referandumunda "evet" oyu vereceğini açıkladı.

AKP'nin yayın organlarından Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür'ün yaptığı çağrı sonrası Hürriyet yazarı Fatih Çekirge de referandum oyunu açıkladı.

"Ben yıllardır başkanlık sistemini savunan birisi olarak elbette, 'Evet' diyorum" diyen Çekirge şu ifadeleri kullandı:

Madem sordunuz, ben de oyumu açıklıyorum, çünkü

Çarşamba, 25 Ocak 2017 16:50
HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, doğu illerinde referandumdan sonra Kürt sorununun çözüleceği algısının yaratıldığını belirtirken, iktidarın bölgede el altından "halifelik getirileceği" yönünde kampanya yaptığını ileri sürdü.

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen referanduma ilişkin ilginç bir iddiayı dile getirdi. 

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Ayhan Bilgen, partisindeki tutuklu vekillerin bir şantaj politikasında kullanıldığını savunarak, HDP’nin "hayır" kampanyası yapmaması durumunda vekillerin bırakılacağı mesajının verildiğini savundu.

Salı, 24 Ocak 2017 13:48
Hatay’ın İskenderun, Samandağ ve Antakya ilçelerinde geçen hafta gözaltına alınan 38 kişinin katıldığı ve anayasal hak olan eylemler "terör örgütü propagandası" sayıldı. Polisin "suç" saydığı eylemlerde AKP'nin politikaları eleştiriliyor, hükümet protesto ediliyordu.

Geçen hafta Hatay’ın İskenderun, Samandağ ve Antakya ilçelerinde HDP, EMEP, SYKP, SODAP, İHD, SES, Eğitim Sen üyeleri ile hukukçulara yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 38 kişinin katıldıkları demokratik eylem ve etkinlikler “terör örgütü propagandası” sayıldı.

Cumartesi, 21 Ocak 2017 13:10
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 üniversiteye rektör atadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 üniversiteye rektör atadı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından;

- Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’u,

Pages