482 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 16 Nisan 2017 06:48
Başkanlık sistemi referandumu için 55 milyon 319 bin 222 seçmen bugün sandık başına gidiyor. AKP karanlığına boyun eğmeyenler sandıkta "Hayır" diyecek...

Aylardır devam eden tartışmalar sonrası Türkiye bugün başkanlık sistemi için sandık başına gidiyor.

Başkanlık referandumu için 55 milyon 319 bin 222 seçmen bugün sandığa gidecek.

Ülke genelinde kurulan 167 bin 140 sandıkta oy kullanacak.

Perşembe, 27 Nisan 2017 11:00
"ABD gazetelerine “Sarraf ve Atilla'yı verirsek Türkiye ABD'ye daha iyi hizmet eder” diyen eski Adalet Bakanı Mukasey'in de boş konuştuğunu düşünmemek lazım. Bu davadaki eğilim açık: Öncelikle taraflar konuyu salt hukuka bırakmamak niyetindeler. İkincisi; ABD Sarraf ve Atilla'yı cezalandırmak amacıyla değil bu iki ismin serbest kalması veya hafif cezalar alması karşılığında Erdoğan'ın vereceklerini artırmak maksadıyla hareket ediyor."

Rıza Sarraf ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Atilla birkaç gün önce birlikte hakim karşısına çıktılar.

Davada henüz kayda değer bir gelişme yok. Çünkü dava aslında tüm tarafların kabul ettiği gibi başka bir düzlemde sürüyor.

Çarşamba, 26 Nisan 2017 11:21
Suriye'deki cihatçı gruplara Bulgaristan, Suudi Arabistan, Ürdün ve Türkiye üzerinden silahların nasıl gönderildiğine dair çok ayrıntılı bir rapor hazırlandı. Bulgar menşeli silahların Nusra Cephesi'nin elinde olduğu biliniyor.

Suriye'deki El Kaide dahil cihatçı gruplara, Balkanlar ve Körfez ülkeleri üzerinden yüklü miktarda silah gönderilmeye devam ediyor.

Bulgar silahlarının Suudi parasıyla Suriye'de nasıl dağıtıldığına ilişkin ayrıntılı bir haber, Trud'da Diana Mikhailova imzasıyla yayımlandı.

Pazartesi, 24 Nisan 2017 14:48
Türkiye kapitalizmi ağır bir borç kriziyle karşı karşıya kalmadığı takdirde 2017 yılını da yüzde 3 civarında bir büyümeyle kapatacak gibi görünüyor. Riskler halkın sırtına yıkılmaya devam edildiği sürece bu döngü sürdürülebilir.

Türkiye işçi sınıfı için 2017 zor bir yıl olacak. Referandum sonucu zorlukları hafifletmeyecek. Aksine halkın ihmal edilebilir olduğu düşüncesi bir kez daha pekişti ve zaten nefes aldırmadan gelen saldırılar devam edecek.

Perşembe, 13 Nisan 2017 07:40
İngiltere'de yayımlanan haftalık Economist dergisi, başkanlık referandumu öncesi Türkiye'yi kapağına taşıdı: Türkiye diktatörlüğe sürükleniyor...

İngiltere'de yayımlanan Economist dergisi, Erdoğan'ı ve referandumu kapağına taşıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının kullanıldığı kapakta, "Türkiye diktatörlüğe sürükleniyor" denildi.

Pazartesi, 17 Nisan 2017 13:24
Türkiye’deki anayasa değişikliği referandumunun sonuçlarına ilişkin Alman siyasilerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Sosyal demokratların lideri Martin Schulz, "Erdoğan, Türkiye değil" dedi.

Türkiye'de yeni bir cumhurbaşkanlığı sisteminin önünü açacak anayasa değişikliği referandumunun tamamlanmasının ardından Alman siyasilerden sonuçlara dair tepkiler gelmeye başladı.

Cuma, 21 Nisan 2017 17:31
TÜROB'un hazırladığı Almanya pazarına dönük raporda, Türkiye'nin en büyük turizm pazarı Almanya'da 2017 yılına yönelik tatil satışlarında kaybeden tek ülkenin Türkiye olduğunu belirtti.

Türkiye Otelciler Birliği'nin (TÜROB) Almanya pazarına ilişkin hazırladığı raporda, 2011-2015 döneminde Türkiye'ye gelen Alman turist sayısında 2016 yılında sert bir düşüşle karşılaşıldı. Turist sayısı yüzde 30 düşerek 3.9 milyona geriledi.

Hazırlanan raporu Sputnik'e değerlendiren TÜROB Başkanı Timur Bayındır, iyi bir tablo çizmiyor.

Perşembe, 27 Nisan 2017 10:32
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin Türkiye'yi siyasi denetim sürecine sokma kararına ilişkin Almanya Şansölyesi Angela Merkel'den ilk açıklama geldi.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, "Türkiye, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) değerlendirmesini göz önünde bulundurmalı" dedi.

Merkel, "AB ülkeleri 29 Nisan'daki zirvede Türkiye'yi görüşecek" diye konuştu.

Angela Merkel, Avrupa Birliği-Türkiye ilişkilerinin "Ankara'daki gelişmeler" sebebiyle darbe aldığını söyledi.

Perşembe, 27 Nisan 2017 13:10
ABD'nin Türkiye Büyükelçisi John Bass, ABD'nin "güçlü, barışçıl, müreffeh ve demokratik" Türkiye istediğini söyledi.

ABD'nin Türkiye Büyükelçisi John Bass, kimi meselelerdeki ayrışmalara karşın, ABD'nin Türkiye'nin "güçlü olmasına yardımcı olmak istediğini" belirtti.

AFP'nin haberine göre Atlantic Council'in İstanbul zirvesinde konuşan Bass, "Türkiye'nin güçlü, barışçıl, müreffeh ve demokratik olması bizim ulusal çıkarımızadır" diye konuştu.

Pazartesi, 24 Nisan 2017 10:52
Nijerya'da 11 Nisan'da kaçırılan iki Türkiye vatandaşı kurtarıldı.

Ülkedeki bir inşaat şirketinde çalışan iki Türk vatandaşı, 11 Nisan'da Akwa Ibom eyaletinde bulunan Eket kentinden kaçırıldı. 

Cuma, 28 Nisan 2017 21:26
Türkiye genelinde 71 bin 705 emniyet personelinin katılımıyla 6 bin 905 noktada "Huzur Türkiye-5" operasyonu gerçekleştiriliyor.

Türkiye genelinde, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarına bağlı 13 bin 348 ekip, 71 bin 705 personelin katılımıyla 6 bin 905 noktada "Huzur Türkiye-5" isimli operasyon gerçekleştiriliyor.

Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapılan denetimlerde, aranan şahıslar, silah, bıçak, uyuşturucu madde taşıyan şüpheliler üzerinde duruluyor.

Cuma, 07 Nisan 2017 23:22
Türkiye Barış Komitesi, "Suriye'ye dönük saldırganlığa son verilmelidir" başlıklı bir açıklama yayımladı.

ABD'nin Suriye'ye saldırısının ardından, Türkiye Barış Komitesi konuyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Cumartesi, 29 Nisan 2017 12:59
Amerikan askerleri ve zırhlıları, Şenyurt'un karşısındaki Dırbesiye'ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Bölgede Türkiye ile YPG arasında çatışmalar yaşanmıştı.

Türkiye'nin Rojava'da YPG'ye yönelik düzenlediği saldırılardan sonra ABD devreye girdi.

ARA News'de yer alan habere göre, Amerikan askerleri ve zırhlıları, Haseke'nin sınır kasabası olan Dırbesiye'yi ziyaret etti.

Çarşamba, 05 Nisan 2017 20:42
Avrupa Parlamentosu, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında mülteciler konusunda varılan anlaşmanın başka ülkelerle yürütülen benzer müzakerelere model oluşturmamasını istedi.

AP'nin Strasbourg’daki genel kurul oturumlarında bugün oylanan “Sığınmacı ve Göç Akımının Yönetimi: AB Dış Politikasının Rolü” başlıklı kararda Türkiye ile AB arasında 2016 yılında varılan anlaşmaya da değinildi.

Salı, 25 Nisan 2017 18:03
MHP lideri Devlet Bahçeli AKPM kararıyla ilgili; "Kararı şiddetle kınıyor ve reddediyoruz" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin (AKPM) Türkiye kararıyla ilgili açıklamada bulundu.

Bahçeli, "Kararı şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. Türkiye düşmanlığı iç politikada hayasızca kullanılıyor. OHAL nedeniyle Türkiye'nin eleştirilmesi densizlik. Hükümetin alacağı her kararı destekleyeceğiz." açıklamasında bulundu.

Pages