4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Cumartesi, 11 Kasım 2017 01:15
Orhan Gökdemir

Karşıdaki okulun gürültüsüyle uyandım. 10 Kasım’a hazırlanıyordu öğrenciler. Daha önceki konuşmalarında ülkenin tarihini 15 Temmuz 2016’dan başlatan at hırsızı kılıklı yönetici çıktı konuştu. “Mustafa Kemal” dediği her an sesi titredi. Zaten ondan değil “Türk büyükleri”nden söz ediyordu daha çok; Fatihler, Selimler falan. Hamasetten Abdülhamit’i anmayı unuttu.

Cumartesi, 04 Kasım 2017 00:45
Orhan Gökdemir

Pedofile pedofil demek yasak. Bir mahkeme pedofile pedofil demenin suç olduğuna karar verdi çünkü. Mahkûm olduk pedofile pedofil dediğimiz için. Pedofil, “paid-pedo” çocuk ve “düşkünlük-sapma” philia-fil sözcüklerinin birleşmesinden oluşuyor. Ergen veya henüz ergen olmamış çocuklara duyulan cinsel eğilim demek. Halk diliyle sübyancılık.

Salı, 21 Kasım 2017 01:00
Orhan Gökdemir

1950 yılı. Şimdiki İslamcıların mirasçısı olduklarını iddia ettikleri Adnan Menderes Meclis’e danışmadan Kore’ye asker gönderme kararı aldı. “Amerika’yı yalnız bırakamazdık” diyerek savundu kararını. Bunun karşılığında NATO’ya dâhil olmuş, uluslararası ilişkilerde artık “büyük bir güç” olarak anılmaya başlanmıştık. Bir bedeli vardı tabii “büyük güç” olmanın.

Salı, 07 Kasım 2017 01:00
Orhan Gökdemir

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın önerisiyle AKP’liler tarafından hazırlanan yasa tasarısı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki meclis AKP gurubuna iletildi. Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AKP gurubu yasa tasarısını meclise sundu. Meclis genel kuruluna gelen tasarı Tayyip Erdoğan Başkanlığındaki AKP Milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi.