7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Pazartesi, 04 Aralık 2017 01:00
Aydemir Güler

ABD’de süren davanın fazla karışık olduğu belli. Bir jüri üyesi bile işin içinden çıkamamış ve gözkapaklarındaki ağırlığa direnememiş. Sarraf tahtayı şemalar, oklar, açıklamalar, sayılarla dolduradursun, mahkeme başkanı uyuklayıp kötü örnek olan jüri üyesini görevden almış mecburen.

Salı, 19 Aralık 2017 08:00
Aydemir Güler

Geçtiğimiz hafta sonu sekizinci kez Kıbrıs ve Yunanistan barış örgütleriyle buluştuk. Her biri Dünya Barış Konseyi’nin üyesi olan üç örgütüz. Türkiye’de OHAL çelmesine takılmazdan önce Barış Derneği idik. Adımızı Behice Boran’ın Türk Barışseverler Cemiyeti’nden, Mahmut Dikerdem’in Türkiye Barış Komiteleri Derneği’nden almıştık. Behice hanım ve Mahmut beyin isimleri birer simge.

Cumartesi, 09 Aralık 2017 08:15
Aydemir Güler

ABD’de açılan dava elbette çok sarsıcı. İfadeler, itiraflar dengeleri yerinden oynatıyor. Erdoğan ekibinin tınmıyor gibi davranmasının palavra olduğu da açık. Türkiye’de kurdukları düzenin çok ama çok sarsak olduğu sergileniyor. İşin, bizim parçalanmış kamuoyuna yansımasında da bir sürpriz yok. Bir taraf ortada düzen değil rezalet olduğu kanısını perçinliyor.

Cumartesi, 23 Aralık 2017 00:45
Aydemir Güler

AKP rüzgarına baksanız, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yapılan oylamayı Türkiye kazanmış bile zannedebilirsiniz.

Erdoğan ve Çavuşoğlu’nun, ABD Başkanının Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etme kararının üstünde ter ter tepindikleri doğrudur. Toz kaldırmayı da becerdiler. Bir de turpların üstüne Trump yazınca, o turpları ısırınca ne olduğunu anlatabilselerdi, harika olacaktı!

Pazartesi, 11 Aralık 2017 09:00
Aydemir Güler

soL Portal'dan küçük bir seçki:

Bir ortaokulda öğrencilere kına kıyafeti, gelinlik ve damatlık giydirilerek, öğretmenler tarafından para takılıyor.

Bir AKP sözcüsü Ensar Vakfının 'Fetö’nün saldırısına uğradığını ve başarıyla atlattığını söylüyor.

Eşinden ayrılıp şehir değiştiren bir kadın işçi, oğlu tarafından öldürülüyor.

Salı, 26 Aralık 2017 01:15
Aydemir Güler

Sokak çetelerine af anlamına gelen son düzenleme AKP’nin her istediğini yapabilme gücüne sahip olduğunu mu gösterir? “Darbeye karşı duranlardan” hesap sorulmayacakmış…

Cumartesi, 02 Aralık 2017 08:15
Aydemir Güler

İki gün önce Sosyal Bilimler Kongresinde Ekim Devrimi konulu bir panelde ben de konuşmacıydım. İzleyicilerin sabrının son saniyesine kadar zorlandığı uzun oturumun sonunda eski Sovyet cumhuriyetlerinden birinde doğduğu anlaşılan bir izleyicinin itirazı geldi.