5378 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 29 Aralık 2017 15:08
2017'nin sonlarına doğru yaşanan gelişmeler Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de rol sahibi ülkelerle arasındaki ilişkilerin kötüye gittiğine işaret ederken, 2018 yılının ilk çekişmesinin bu bölgede olması muhtemel görülüyor.

Doğu Akdeniz'de bulunan doğalgaz ve yeni keşfedilmiş hidrokarbon rezervleri üzerinden ortaya çıkan bölgesel anlaşmazlıkların yeni yılın ilk gündemleri arasında yer alabileceği öne sürülüyor. Metin Gürcan’ın El Monitor’deki analizine göre, Türkiye’nin Kıbrıs, Yunanistan, Mısır ve İsrail’le ilişkilerinin seyri de bu gözlemi doğrulayan olgular arasında sayılıyor. 

Çarşamba, 27 Aralık 2017 09:52
Rusya savunma sanayi şirketi Rosteh'in başkanı Sergey Çemezov, "Türkiye Rusya'dan 4 adet S-400 füze savunma sistemi bataryasını 2,5 milyar dolar karşılığında satın aldı" dedi.

Rusya savunma sanayi şirketi Rosteh'in başkanı Sergey Çemezov, Türkiye'ye S-400 satışına ilişkin önemli bir açıklamada bulundu.

Perşembe, 28 Aralık 2017 16:58
Türkiye ABD'ye bir dizi güvence verdi, ABD Büyükelçiliği vize başvurularında randevu kısıtlamasını kaldırdı.

ABD ile yaşanan vize krizi sona erdi. ABD Büyükelçiliği randevu kısıtlamasını kaldırdı.

ABD, Türkiye'deki konsolosluk çalışanı Metin Topuz'un tutuklanmasının ardından 8 Ekim'de Türkiye'den yapılan vize başvurularını süresiz olarak askıya almıştı. Türkiye de bu karara aynı şekilde karşılık vererek ABD'ye yönelik vize işlemlerinin askıya alındığını duyurmuştu.

Çarşamba, 13 Aralık 2017 23:18
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi, Türkiye ile ilgili açıklamada bulundu.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi, "ABD, bölgeye istikrar getirmek ve her türlü terörü yenmek için Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlıdır" şeklinde açıklamada bulundu.

ABD'nin YPG'ye silah vermesi, ABD ile Türkiye arasında gerilime sebep olmuş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD'yi "terörü desteklemek"le suçlamıştı.

Cuma, 15 Aralık 2017 10:58
Dışişleri Bakanlığı tarafından yaptığı açıklamaya tepki gelen Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster'dan bir Türkiye açıklaması daha geldi.

ABD Başkanı Trump'ın ulusal güvenlik danışmanı Herbert Raymon McMaster, Türkiye ve Katar'ın 'radikal ideolojilerin yeni sponsorları' olduklarını söylemişti.

Dışişleri Bakanlığı'nın tepki gösterdiği bu açıklama sonrası yeni bir açıklama daha yapan McMaster "Türkiye ile güçlü ittifaka sağlam şekilde inanıyorum" dedi.

Çarşamba, 13 Aralık 2017 08:14
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ‘Türkiye Kart’ isimli yeni bir kart çıkaracaklarını açıkladı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2018’de yeni bir kart uygulamasına geçmeyi planladıklarını ve projenin isminin “Türkiye Kart” olacağını açıkladı.

Çarşamba, 13 Aralık 2017 13:02
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Avrupa ve Avrasya işlerinden sorumlu yardımcısı Wess Mitchell, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemlerini alma olasılığıyla ilgili endişeli olduklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wess Mitchell, ABD Senatosu'na verdiği brifingde, S-400 açıklamasında bulundu.

Çarşamba, 20 Aralık 2017 20:56
ABD'li Yum Brands'in sahibi olduğu KFC Türkiye'nin 104 restoranıyla birlikte satışına ilişkin onay çıktı.

Rekabet Kurulu, bir dizi birleşme satın alma işlemini karara bağladı. Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan Kurul kararlarına göre, Turkent Gıda ve Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ( KFC Türkiye) kontrolü Abraaj Private Equity Fund VI L.P'ye geçti.

BU BAŞVURULARA DA ONAY ÇIKTI 

Cuma, 22 Aralık 2017 19:29
Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Adebahr, "Biz, Türk hükümetiyle görüşmeleri devam ettirmeye ve ilişkilerimizdeki gerilimin azaltılmasına doğru gidilmesine hazırız" dedi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Maria Adebahr, Türk hükümetiyle görüşmeleri devam ettirmeye ve ilişkilerdeki gerilimin azaltılmasına hazır olduklarını söyledi.

Adebahr, bugün Berlin’de düzenlenen basın toplantısında Türkiye’de nisan ayında Suriye sınırı yakınlarında gözaltına alınan Alman vatandaşı David Britsch’in dün serbest bırakılmasını değerlendirdi.

Cumartesi, 30 Aralık 2017 08:18
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 1 Ocak 2018'den itibaren geçerli olacak asgari ücretin bin 603 lira olduğunu duyurdu. Türkiye yeni asgari ücretle AB ülkelerinin çok altında kaldı. İşte Avrupa ülkelerinde asgari ücret düzeyleri...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 1 Ocak 2018'den itibaren geçerli olacak asgari ücretin bin 603 lira olduğunu duyurdu. Türkiye yeni asgari ücretle AB ülkelerinin çok altında kaldı.

Cumartesi, 02 Aralık 2017 16:16
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, aylık iş cinayetleri raporunu açıkladı. Buna göre Kasım ayında en az 170 işçi, yılın ilk 11 ayında ise en az bin 851 işçi çeşitli iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, aylık iş cinayetleri raporunu açıkladı. Buna göre Kasım ayında en az 170 işçi, yılın ilk 11 ayında ise en az bin 851 işçi çeşitli iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi. 

Raporda şöyle denildi: 

Cumartesi, 23 Aralık 2017 18:58
İsrail Emniyet Müdürlüğü, Kudüs'te yapılan protestolarda üç Türkiye vatandaşının gözaltına alındığını doğruladı.

İsrail Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Micky Rosenfeld, Kudüs'te bulunan Harem-üş Şerif bölgesinde Cuma günkü protestolardan dolayı üç Türkiye vatandaşının gözaltına alındığını doğruladı.

Rosenfeld, üç kişinin kısa sürede mahkemeye çıkarılmasının beklendiğini söyledi ancak konuyla ilgili daha fazla ayrıntıya girmedi.

Cuma, 15 Aralık 2017 15:17
Ziraat Türkiye Kupası'nda son 16 turu eşleşmeleri belli oldu.

Ziraat Türkiye Kupası'nda son 16 tur eşleşmeleri yapılan kura çekimiyle belirlendi.

Son 16 turu müsabakaları, çift maç eleme usulüne göre oynanacak. İlk maçlar 26, 27 ve 28 Aralık'ta, rövanş karşılaşmaları ise 16, 17 ve 18 Ocak 2018'de yapılacak.

İŞTE SON 16 TURU EŞLEŞMELERİ

Cumartesi, 16 Aralık 2017 16:03
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması ve terörün sona erdirilmesi konusunda Rusya, İran ve Türkiye yan yana duruyor" dedi.

Rus TASS haber ajansının aktardığına göre Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus parlamentosunun üst kanadı olan Federasyon Konseyi’nde yaptığı konuşmada Moskova, Tahran ve Ankara’nın terörle mücadele ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması konularında aynı görüşü paylaştığını ifade etti.

Cuma, 15 Aralık 2017 21:59
Kudüs’te Türkiye’nin Filistin büyükelçiliği ya da başkonsolosluğu var. Peki muhalefetiyle iktidarıyla Filistin Büyükelçiliği'nin Kudüs’e taşınması için kampanya yürütenler neyin peşinde?

Kudüs'te Türkiye Büyükelçiliği var mı?

Bu sorunun yanıtı biraz karışık.

Dışişleri Bakanlığının örgüt yapısında Kudüs'de Filistin başkonsolosluğu olduğu yazıyor. 

Ancak 2015 yılında Milliyet Gazetesinde şöyle bir haber dikkat çekiyor:

Pages